4 naturalne sposoby usuwania zaskórników

Istnieją pewne zalecenia, które mogą pomóc usunąć czarne plamy w sposób naturalny, rozumiejąc jakie jest pochodzenie z nich iw jaki sposób można odwrócić jego wygląd nawet poprawie zdrowia skóry.

usunąć zaskórniki

Dowiedz się w celu usunięcia zanieczyszczeń z powierzchni skóry na stałe jest często skomplikowane, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Większość kosmetyki są rozprowadzane do oczyszczania twarzy zwykle usunąć zaskórniki krótkoterminowa ale bez głębokiego średnim i długim okresie oddziaływania, również one mają negatywne konsekwencje korzystania z niektórych kosmetyków i kremów przeciwdziałać w aptekach.

Przyczyny powstawania zaskórników

Czarne kropki pojawia się, gdy korek tworzy się na otwarciu jednego z mieszków włosowych skóry. Każdy pęcherzyk zawiera włosy i gruczołów łojowych, która produkuje substancję oleistą nazwie się sebum, co pomaga utrzymać skórę miękką. Martwe komórki i łoju są osadzane w otworze pęcherzyka, tworzących relief zwany czarny punkt. Jeśli wybrzuszenie skóry zamyka tę rozmowę o białym miejscu, ale jeśli skóra pozostaje otwarty, narażenie na działanie powietrza powoduje, że substancja do przyciemnić i kończy się tworząc czarną punkt.

Czynniki, które pochodzą

Pewne czynniki mogą zwiększać ryzyko wystąpienia trądziku i zaskórników, w tym:

 • nadmierna produkcja łoju
 • Podrażnienie mieszków włosowych, gdy martwe komórki skóry nie są regularnie czyszczone
 • Rozprzestrzenianie bakterii Propionibacterium acnes p. (Propionibacterium acnes), w skórze
 • Zmiany hormonalne mogą powodować wzrost produkcji sebum w okresie dojrzewania, miesiączka. Podobnie, stosowanie pigułek antykoncepcyjnych może spowodować pojawienie się czarnych plam.
 • Niektóre leki, takie jak kortykosteroidy, androgeny i litu.

Jak usunąć zaskórniki i zanieczyszczenia?

Poniższe zalecenia są mające na celu zajęcie się przyczynami i poprawić ogólny stan zdrowia, aby uniknąć pojawienia się zaskórników, wyprysków, a nawet trądzik, chociaż może to być podobne problemy z podawaniem.

Nie należy przerywać czytanie: 5 rzeczy, które nigdy nie powinny umieścić swoją twarz

1. diety anty-Zanieczyszczenia

orzechy żywności quemagrasas

Kiedy na skórze pojawia się czarna kropka są związkami, które ma na celu wyeliminowanie tego samego organizmu przez skórę. Aby zapobiec zaskórniki Wskazane jest, że dieta żywności, takich jak znikają: czerwonego mięsa, kiełbasy, pochodne mleka, dania gotowe i smażonych potraw. Jako zamiennik można dodać:

 1. Świeże owoce i warzywa.
 2. Impulsów.
 3. Orzechy i nasiona.
 4. Pełnoziarniste.
 5. Pokarmy o zdrowych tłuszczów, takich jak olej kokosowy, awokado, tłuste ryby, itp

2. Woda

Spożywanie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia jest prosty i naturalny sposób oczywiście oczyścić skórę od wewnątrz, następnie zapobieganie wyglądu zaskórników. Między litra i pół i dwa wody każdego dnia jest idealny do utrzymania prawidłowego oczyszczania skóry, plus to również pomaga oczyścić organizm i oczyścić nerki.

3. Peeling do domu

Aby pomóc organizmowi wyeliminować zanieczyszczenia miejscowo, podczas gdy skutki nowych nawyków zaczynają się skuteczna, można przygotować domowy peeling złuszczający.

 1. L Mieszanka taka sama ilość wodorowęglanu sodu i żelu z aloesu.
 2. Dodać 10 kropli olejku z cytryny na 50 gramów.
 3. Preparat zachowuje słoik, który jest hermetycznie uszczelniony.
 4. Można przechowywać przez okres do dwóch tygodni.

Co do aplikacji dobrze umyć i wysuszyć twarz. Po peelingu zastosowanie w obszarach czarnych plam robiąc masaż kolisty kształt. Wreszcie umyć i stosuje tonik nawilżający lub balsam.

4. skórki z cytryny lub soku

Korzystanie z cytryny można uznać za trick zniknie czarne plamy.

skórka z cytryny

To może być wskazane, aby Untes skórkę z cytryny na obszarach, gdzie występują zaskórniki, tuż przed snem, coś bardzo ważną rzeczą do rozważenia jest to, że Nie wolno stosować cytrynę na ekspozycji skóry i opalania, ponieważ może poplamić skórę.

Nie należy przerywać czytanie: 5 sposobów na zmniejszenie policzków i szyi ton

sok z cytryny

Inną alternatywą jest użycie soku z cytryny i zastosować bezpośrednio do obszaru dotkniętego następujące wskazówki powyżej powodować plamy.

Maska z cytryny i jajka

Można również nosić maskę bardzo łatwy do wykonania i może przyczynić się zarówno do usuwania zaskórników, jak leczyć trądzik i pryszcze tym samym czasie. Aby uczynić tę maskę trzeba wymieszać sok z cytryny z jajkiem około pół łyżeczki. Zastosuj tę maskę na twarz, a potem despréndela celu usunięcia nadmiaru przynętę i wazeliniarstwo na twarzy.

zapobiegania zaskórniki

płukania twarzy mycia twarzy

Można zapobiec powstawaniu zaskórników, nie wydając pieniędzy eksperymentowanie z niektórych z następujących środków ostrożności:

regularna higiena

Umyj twarz przed pójściem do łóżka, aby usunąć nagromadzenie tkanki tłuszczowej, które mogą powodować powstawanie zaskórników. Mycie więcej niż dwa razy dziennie może podrażniać skórę i nasilać trądzik. Użyj delikatnego mycia, które nie podrażniają lub może skąpane w skórę.

Nie zapomnij umyć włosy codziennie, zwłaszcza jeśli crasitud. Tłusta włosy mogą spowodować zatkanie poróws. Ważne jest również, aby umyć twarz po jedzeniu tłustych potraw jak pizza, ponieważ zawartość oleju w żywności mogą promować zatykanie porów.

Nie używać produktów olejowych

Każdy produkt zawierający olej może sprzyjać tworzeniu się nowych wyprysków. Wybierz produkty do makijażu, płyny i filtry przeciwsłoneczne bez oleju może zapobiec występowaniu tego problemu.

Użyj domowej złuszczający

Domowe maseczki i peelingu pomaga usunąć martwe komórki skóry twarz i może przyczynić się do zmniejszenia zaskórników. Pamiętaj, aby szukać produktów, które nie podrażniają skóry.

Pisanie: Życie Zespół Lucida
Obrazy: shutterstock


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

58 − = 51