Kolory i kształty odchodów i ich znaczenie

Większość zmian męty w kolorze i kształcie, różnią się one w ten sposób, a czasami lub w większości nie są ciężkie warunki. Jednak niektóre zmiany, zwłaszcza jeśli zmiany są spójne w czasie i nie są obecne w jednym ewakuacji, może to oznaczać, że coś musi być zbadane. Zapoznaj się z wariantów, które mogą pojawić się ewakuować i jakie mogą być jego przyczyną.

męty

Jaki jest normalny kolor stolca

rufa kolor (kał) jest najczęściej brązowy. Gdy zmienia kolor, osoba, rodzic lub opiekun często martwi. Obecność bilirubiny w żółci (produkt rozkładu hemoglobiny w czerwonych komórkach krwi, które zazwyczaj są niszczone po okresie przechowywania od kilku tygodni) odpowiedzialny jest za kolor kału.

stężenie bilirubiny może zmieniać kolor stolca jasnożółtej do prawie czarnego. Zmiany w strukturze chemicznej bilirubiny może spowodować, że stają się zielone lub żółte. Żółty kału może także wystąpić w przypadku rozcieńcza lub zmniejszenie ilości bilirubiny w wątrobie. Bakterie i enzymy trawienne w jelitach może działać na bilirubiny i zmienić jego kolor.

Kolor kału oraz ich możliwe znaczenie

Jak już wspomniano, wypróżnienia są zwykle jasnobrązowy do ciemnobrązowego, a tam jest umiarkowana zmienność wśród osobników pod względem kolorów, ilości i postaci stolca.

Kiedy zmiany te występują w stolcu, może to oznaczać, że mogą być choroby, które wpływają na zaburzenia przewodu pokarmowego (GI) lub na całe ciało.

Objawy związane ze zmianą koloru stolca, jeśli w ogóle, są objawy przyczyny zmian, na przykład, żywności i napojów, jak buraki, diecie bogatej w warzywa, lukrecja, etc., i zaburzenia lub choroby, takie jak:

 • choroby pęcherzyka żółciowego
 • celiakia
 • wrzodziejące zapalenie jelita grubego
 • Choroba Leśniowskiego-Crohna
 • guzy
 • choroba uchyłkowa
 • rak
 • hemoroidy

Zmiany koloru kału może być spowodowany biegunką, krwawienia z przewodu pokarmowego, choroba jelit, wątroby i trzustki, i leki.

Gdy zmienia kolor, testy powinny być zrobione, to zależy co powoduje podejrzewa się być zmiana koloru stolca. Na przykład, endoskopii przewodu pokarmowego (GI), może być konieczne, aby oceniać zaczerwienienie lub czarne stolce, jeśli podejrzewa się krwawienie.

Kał czerwony lub czarny może być oznaką krwawienia z przewodu pokarmowego (przełyku, żołądka, jelita cienkiego lub okrężnicy), a nie należy lekceważyć.

Gdy zmienia się kolor stolca, badanie musi być wykonane zależą one od tego, co jest podejrzewany spowodować zmianę koloru stolca. Na przykład, endoskopii przewodu pokarmowego (GI), może być konieczne, aby oceniać zaczerwienienie lub czarne stolce, jeśli podejrzewa się krwawienie. Leczenie zmian koloru stolca jest leczyć przyczyny.

czerwony

Najczęstszą przyczyną jasnoczerwony stolce u dorosłych jest krwawienie hemoroidów. U niemowląt najczęstszą przyczyną jest szczelina odbytu lub rozdarcie w tkance okolic odbytu.
Inne przyczyny krwi w kale może być bardziej poważne, takie jak:

 • Infekcje jelit
 • zapalna choroba jelit (choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego)
 • uchyłkowa krwawienie
 • guzy
 • naczyniaki tętniczo-żylne (zaburzenia komunikacji między tętnic i żył w ścianie jelita, które naruszają).
 • Ciężkie krwawienie z wrzodu w przełyku. Żołądka lub dwunastnicy, może również powodować stołki czerwony zamiast czarnego czy doszło wystarczająco dużo czasu na czerwone krwinki, aby być strawione.

Czerwony barwnik spożywczy i buraczany może dać odcień czerwonawy ewakuacji i czerwono-pomarańczowe, u osób zasadniczo mięsożerne nawyków.

kolor stolca

żółty

Istnieje wiele powodów, dlaczego one są żółte stolce, i istnieje wiele, że nawet tłuste i śmierdzący. Ten ostatni może wynikać z niezdolności jelita do trawienia i absorpcji tłuszczu z powodu chorób błony śluzowej jelit (takie jak choroba trzewna i mukowiscydoza), ponieważ trzustka nie są w stanie wytworzyć odpowiednie enzymy trawienne z powodu chorób, takich jak: przewlekłe zapalenie trzustki lub rak trzustki blokuje przewód trzustkowy, żółć lub nie wystarczająco do dostarczania do jelit. Żółty i tłusty, brzydki zapach, jest wynikiem niestrawionych tłuszczów. Jest cytrynowy żółty kolor, który jest również powszechne w wegan.

zielona żółć

Często jest to widoczne w drugiej sesji Po czyszczeniu zagięcia wątrobowego u pacjentów z chorobą wątroby oraz u pacjentów przyjmujących leki przewlekle wiele.

Kolor zielony jest częstym zmienia kolor. Ponadto, jest to spowodowane barwnika żółci podczas biegunki, ponieważ zbyt szybko przemieszcza się żywności przez jelita i tak, że chemikalia nie mogą być złamane. Zielony kolor może być wynikiem pewnych produktów spożywczych takich jak warzywa, zielone warzywa lub zielony barwnik.

czarny

Jeżeli nie doszło do połknięcie farb lub krwi zwierzęcej, musimy wziąć pod uwagę możliwość, że istnieje problem z utratą krwi w odcinku górnym odcinku przewodu pokarmowego.

Czarne stolce również niepokojące objawy, które mogą być spowodowane dużą ilością krwawienia z przewodu pokarmowego, najczęściej z górnego odcinka przewodu pokarmowego, w tym przełyku, żołądka i dwunastnicy. Czerwone krwinki są rozkładane przez enzymy trawienne w przewodzie pokarmowym i kał z powrotem do czarnego. wydają się być smołowe (lepki) i zapach. To może być stanem zagrożenia życia. Czarna smoła stolce nie powinny być ignorowane.

nosa krwi lub procedur dentystycznych lub zmiany chorobowe w jamie ustnej może zostać połknięte i może być przyczyną czarne stolce, ale ilość krwawienia zwykle nie jest na tyle znaczące, aby ich produkcji.

inni: Poza atramentem mątwy lub krwi kiełbaski, możemy rzucić spożyciu niektórych warzywach (szpinak, zielony), buraki (czerwony), etc.

Kał jasno biała lub gliny

Biała lub gliniany, są często obserwowane w kanały wątroby i żółciowych. Może też być spowodowane przez raka trzustki blokowania drogi żółciowe. Brak żółci powoduje, że tracą Brown i sprawia, że ​​wyglądają blado.

Leki, które zmieniają kolor kału

Najczęstszymi leki, które zmienia kolor z kałem, są lekami, które z kolei czarny - zawierające żelazo i bizmut (zawartość Pepto-Bismol i Kaoepectate). Jednak duża liczba innych leków są związane ze zmianami w kolorze, czarne lub innych kolorach. Praktycznie, znaczenie tego faktu jest to, że nowe leki lub suplementy diety powinny być uważane za przyczynę wszelkich zmianach koloru stolca.

forma stolca i możliwe znaczenie

ED tworzy kał

Śluz w stolcu

Śluzowych kału może być normalny i może obejmować segmenty utworzone stolce. Jednak może również wystąpić u osób z chorobą zapalną jelit lub raka. Błona śluzowa jest również związane z krwią i / lub ból brzucha nie powinny być ignorowane i wymaga pomocy lekarskiej. Osoby z zespołem jelita drażliwego (IBS), może mieć również śluzu.

Taborety, które unoszą

Większość kał unosić, ponieważ zawiera nadmierną ilość gazu. Jest to normalne i nie ma wielkiego sensu. Zmiany w diecie może prowadzić do ich float, ale jako pojedyncze objawu, nie podejmować działań, a często ustępuje samoistnie. Kał nie unoszą się z powodu większej ilości tłuszczu. Przyczyna tłuszczu kropli oleju w toalecie i widać wyraźnie.

Każdy stan, który powoduje większe ilości gazu wytworzonego w jelitach, może teoretycznie prowadzić do pływającego stolca, w szczególności w warunkach, w których nie jest słabe wchłanianie składników pokarmowych z nietolerancją laktozy, choroba trzewna, mukowiscydozę i zespół krótkiego jelita.

Nie należy przerywać czytanie: Co to jest właściwy sposób do ewakuacji?

Korzyści ewakuować poprawnie

Ewakuować większość lub wszystkie treści jelitowej, seria zdarzeń:

1. usuwania pozostałości spadła całkowita objętość jelitowego występuje powinny spowodować, że ucisk wywierany na następnych organów znika lub jest osłabione.

2.- również zmniejsza ciśnienie w jamie brzusznej sprzyjanie powrotu krwi żylnej kończyn dolnych i część miednicy do serca. Będzie to miało korzystny wpływ w sytuacjach takich jak cellulit, żylaki, hemoroidy, itp

3. Będzie to zmniejszyć presję na biodrach, odcinka lędźwiowego kręgosłupa i innych stawów.

4. Podczas czyszczenia odpadów okrężnicy poprawi większość warunki i sytuacje, zaparcia lub biegunki zostaną poprawione bez uciekania się do terapii lekowej.

5. Poprzez redukcję kompresji w dziedzinie będzie odpręża w narządach znajdujących się na wyższym poziomie (wątroba, nerki, serce, płuca) ulega poprawie funkcji.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 2 =