Jak usunąć śluz z wykorzystaniem środków domu

herbata jengibre1

Flegmy (znany również jako śluz) jest otrzymany z przeziębienia lub innych chorób układu oddechowego. Treat flegma może być bardzo frustrujące i może wydawać się pozornie niekończące się zadanie. Jeśli szukasz zwolnieniem z gromadzeniem wydzieliny w gardle i nosie, a następnie spróbuj niektóre z tych metod leczenia.

Jak usunąć śluz z wykorzystaniem środków domu

1. Niech się

Chociaż może to hałaśliwy, rude lub krępujące, niech flegma z organizmu jest najlepszym sposobem, aby je wyeliminować. Kiedy czujesz, zachęcam do kichania lub wydmuchać nos flegmy, nie ignoruj ​​go. Połykania flegmy można przywrócić system i zachować w zatłoczonym flegmy lub wodnisty katar jest po prostu niewygodne. Jest to najlepiej mieć pudełko chusteczek poręcznych i niech flegma wyjdzie.

2. pobyt uwodniony

Podobnie jak w przypadku każdej innej choroby, pobyt uwodniony jest niezbędne, aby szybko leczyć. Pomóż oczyścić zbiornik wodny pitnej flegma co godzinę przez cały dzień. Jeśli chcesz, możesz również uzupełnienie płynu spożycie z sokiem lub herbatą.

3. paruje flegma

Para pomaga rozbić flegma w klatce piersiowej, nosa i gardła, dzięki czemu wyrzucili go z organizmu łatwiej. Wrzącym garnku z wodą i mieszanie kilka kropli oleju eukaliptusowego. Umieścić swoją twarz do miski i wdychać parę przez kilka minut. Dodatkowo można wziąć prysznic z ciepłą wodą, aby pomóc zerwać flegmy.

4. Gargle

Wymieszać łyżką soli z kubka zimnej wody i płukać gardło mieszano przez 30 sekund. Zrobić to kilka razy dziennie pomogą jasnego flegmy utknął w tylnej części gardła i nosa.

5. Weź herbatę ziołową

Gorąca herbata jest ogólnie pomaga łagodzić ból gardła i wywołują rozluźnienie; przygotowuje filiżankę ulubionej herbaty z odrobiną miodu i zabrać go powoli zioła. Ciepło pomaga rozbić flegmy w gardle, jak odpręża podrażnienie przełyku z powodu efektu miodu i wody. Imbir herbata, rumianek lub cytrynowy jest szczególnie dobry do usuwania flegmy.

6. Zastosowanie miodu i cytryny

Mieszać około 2 łyżeczki soku z cytryny z łyżeczką miodu w szklance przegotowanej wody. Mieszanina ta powinna pomóc oczyścić gardło, ponieważ sok z cytryny cięć poprzez flegmy podczas gdy miód łagodzi gardła.

7. Spróbuj kaszel krople lub eukaliptus mentol

Wśród naturalny środek i bez recepty medycyny, te krople są dobre, aby rozluźnić flegmy w gardle i płucach.

8. Spróbuj jeść kurkuma

Kurkuma, naturalny środek antyseptyczny stosowany do zabijania bakterii, które twoje ciało walczy z produkcją flegmy. Wymieszać niektórych kurkuma dowolny napój o przyjmowaniu lub zabrać go ze szklanką wody. Kilka dziennych łyżeczki mieszanki powinna być wystarczająca, aby szybko wyeliminować flegmy.

9. Jedz więcej imbiru

Imbir był używany od wieków w leczeniu objawów przeziębienia i zapalenia zatok ze względu na swoje naturalne właściwości antybakteryjne. Jeśli można znieść smak, jeść surowego imbiru lub można również jeść imbir z trochę słodkie. Można również startego świeżego imbiru i miejsce we wrzątku, aby stworzyć zestaw, który będzie miał dwa razy tak samo skuteczny do usuwania flegmy w gardle.

10. Jedz czosnek

Podobny do imbiru, czosnek jest niezwykle mocny i jest stosowany do zabijania bakterii i usuwania flegmy z gardła. Jeść kilka ząbków surowego czosnku dziennie, a ruszt go jesz. Jeśli możesz, jeść czosnek natychmiast po przebudzeniu ułatwia usuwanie flegmy, zanim zdąży się naprawdę zacząć płynąć.

11. Próba z naturalnych ziół

Jeść niektórych ziół, takich jak lukrecja, kozieradka i ptasie ziele, pomaga wyraźny flegmy z gardła. Umieścić je w żywności, albo (jeśli można stać się smakiem), surowe lub gotowane w wodzie stworzyć herbata je jeść.

12. Zastosowanie płukania nosa

Kupić soli fizjologicznej do nosa przepłukać farmacji lub starego testu z neti pot. Płukania czystą wodą i roztworem soli kuchennej za pomocą czystych śluzu zatok nosowych i w tylnej części gardła.

13. Jedz pikantne żywności

Pikantne potrawy złamać śluz w nosie i spowodować, że poruszać się swobodnie. Pomagają organizmowi złamać wszystkie flegmy jedzenia pikantnych potraw jak najwięcej jak to możliwe. Należą papryka, chrzan i wasabi.

14. Zastosowanie nawilżacz

Zwiększyć poziom wilgotności powietrza w przyczyn osłabienia flegmę ułatwiając walce. Bądź aktywny nawilżacz w każdym czasie, jak jesteś w domu, zwłaszcza w nocy podczas snu. Umieść eukaliptusowy olejek do wody, aby nadać mu bardziej potężny wpływ na zwalczanie flegmy.

15. Tararea

To, co wielu śpiewaków, by odzyskać głos. Szum może być w stanie stworzyć wibracje, które są wystarczająco silne, aby rozbić flegmy.

Unikać tych pokarmów

1. Nie jeść produkty mleczne

Wszystkie produkty mleczne mają szczególną białko, które zawiesza się i tworzy więcej flegmy w organizmie. Aby uniknąć tworzenia niepotrzebnych flegmy, nie jedzą żadnych produktów mlecznych, takich jak mleko, ser, jogurt lub lody.

2. Unikaj smażonych

Wysokiej tłuszczu smażone pokarmy flegma sprawiają, że trudne do złamania, co uniemożliwia organizmowi szybko odzyskać. Aby tego uniknąć, nie należy nic jeść smażone lub gotowane w oleju ciężkiego.

3. Staraj się nie jeść mięsa

Mięso jest połączony z produkcję flegmy, więc zużywają podczas zimno nie jest najlepszym rozwiązaniem. Pomijając fakt, że nie można spróbować prawdziwego smaku mięsa z zatkany nos, mięso może wnieść swój nos czuć gorzej. Lepiej dmuchać na zimne, więc unikać jedzenia dużo mięsa, jeśli cierpią z dużą ilością flegmy.

4. Nie pali

Wszystko, co ma wpływ na organizm wdychać i wdychać szkodliwych rzeczy takie jak dym papierosowy, papierosy lub inne leki mogą znacznie pogorszyć stan gardła i płuc. Dym z tych rzeczy zakłócać zdolność organizmu do szybko wyleczyć, a także znacznie zwiększyć ilość śluzu organizm produkuje. Zmniejszenie zużycia tabaki przynajmniej na czas trwania choroby.

5. Ogranicz ekspozycję na czynniki drażniące

Środki czystości dla domu, szkliw, opary farb i innych substancji chemicznych, pogarszają warunki układu oddechowego i poziomów podwyższenia flegmy. Miej zalety otwarte, aby umożliwić świeżego powietrza do domu, utrzymanie drażniących samodzielnie, gdy jesteś chory, i unikać miejsc (takich jak pręty lub sklepów malarskich), gdzie to jest prawdopodobne, że te rzeczy.

wskazówki

Staraj się nie wydmuchać nos też, zwłaszcza po jednej stronie. Siła może wypchnąć flegmy znacznie głębiej zatok i uszu, powodując bóle głowy i ucha. Jeśli trzeba zniszczyć, zrób to delikatnie i oba nozdrza.
Jeśli flegma w gardle staje się bardzo gęsty do punktu, w którym nie można oddychać ani połykać jedzenie, pić wodę bezpośrednio jako tymczasowy leczenia i następnie wydmuchać nos i nuci przez 2 minuty. Jeśli nie możesz oddychać łatwe i flegma nadal gromadzić, to należy natychmiast udać się do lekarza.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

52 − 51 =