15 zastosowania boraksu w domu, że nikt ci powiedział

boraks, Również godne pochwały normalnie zarezerwowane dla octu i sody oczyszczonej, jest czymś więcej niż tylko wzmocnienie prania. Jest on używany do wielu zastosowań domowych od ponad 100 lat jako Boraks to naturalny minerał, produktem sezonowym odparowanie słonych jezior. składa się z boru, sodu, wodę i tlen. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się cały potencjał, który można dostać ten minerał z zastosowań domowych.

boraks

Wysoce zasadowy, pH 9,3 i boraks jest podstawowym jakość jest tym, co daje boraksu gwiazdorską czyszczenia, dezynfekowania dezodoryzować i odświeżyć. Ponieważ większość wody mieszkalnych jest związana z pH w zakresie od 6,5 do 8,5, i dodanie środków piorących w pralkach często oznacza to, że wartość pH wody jest neutralna.

Zbyt kwaśny lub zasadowy woda nie będzie czyścić ubrania prawie tak dobre, a co gorsza, może to nawet doprowadzić do uszkodzenia włókien w czasie. Przez dodanie pół szklanki boraksu do prania wraz z regularnego prania, woda staje się bardziej miękka i prowadzi do bardziej neutralnej wartości pH około 8.

15 zastosowania boraksu w domu, że nikt ci powiedział

Boraks jest naturalna, zielona i bezpieczna alternatywa dla wybielać. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się innych sposobów można użyć tego minerału w domu i ogrodzie.

1. usuwania plam z odzieży

Najlepsze dla tłuszczu, oleju lub białkowych plam moczenia wstępnego zabrudzonych ubrań i pralki i zabarwione przy użyciu pół szklanki boraksu na litr wody ciepłej arkuszy. Niech moczyć przez 30 minut przed dodaniem detergentu do prania i uruchomić poprzez jak zwykle.

odkurzacz 2. Wielofunkcyjny

Zamiast inny proszek do czyszczenia, posypać wszystkie naturalne boraks, na wilgotną ściereczką i natrzeć na płytki, umywalki, baterie, płyty, blaty, wanny, zlewy, naczynia do gotowania i czyści i poleruje powierzchnie łazienki i akcesoria kuchenne. Zawsze płucze co czyszczonej powierzchni z wodą po zakończeniu. Można również wlać trochę boraksu do muszli klozetowej i wykroić ze szczotką do czyszczenia i dezynfekcji.

3. Wzmocnienie mycia naczyń

Obchodzi zamglone okulary, twarde plamy wody i plam mydła, Boraks Grzechotki nie tylko moc czyszczenia zmywarki detergentem, ale również czyści i dezynfekuje wnętrze urządzenia. Posypać jednej lub dwóch filiżanek boraksu dorzecza zmywarki, dodać detergentu i działa tak jak zwykle.

4. neutralizuje zapachy

Boraks jest przyjazny dla środowiska alternatywą dla komercyjnych produktów dla tej samej funkcji. Tworzy aerozol do neutralizowania nieprzyjemnych zapachów przez rozpuszczenie pół szklanki boraksu o 1 pół kubki ciepłej wody i umieszczenie mieszaniny do rozpylacza. Zapraszam do dodawania 5 do 10 kropli ulubionego olejku stworzyć świeży zapach.

Nie należy przerywać czytanie: leczyć opryszczkę z tej prostej sztuczki z czosnkiem

5. Spróbuj braki boru w ogrodzie

Jeśli rośliny są skarłowaciałe, listowie schnie na czubkach liści, lub nie jest w stanie dotrzeć do kwitnienia (a więc owocować), ziemia z ogrodu nie można uzyskać wystarczająco boru jako mikroelementów. Jabłka, brokuły, kapusta, cebula, gruszki, marchew, lucerna i kukurydza, rośliny są szczególnie głodne boru i uzyskać bardzo dobrze z dolistnego stosowania 5 łyżkami boraksu w 5 galonów wody z kilkoma kroplami mydło jako emulgator. Spryskać liście i łodygi równomiernie na dotkniętych roślin.

6. Zwalczanie szkodników

Boru w Boraks jest zabójcze dla owadów Groom się, jak mrówki, pchły, karaluchy, silverfish i chrząszczy. Nałożyć cienką bardzo cienką warstwę boraksu do obszarów problemowych w domu, lub pasty owady przynęty przez mieszanie boraks z miodem lub syropem kukurydzianym.

7. Oxide

Połączyć razem boraks i sok z cytryny na pastę. Zastosowanie tej mieszaniny utlenionych przedmiotów, pozostawiając co najmniej 30 minut, a następnie przejść z pędzla. Powtórz te czynności, jeśli to konieczne, i zawsze spłukać czystą wodą, kiedy skończysz.

8. Odkryć spustowy

Zatkania spustowy może być w naturalny sposób otwarty, stosując dren o pół szklanki boraksu dwie filiżanki wrzącej wody. Odstawić na 15 minut lub więcej i spłukać ciepłą wodą.

boraks-detergent

9. Gloss szyby i lusterka

Dla szybą paski, dobrze wymieszać trzy filiżanki gorącej wody z dwóch łyżek boraksu, aż do całkowitego rozpuszczenia. Zanurz czystą szmatkę w mieszance i czystych okien, luster i przesuwanymi szklanymi drzwiami. Użyj trochę wysiłku, aby polskie i połysk.

10. Usunąć chwastów

Mieszać 1 ź pół szklanki świdrowe 2 litrów wody i przeniesiono do chwastów natryskowych. Ponieważ boraks nie dyskryminuje, dokładnie zmoczyć liści niepożądanych roślin w stoczni unikając tych, które chcesz zachować, i jest rozpylanie tylko liście, a nie sama gleby.

11. Wyjmij pleśni

Jest ona zależna obszarów pleśni i grzybów w połączeniu kielicha boraksu i jeden litr wody. Lub opryskuje zarośla rozwiązań w dziedzinie problemów, dokładnie przemywa się szczoteczką do zębów. Kiedy skończysz, to nie jest konieczne, aby wypłukać rozwiązanie - boraks kontynuować dezynfekcji i hamowanie wzrostu grzyba długo po wstępnej obróbce.

pozostałości kleju 12. Usunąć

Czy usunąć starą etykietę szklanym słoju lub usunąć znacznik z ostatniej ceny zakupu, można go użyć zamiast produktów komercyjnych. Rozpuścić pół szklanki boraksu w ¼ szklanki ciepłej wodzie, aby łatwo usunąć kleju, kauczuk, smołę i inne lepkie plamy.

13. Czyste i traktuje plamy dywan

Następnym razem, gdy użyć do czyszczenia parowego na dywanów, dodać pół szklanki boraksu na galon ciepłej wody. W przypadku uporczywych plam, wymieszać pół szklanki boraksu dwie filiżanki ciepłej wodzie i użyć szmatki, aby wytrzeć plamę dokładnie.

Nie należy przerywać czytanie: Jak zapobiegać infekcjom dróg moczowych

14. Zachowaj świeże kwiaty

Aby stworzyć piękne suszonych kwiatów nie są smutne i zwiędłe, to proste, wystarczy zrobić mieszankę jednej części boraksu i dwie części mąki kukurydzianej. Dodaj trochę tej suchej mieszanki w szczelnym pojemniku, umieścić świeże kwiaty wewnątrz i delikatnie przykryć pozostałą mąkę kukurydzianą i boraksu proszku. Przykryć i przechowywać w chłodnym, suchym miejscu przez dwa tygodnie.

15. Get Some knot silniejszy

Aby bardziej trwałe knoty świec które popiół i dymu podczas spalania, jest kąpiel z gwintem w roztworze dwie łyżki boraksu, łyżka soli i kubka wrzącej wody i moczy przez 24 godzin. Wicks suszyć na dwa dni przed użyciem.

Rozważania podjąć przed użyciem boraks

Boraks nie powinny być brane. Boraks musi być przechowywany dokładnie dlatego, że jest toksyczny po spożyciu. Choć może to być mało prawdopodobne, nawet przez przypadek, ktoś, kto używa go należy wziąć pod uwagę, że należy stosować ostrożnie ze względu na niebezpieczeństwa związane z bardzo młodych dzieci bawiące się z nim - jak w przypadku każdego ze związków użytkowania krajowy.

Z tego powodu należy być bardzo ostrożnym podczas korzystania z niego w dowolnym miejscu w pobliżu żywności i natychmiast oczyścić wycieki.

Jest uważany za stosunkowo bezpieczne inaczej.

Boraks jest drażniący dla skóry. Istnieje niewielkie ryzyko zanieczyszczenia przez kontakt ze skórą. To może powodować podrażnienie i zaczerwienienie na długotrwałym kontakcie. Jeśli masz jakieś kawałki lub otarcia na rękach należy używać gumowych rękawiczek podczas pracy lub korzystają w roztworze. Jest to dobry pomysł, nawet w przypadku wszystkich produktów czyszczących.

Wdychanie boraksu. Ponieważ jest to stabilny, krystaliczny proszek, bardzo małe ryzyko przy wdychaniu. Jednak, jeśli używać go jako drobny proszek, należy chronić przed drogi oddechowe i nosić okulary ochronne. Ponadto, należy zachować szczególną ostrożność, jeśli zdecydujesz się go używać na dywanie, ponieważ może to być wdychane przez członków rodziny lub zwierząt.

Jest prawdopodobne, aby martwić się o ich użyciu, jednak dane te są tylko dla własnego bezpieczeństwa, ponieważ, jak pieczenie, które mogą być spożyta nawet, jeśli zrobisz to w dużych dawkach mogą być szkodliwe i jeśli spojrzeć na dane toksykologii soli kuchennej, nie są tak różne. Nawet sól może być niebezpieczne, jeśli spożywane zbyt dobrze.

Wystarczy wziąć te środki ostrożności, można osiągnąć wszystkie korzyści może zaoferować Państwu boraks, który również skuteczny, jest bardzo ekonomiczny.

Życie pisanie Lucida


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 5