Powoduje ból pod pachami i naturalnych metod leczenia

ból pod pachami lub ogólny obszar pod pachami, ból może być wywołane przez wiele różnych przyczyn. Nasz pachami obszar zawiera wiele węzłów chłonnych, które mogą stać się stan zapalny i zakażonych, które może powodować ból w lewej pachy i prawej pachy. Istnieje również wiele mięśni, ścięgien i nerwów w pachami, które mogą powodować dyskomfort lub ból w okolicy, które są uszkodzone lub stanie zapalnym. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat tej choroby, jej przyczyn i naturalnych metod leczenia.

ból pod pachami

Wiele osób się bardzo niespokojny, jeśli mają ból pachy, zwłaszcza jeśli towarzyszy guzek lub obrzęk. W większości przypadków przyczyną bólu pod pachami jest nieszkodliwy i zniknie sama. Oczywiście, istnieją poważne stany obejmujące ból pod pachą, i zawsze należy skonsultować się z lekarzem, szczególnie jeśli ból nie znika.

W tym artykule, przyczyny bólu zostaną poddane przeglądowi w pachy i co naturalne metody leczenia mogą być wykorzystywane w celu łagodzenia bólu.

ból pod pachami przyczyny

Niektórzy ludzie doświadczają pewien dyskomfort lub łagodny ból pod jej pachą, podczas gdy dla innych ból może być ciężkie. Jakie są przyczyny dyskomfort lub ból pod lewą pachą lub w prawo?

Bóle w dole pachowym przez powiększenie węzłów chłonnych

Powiększenie węzłów chłonnych mogą być przyczyną bólu pachy. Część systemu odpornościowego organizmu jest układ limfatyczny do węzłów chłonnych w różnych częściach ciała. Jednym z tych obszarów są pachy. Zakażenie może powodować węzły chłonne pęcznieć i powodować ból. W tym przypadku, dyskomfort i ból pod pachami może być oznaką, że organizm walczy infekcji.

Jeśli z jakiegoś powodu czujesz twardy guzek pod pachą, który nie porusza i nie powoduje bólu, należy skonsultować się ze specjalistą opieki zdrowotnej.
Kolejny wymóg dotyczący układu limfatycznego, które mogą powodować ból w pachami jest linfangitis. Jest to spowodowane infekcją bakteryjną skóry przez Streptococcus.

Niektóre z objawów naczyń chłonnych są gorączka, obrzęk węzłów chłonnych i przetargowe w pachy, pachwiny, łokcia lub czerwone smugi z zakażonego obszaru do pachy lub pachwiny okolicy obok bólu.

pachowych węzłów chłonnych

wysypka pod pachami, które powoduje ból

Pod pachami wysypka może być również powodem, dla którego masz dyskomfort lub ból pachy. Oczywiście, będzie można zobaczyć erupcję i mogłaby towarzyszyć swędzące czerwone plamy i łuszczącą się skórą.

Istnieje wiele powodów, dla bolesnej wysypki pod pachą jest uformowane. Oto niektóre z nich:

  • Zapalenie skóry lub łuszczyca
  • infekcje grzybicze
  • Grzybica
  • liszaj obrączkowy
  • Staphylococcus

Aby pomóc traktować wysypka pod pachą można użyć trochę oleju kokosowego na obszarze zagrożonym. Olej kokosowy ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, nawilżające i inne właściwości, które mogą pomóc złagodzić nieprzyjemny ból jest spowodowany przez wybuch.

olej kokosowy pomaga również miejscowo w leczeniu zakażeń drożdży (drożdże). Wszystko co musisz zrobić, to stosuje się olej kokosowy na obszarze pachy kilka razy dziennie w leczeniu wysypki i złagodzić dyskomfort lub ból.

Nie należy przerywać czytanie: długo powinien meszek na świadczenia mózgu

Można też dodać 2-3 kropli olejku z drzewa herbacianego do 1 łyżka oleju kokosowego i stosować go do obszaru dotkniętego. Olejek z drzewa herbacianego ma wiele właściwości anty-grzybicze, które mogą pomóc zabić zakażenia i złagodzić ból, który jest spowodowany przez wybuch w obszarach pod pachami.

Aloe vera traktować wysypka pod pachami, które powoduje ból

Aloes może także pomóc w leczeniu zapalenia skóry pod pachami, które mogą powodować ból w tej okolicy. Aloes ma przeciwbakteryjne i przeciwzapalne i może być stosowany w leczeniu różnych problemów skórnych w tym wysypka pod pachami.

Zdarza się, że dezodorant może powodować bolesne wysypki pod pachą. Olej kokosowy może być stosowany jako składnik naturalny dezodorant.

napięcie mięśni, które powoduje ból w dole pachowym

Szczep mięśni może spowodować silny ból w dole pachowym. szarpnięcia mięśni zazwyczaj się zdarzyć, gdy robisz zbyt dużo wysiłku ramię, na przykład przy wykonywaniu lub podnoszenia ciężkich lub wykonywania powtarzalnych czynności przez długi okres czasu obiektów.

Aby złagodzić ból pachy spowodowane przez przyciąganie mięśni, wskazane jest, aby odpocząć ramię luka. Następnie można również zastosować lodzie przez 20 minut od 4 do 8 razy dziennie. Pamiętaj, aby nie przykładać lodu bezpośrednio na skórę. Należy pamiętać, że zimno leczenie powinno być używane przez 24 do 48 godzin po urazie. Po tym okresie należy użyć termoterapia.

Przemieszczone barków jako przyczynę pachy

Jeśli dislocas ramię oczywiście czujesz intensywny ból w dolnej części pachą i barku. Można również wystąpić mrowienie, osłabienie lub drętwienie karku i ramienia.

W przypadku zwichnięty ramię należy natychmiast szukać pomocy medycznej. Zaleca się, aby złagodzić ból zwichnięty aplikacje naramienne lodu w obszarze wrażliwym na 20 minut co dwie godziny. Belka podczas pierwszych dwóch dni. Następnie przechodzi do korzystania termofor i ubiegać się o 20 minut.

Splotu ramiennego szkoda

Uraz splotu ramiennego jest określenie odnosi się do uszkodzenia nerwów odchodzących szyi po obu stronach ciała. Te nerwy są odpowiedzialne za ruchy ramion. Nerwy może zostać zraniony przez wszelkiego rodzaju urazach, takich jak sport czy będąc w wypadku samochodowym. Splotu ramiennego uszkodzenie powoduje silny ból we wszystkich dziedzinach, które zostały uszkodzone nerwy, w tym ból w dole pachowym.

Ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem w przypadku urazów barku ponieważ splotu ramiennego uraz może spowodować utratę ruchu w twoich ramionach.

rak piersi

Ważne jest, aby wszystkie kobiety regularnie sprawdzać swoje piersi pod kątem objawów zdrowotnych lub zmianach. Wskazanie na raka piersi są guzki w piersi, pachowych lub obojczyk. Czasami obrzęk lub grudki pod pachami może nastąpić przed uczucie guzek w piersi. To dlatego, że rak piersi zazwyczaj rozprzestrzenia się do węzłów chłonnych w pierwszej kolejności.

rak piersi jako przyczyna bólu pachy

Jeśli spuchnięte węzły chłonne w dole pachowym lub ból, należy udać się do lekarza sprawdzić się. Rak piersi jest bardziej skutecznie leczone, jeśli złapany wcześnie.

Nie należy przerywać czytanie: korzyści z owoców i zielonych warzyw

Oczywiście, Istnieje wiele powodów, dla których może mieć ból pachy, i większość czasu przyczyną jest nieszkodliwe. Jednak zawsze lepiej jest mówić do służby zdrowia, jeśli masz wątpliwości.

Choroba refluksowa przełyku (GERD)

W niektórych przypadkach bardzo rzadkich, GERD może powodować ból w ogólnym obszarze pachy. GERD może spowodować, że membrana do stanu zapalnego, a to może mieć wpływ na nerwy rdzeniowe powodując ból w ramionach i barkach.

Istnieje wiele naturalnych sposobów, które można leczyć problemy trawienne, takie jak zgaga i refluks żołądkowo-przełykowy, takie jak wodorowęglan sodu i innych zabiegów.

Warto zauważyć, że GERD jest również jedną z przyczyn bólu brzucha po jedzeniu.

ból piersi

Ból piersi jest klasyfikowany jako wszelkiego rodzaju dyskomfortu, tkliwość lub ból w piersi lub regionu pod pachami. Pachy i piersi ból najczęściej dotyczy kobiet przed ich okres.

Istnieje wiele przyczyn bólu piersi nieszkodliwe i zwykle oznacza to objaw raka.

intercostobrachial nerwobóle

Pachami ból może być spowodowane neuralgii intercostobrachial. To uszkodzenie nerwów rdzeniowych do ramienia i powoduje ból w obszarze pachy. To najczęściej występuje po operacji piersi, bóle pod pachami, ale może również wynikać z radioterapią lub urazu żeber

Woskowanie lub golenia

Usunąć włosy pod pachami może powodować ból tuż po procesie. Skóra może się zarazić, powodując ból pod pachami. Woskowania i golenie może również powodować Wcielone włosy pod pachami, które mogą powodować stłuczki lub krosty, torbiele pod pachą, a nawet zarażony czyraki. Aby ukoić podrażnioną skórę po goleniu i zapobiec ból w dole pachowym, można zastosować jakiś aloes do ogolonej powierzchni.

Łagodzenie bólu w dole pachowym

Oprócz wyżej wymienionych metod, w jaki sposób pozbyć się bólu w pachami, istnieją pewne środki do domu można spróbować, jeśli masz bóle lub bóle w dole pachowym:

ciepła kąpiel

Ciepła kąpiel może pomóc złagodzić ból w dole pachowym. Można spróbować zanurzyć się w gorącej kąpieli przez 20 minut. Może być dodawany do kąpieli 1/2 szklanki sody oczyszczonej lub 1/2 szklanki soli Epsom lub soli morskiej. To może pomóc oczyścić i usunąć toksyny ze skóry i koją podrażnioną skórę.

masaż

Można spróbować masować z odrobiną oleju na ból okolicy pachy do ulgi. Można dodać 2-3 kropli olejku lawendowego olej 1 łyżka kokosowego lub oliwy z oliwek i delikatnie wmasować w obszarze zagrożonym. Może to zapewnić niezbędne ulgę i zwiększają ukrwienie pachy.

dobra higiena

Zawsze praktykować dobrą higienę i zachować swoje pachy i inne obszary, które są podatne na zakażenia, czyste i suche. Musisz kąpać i wyparować całkowicie po działaniach z naszej UNSUB.

Życie pisanie Lucida
Obrazy shutterstock


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 7