Przyczyny i środki zaradcze dla nerwowy tik w oku

Jeśli kiedykolwiek miał mimowolny ruch w oczy, wiesz, jak to może być niewygodne. Mimowolnym skurczu, zwany także tic tic lub oko, są powtarzające się skurcze. Nerwowy tik w oku następuje w mięśniach powiek. Mogą one trwać od kilku sekund do minuty lub dwóch, a czasem nawet może występować sporadycznie, dzień. Większość czasu tic w oku jest nieszkodliwy i dość powszechne i jest zaangażowany jedynie dolna powieka, ale od czasu do czasu, górnej powieki mogą również zawrzeć.

tik

Przyczyny i środki zaradcze dla nerwowy tik w oku

Chociaż może wystąpić bez rzeczywistej przyczyny, skurcze do oczu wywołanej lub postępującej w określonych warunkach. Naturalne środki zaradcze domu mogą być wykorzystane, aby pozbyć się tików nerwowych w powiekami, gdy przyczyna jest nieznana.

stres

Każdy inaczej reaguje na stres. Tiki nerwowe mogą być oznaką stresu, zwłaszcza gdy występuje w połączeniu z problemami wzroku. Mimo, że jesteśmy pod wpływem stresu, czasem, nasz organizm reaguje na różne sposoby, a nerwowy tik w oku może być oznaką stresu.

Aby zwalczyć stres, można użyć szeregu środków naturalnych, medytacja, ćwiczenia, nawet olejki eteryczne są bardzo skuteczne przeciwko tej terapii.

bezsenność

Brak snu może wpływać na swoje ciało na wiele sposobów. Jeśli nie spoczywają również nocą, można doświadczyć tik w oku z powodu braku snu.

Upewnij się, że wystarczająco dużo snu w nocy poprzez wyłączenie wszystkich urządzeń elektronicznych około dwie godziny przed pójściem do łóżka. Twój ostatni posiłek powinien być spożywany od dwóch do trzech godzin przed snem. Można również rozważyć snem godzinę wcześnie, aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo snu.

Do poprawy snu można jeść niektórych pokarmów dla lepszego snu, banan, szklanka ciepłego mleka migdałowego z miodem, łyżka soli morskiej organicznego zmieszanego z cukrem, owies; Także niektóre zioła, takie jak waleriana, St. John, rumianek, melisa może pomóc w walce z bezsennością lub użyj olejki eteryczne, takie jak lawenda, rumianek, cytryna i pomarańcza, drzewo sandałowe, cedr, lepiej spać, zbyt. Istnieją również doskonałe techniki oddechowe sypialnych.

Kofeina, tabaki i alkohol

Produkty, które mają działanie pobudzające lub hamujące, takie jak kofeina, tabaki i alkohol, może powodować skurcz w oku tic uciążliwego uczucia, które mogą trwać przez kilka godzin lub dni.

pijących kofeina może przejść do drugiego lub trzeciego kawę w ciągu dnia z herbata ziołowa lub owocowa wlanej wody, to może zapewnić tę samą energię. Najlepszym z nich jest to, że będzie Cię dobrze nawodniony.

Owoce w parze wodnej jest również doskonałym zamiennikiem dla napojów alkoholowych. Dokonaj alkohol bok i pójść na trochę wody lub herbaty ziołowej następnego razu można zauważyć mimowolne ruchy oczu.

Nie należy przerywać czytanie: leczenia bólu zęba i zdrowia jamy ustnej z olejków eterycznych.

suche oczy

Suche oczy są szczególnie powszechne w dużych ludzi. występują one również u ludzi, którzy siedzą przed komputerem długie godziny każdego dnia, osób noszących soczewki kontaktowe, pijących kofeiny i alkoholu, jak wspomniano, a te przyjmowania niektórych leków. Bezsenność i stres może również powodować suchość oczu i nie tylko, jeśli cierpią bardzo często suche oczy są kobiety w swoich czterdziestych, być może cierpi na syndrom Sjögrena i powinien dokonać wyboru, aby wykluczyć. Zespół ten charakteryzuje się zapaleniem gruczołu wilgotności produkujących oczu, co może poczuć skurcze.

Do natychmiastowej ulgi zespołu suchego oka i łagodzić skurcz oczu, spróbuj zastosować okład ciepły lub gorącej herbaty na oczy. Można tworzyć własne kompres przez moczenie miękkiej, mały ręcznik w gorącej wodzie i stosuje się ją na zamknięte oczy, leżąc.

Można również uruchomić następujące masażu akupresury (akupunktura) w twoich oczach, to przyczynia się do zwiększonego ruchu w oku i smarowanie produkującej nawodnienia:

tik

 • Spójrzcie na zdjęcie powyżej, aby zlokalizować punkty akupunktury wokół oka.
 • Przed rozpoczęciem upewnij się, że twarz i ręce są całkowicie czyste.
 • delikatnie masować każdy punkt w kołowym przez 5-10 sekund, przed przejściem do następnego ruchu.
 • Po zakończeniu sekwencja zaczyna się od początku. Powtarzać przez około dwie minuty.
 • Technika podobna do akupresury, umieść indeksu i środkowe palce w środku brwi. Delikatnie dociśnij krawędzie, skręcają kości oka orbicie przez pięć minut.

zmęczenie oczu

Jeśli pracujesz jest biurka lub po prostu spędzić dużo czasu patrząc na ekranie komputera lub urządzeń elektronicznych, może wystąpić zmęczenie oczu, które mogą powodować skurcze oka.

Jeśli pracujesz, spróbuj wziąć szybki 5 minut przerwy co godzinę lub tak, aby uciec od ekranu komputera. Się nieco na zewnątrz, może to sprawi, że zaczerpnąć świeżego powietrza i naturalnego światła słonecznego, które mogłyby korzystać.

zmęczenie oczu może być również oznaką złego oka widać. W tym przypadku, może chcesz sprawdzić się w oczy, aby wykluczyć problemy z widzeniem jako przyczynę tików nerwowych, można również zrobić kilka oczne gimnastykę lub spróbuj następujące ćwiczenie:

 • Zamknij oczy na całą minutę.
 • W tym czasie, ściskając mocniej oczy zamknięte a następnie zwolnić bez konieczności ich otwierania.
 • Czy trzy powtórzenia przed otwarciem oczu.

To ćwiczenie można nasmarować oko, zwiększając wytwarzanie łez. Oprócz pomocy z tików, można użyć tego ćwiczenia, aby utrzymać silne mięśnie oka.

Nie należy przerywać czytanie: 15 Korzyści bazylia i jak propagować

niedobory żywieniowe

Niektóre niedobory żywieniowe mogą powodować tik nerwowy w oku. Potasu elektrolitu, która jest skuteczna w leczeniu skurczów mięśni i inne zaburzenia od odpowiedniego wsparcia w funkcjonowaniu komórek, tkanek i narządów.

Magnez pomaga w regulacji układu nerwowego i krążenia. Zapobiega niekontrolowanych skurczów mięśni stabilizujących tętna i ciśnienia krwi i utrzymywanie stabilizacji impulsów nerwowych.

Wapń jest składnikiem odżywczym, który odgrywa ważną rolę w utrzymaniu układu nerwowego, ważny w leczeniu skurcze lub potrząśnięć czynnik.

Należy wspomnieć, że sam wapnia często nie wystarcza. Bez magnezu, wapnia, nie może być w pełni wykorzystana, ponieważ magnez jest niezbędna do wchłaniania wapnia. Również witamina K2 i witamina D są ważne dla wchłaniania wapnia w organizmie, więc jak widać, istnieje synergia między różnymi składników odżywczych, a połączenie ich daje pełnych korzyści zdrowotnych.

alergie

Niektórzy ludzie cierpią z powodu alergii środowiskowych czynników drażniących, które mogą powodować świąd, obrzęk i łzawienie oczu. W takich przypadkach zwykle trzeć oczu i może to powodować skurcze powiek. W tym przypadku, spróbuj zidentyfikować element, który powoduje podrażnienie oczu i wyeliminować go, jeśli to możliwe.

Kiedy udać się do lekarza, jeśli jesteś nerwowy tik w oku

Jeśli uważasz, że tiki w oczach może być oznaką słabej wizji, trzeba zobaczyć optyka, który może zrobić kilka testów.

Trzeba także zobaczyć okulisty, gdy nerwowy tik w oku staje się przewlekłe i trwa przez kilka miesięcy. Kiedy inne objawy towarzyszą mimowolne ruchy gałek ocznych, trzeba dokonać przeglądu przez lekarza, gdyż może to być oznaką mózgu lub zaburzenia neurologiczne lub autoimmunologicznych.

Skonsultować się z lekarzem, jeżeli następujące objawy towarzyszące nerwowy tik w oku:

 • Obrzęk lub zaczerwienienie
 • Nieprawidłowy przepływ w oku
 • Obwisłe powieka
 • Pokrywa jest całkowicie zamknięty, gdy umowy
 • Skurcz wpływa na inne obszary twarzy
 • Bóle głowy lub podwójne widzenie
 • Pamiętaj, aby omówić z lekarzem na temat suplementów, leków, rutynowych ćwiczeń i diety na kiedy odwiedzasz.

Można również rozwijać przewlekły skurcz w oczach, jeśli masz rogówki ścieranie nierozpoznana. W tym przypadku nie jest zarysowanie lub uszkodzenie rogówki oka, soczewka jest przezroczysta ochronny znajduje się w przedniej części tęczówki. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli uważasz, że może być uraz oka jak rysy na rogówce może spowodować trwałe uszkodzenie wzroku.

Życie pisanie Lucida
Obraz shutterstock


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 2 =