Korzyści z picia sody

Zna wszystkie zalety picia sody i ponad 25 zastosowań, które mogą dać ten biały soli znaną jak wodorowęglan sodu. Niewątpliwie sprzymierzeńcem zdrowia i czystości można łatwo przyjąć, aby ułatwić Ci życie i zdrowsze.

wodorowęglan sodu

Sodę picia może poprawić ogólny stan zdrowia organizmu, utrzymanie odpowiednich poziomów pH. Można leczyć konkretnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby żołądka, kamica nerkowa, dna, infekcje dróg moczowych, przeziębienia i grypy. Nawet sportowiec wydajność wzrasta.

Picia sody rozpuszcza się w wodzie, że jest ono stosowane do łagodzenia objawów zapalenia stawów, niestrawność, zgaga i zakażeń, a wśród innych chorób. wodorowęglan sodu, spożywane w umiarkowanych porcjach i we właściwym czasie, pomaga osiągnąć zdrowe ciało biochemii.

Korzyści z picia sody

wodorowęglan sodu, służy nie tylko do gotowania; pić regularnie wodę sodową przez cały dzień można poprawić swoje zdrowie. wodorowęglan sodu woda działa jako środek zobojętniający kwas i środek antyseptyczny, który pomaga zmniejszyć żołądek i problemy trawienne. Ponadto, Można zwiększyć zasadowość organizmu i potencjalnie zwalczania niektórych chorób.

Sody napój jest antacid

Wodorowęglan sodu jest powszechnie znany jako środek zobojętniający, co oznacza, że ​​neutralizuje się kwasem, zwłaszcza w żołądku. Kwas przełykowy, zgaga nazywany ma wiele przyczyn. kwasu żołądkowego plamy z żołądka do przełyku, a czasem można posunąć się w tylnej części gardła.

Picie wody miesza się z roztworem wodorowęglanu sodu, pomaga neutralizować żołądka kwasu solnego, który eliminuje problemy zgagi. W tym samym czasie, wrzenie który występuje, gdy sody zmieszanej z wodą zachęca odbijanie, który pomaga zmniejszyć wzdęcia i gazy.

antyseptyczny

Miękkie antyseptyczne wodorowęglan zabijać pewne pasożytów, grzybów i pleśni. Z tego powodu, zastosowanie szczotki do zębów dezynfekuje wodorowęglanu sodu i oczyszcza zębów. Płukać gardło sody oczyszczonej wody może również pomóc zminimalizować objawy ból gardła lub kaszel.

wodorowęglan sodu zapewnia pitnej zasadowość

Inną korzyścią wodorowęglanu sodu, jest jego zdolność do promowania lepszą równowagę pH alkalicznym w organizmie. Zasadowość jest odwrotnością kwasowości. Zgaga jest to konieczne dla skutecznego trawienia pokarmu, ale ogólnie zasadowe pH w organizmie jest uważany za zdrowsze, ponieważ wiele chorób rozwijać w środowisku kwaśnym.

Choroby zwyrodnieniowe naturalne, takie jak osteoporoza, zapalenia stawów, nowotworów, są związane z przewlekłego wysokiego poziomu kwasowości w organizmie. Niski koszt wodorowęglan sodu w połączeniu z potencjalnych korzyści zdrowotnych sprawiają reżimu picia wody z sodą, zmiany w diecie jest wart zasługa.

Oprócz wyżej wymienionych korzyści, soda oczyszczona jest niezwykle wszechstronny, aby pomóc w zapobieganiu kamicy nerkowej, dny moczanowej i infekcje dróg moczowych. wodorowęglan sodu wiązało się także z lepszej wydajności w poważnych sportowców.

Picia sody na kamienie nerkowe

Nerki są podatne na kwaśnym moczu. Kiedy równowaga jonowa, ciężkie choroby nerek ostatecznie zmieniony, może spowodować. Kwaśnym moczu może prowadzić do tworzenia się kamieni nerkowych. Gdy to się stanie, leczenie za pomocą wodorowęglanu sodu, wodą może przywrócić równowagę jonową zdrowe i przeciwdziałać tworzeniu się kamieni nerkowych

wodorowęglan sodu Woda do dny

Jest to rodzaj zapalenia stawów, które pojawia się, gdy kwas moczowy gromadzi się w moczu, krwi i tkankach. Ponieważ woda wodorowęglanu sodu może zrównoważyć poziom pH ciała, niektórzy eksperci zdrowia zalecają wodorowęglanu sodu w celu przeciwdziałania tworzeniu się kwasu moczowego.

Leczenia zakażeń dróg moczowych za pomocą wodorowęglanu sodu, wodą

wodorowęglan sodu może również pomóc osobom z zakażeniami dróg moczowych. Picia sody miesza się z wodą może pomóc przezwyciężyć infekcję ciała przez redukcję kwasu w moczu. Aby doświadczyć jeszcze większą ulgę, pić dużo wody i soku żurawinowego zbyt.

Picia sody poprawia wyniki sportowe

Duży wysiłek prowadzi do narastania kwasu mlekowego w bólu mięśni i zmęczenia związanego. Im dłużej sportowiec może spowolnić gromadzeniu się kwasu mlekowego, tym lepsze jego działanie, szczególnie w sportach, które wymagają wytrzymałości i szybkości. Zużycie wody wodorowęglan sodu czy to dla sportowców.

Sposobów, aby wziąć sodę dla zdrowia

proszek wodorowęglanu sodowego

Dla pH ciała

Aby dowiedzieć się pH ciała, kupić w lokalnym rejestrze aptecznego Paski pH i środki moczu i śliny.

Wcześnie rano, idealny środek pH śliny, będzie między 7,0 a 7,4 przed wypiciem czegokolwiek. Oczekuje się, że mocz jest lekko kwaśny rano, ponieważ organizm został czyszczenia kwasy twoje ciało całą noc. Lektura pH moczu w nocy, powinna wynosić od 6,0 ​​do 7,0, a powinno nieznacznie wzrosnąć w ciągu dnia. Weź te odczyty na kilka dni, a następnie z listy wyników. Jeśli stężenie pH są stale niższe niż to, można użyć wody reżimu sodę wziąć do zdrowego poziomu.

Jeśli średnio niskie lub w zakresie kwasowym, do picia szklanki wody z pół łyżeczki od rozpuszczonego w niej dwa razy dziennie roztworem wodorowęglanu sodu. Trzeba mieć kwasów w żołądku do trawienia pokarmu, więc biorąc sodę tylko między posiłkami. Nadal kontrolować pH. Jeśli nadal niska, pić tej mieszaniny cztery razy dziennie, jak to konieczne, aby poprawić swoje pH. Gdy pH jest znormalizowana, jeść więcej warzyw i mniej kwaśnych pokarmów i powinny być w stanie utrzymać zyski.

Nie należy przerywać czytanie: 9 czyszczących do domu ze skórki z cytryny

Zimno lub grypa

wodorowęglan sodu wykazano, aby zmniejszyć czas trwania grypy często wyeliminowanie objawów w ciągu 36 godzin. Eksperci zalecają następujące dawkowanie.

 • Dzień 1 - przyjmować dawek wodorowęglanu sodu w szklance wody - całkowita sześciu dawek co dwa godzin od siebie.
 • Dzień 2 - przyjmować dawek wodorowęglanu sodu w szklance wody - cztery do całkowitej dawki, co dwie godziny między sobą.
 • Dzień 3 - Take dwie dawki sody w szklance wody raz rano i po południu, a potem tylko raz rano aż objawy przeziębienia zniknęły.

Dawki równoważna 1/4 do 1/2 łyżeczki sody miesza się z wodą.

dla sportowców

Nauka okazuje co sportowców znane od lat: że wodorowęglan sodu można zwiększyć wydolność. Sody oczyszczonej wydaje się działać lepiej, aby poprawić siłę i szybkość.

wodorowęglan sodu wydaje się zmniejszyć kwasowość wytwarzanej w mięśniach podczas uprawiania sportów, takich jak bieganie czy pływanie.

Sody ułatwia proces ciało kwas mlekowy, który jest odpowiedzialny za pieczenie produkowanej w mięśniach podczas gwałtownego wysiłku. Tylko zawodnicy będą w stanie zauważyć korzyści, jednak od picia golenie sodę tylko kilka sekund, a nie minut, w porównaniu z prędkościami do biegania.

Dla zasadowości organizmu

Wszystkie potrawy są kwaśny lub zasadowy. W najbardziej kwaśny produkty są napojami bezalkoholowymi, przetworzonej żywności, mięso, cukier i białą mąkę. Przewlekłe kwasowość korpus wiąże się z chorób zwyrodnieniowych, takich jak osteoporoza, zapalenia stawów, nowotworów.

Sprawdzaj jakie pokarmy są alkaliczne i które są kwaśne, i starać się przynajmniej 60% alkaliczne żywności z diety. Znaleźć jakieś ulubione żywności zasadowej i uczynić stałą część swojej diety.

Używać pasków testowych do określenia poziomu pH w organizmie. Jeśli jesteś po stronie kwasowej, spróbuj schematu opisanego powyżej, aby przywrócić zdrową równowagę. Ale należy wziąć pod uwagę, że jest znacznie lepiej, aby połączyć ten zdrowe odżywianie schematu. Nie chcąc rozwiązać problemy zgodne kwaśne pH w organizmie, pijąc tylko sodę, ponieważ system ten jest systemem wsparcia. Dla lepszego zrozumienia przeczytać poniższe wskazówki:

wodorowęglan sodu Woda

Wskazówki dla wody pitnej sody

 1. wodorowęglan sodu o wysokiej zawartości sodu. To nie jest bezpieczne w dużych dawkach i nie powinien być używany przez długi okres czasu.
 2. Osoby z obrzękiem lub wysokie ciśnienie krwi nie należy używać sody oczyszczonej lub musi działać pod nadzorem specjalisty.
 3. Soda oczyszczona jest niebezpieczne dla matek karmiących i kobiet w ciąży, chyba zalecanych przez lekarzy.
 4. Możliwe skutki uboczne picia wodorowęglanu sodu w wodzie obejmują bóle żołądka i zwiększenie pragnienia.
 5. Skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi obrzęk stóp, osłabienie, powolnym oddychaniu lub nudności.
 6. Nigdy nie bierz proszek do pieczenia; Jest to zupełnie inna substancja wodorowęglanu sodu. Składniki proszku do pieczenia może zaszkodzić organizmowi.
 7. Należy unikać picia nic z sody oczyszczonej, jeśli jesteś na diecie z ograniczeniem sodu lub mają wysokie ciśnienie krwi, chyba że zaleci to lekarz.
 8. Jeśli jesteś na przepisanych leków, dostać odprawy lekarskiej przed podjęciem sodę.
 9. Nie dać sodę wodą do młodszych dzieci pięć lat.
 10. Jeśli masz pełny żołądek, nie pić wody sodę aż miałeś okazję do strawienia.
 11. Sportowcy powinni uczyć się od swoich trenerów i lekarzy czy soda oczyszczona jest uważana za zakazane działanie pobudzające w swoim sporcie.
 12. Aby uniknąć zanieczyszczenia, takie jak aluminium pieczenia niektóre marki mogą zawierać, można kupić czysty wodorowęglan sodu, który jest powszechnie dostępny w Internecie.
 13. Bądź ostrożny z ich stosowania i skonsultować się z lekarzem, jeśli jesteś na diecie z ograniczeniem sodu lub mają wysokie ciśnienie krwi, ponieważ jest umiarkowanie bogata w sód.

stosuje wodorowęglan sodowy

25 zaskakujące zastosowań wodorowęglanu sodowego

Składnik ten umożliwia prowadzenie regulacji pH w punkcie środkowym albo zbyt kwasowym lub też alkalicznym. Przy zetknięciu z kwasem lub substancją alkaliczną naturalny efekt jest do zobojętnienia pH. Poza tym, wodorowęglan ma zdolność do zmniejszenia więcej zmian w równowadze pH, znane jako bufor.

Ten podwójny zdolność do neutralizowania i buforu umożliwia wodorowęglan sodu takie rzeczy jak kwasy neutralizujące zapach (Tak jak w lodówce) i utrzymuje się pH obojętnego (jak w wodzie do prania, co przyczynia się do zwiększenia siły swojej detergentu). Jest to prosta reakcja, ale ma dalekosiężne skutki dla zakresu czyszczenia i dezodoryzacji. Oto następujące zastosowania:

pielęgnacja ciała

Uśmiechu białe zęby wodorowęglanem sodowym

1. Making Pasta do zębów

pasta z sody oczyszczonej i dodano roztwór nadtlenku wodoru do 3 procent mogą być stosowane jako alternatywa dla środków do czyszczenia zębów handlowymi. Ponadto można po prostu umieścić szczoteczkę do zębów z pastą z tym produktem, aby zwiększyć efekt wybielania zębów.

2. odświeżyć usta

Położyć łyżeczkę na pół szklanki wody, a wraz z tym można i płukanie gardła, wypluć i wypłukać. Zapachy są neutralizowane i usta będą całkowicie czyste dzięki tej akcji.

3. Zanurzyć ustniki

Moczenie urządzenia doustnych, takich jak elementy ustalające, dysze i protez w roztworze 2 łyżeczki tego produktu rozpuszcza się w szklanej lub małego zbiornika ciepłej wody. To pomoże rozluźnić cząstek żywności i neutralizują zapachy zachować świeże urządzeń.

4. Zastosowanie twarzy i ciała, zarośla

Z tego składnika można uzyskać peeling twarzy i ciała. Dodać pastę z sody oczyszczonej 3 części wody na 1 część. Pocierać miękką ruchu kołowego na złuszczać skórę. Spłukać. Jest to na tyle delikatne do codziennego użytku. Można również nauczyć się złuszczają twarz z sody oczyszczonej.

Nie należy przerywać czytanie: Korzyści z syropem z agawy jako naturalny środek

5. Antacid

Jest to bezpieczny i skuteczny w łagodzeniu zgagi, zgaga i niestrawność leków zobojętniających kwas. Zaleca się, aby skonsultować się ze specjalistą przed użyciem osób z wysokim ciśnieniem krwi.

6. Treat ukąszenia owadów i świąd

Ukąszeń owadów jak pchły, aby ciasto wodorowęglanu sodu i wodą stosuje się jako maść, na dotkniętą skórę. Aby złagodzić swędzenie, umieścić jakiś produkt w dłoni i pocierać ją na wilgotną skórę po kąpieli lub prysznicu.

7. Leczenie włosów

Ocet jest niesamowite włosy, ale sody ma swoje miejsce pod prysznicem też. Spray niewielką ilość w dłoni z ulubionym szamponem. Używaj szamponu jak zwykle i spłukać, więc można usunąć produkty przemiany materii, dzięki czemu włosy są czystsze i bardziej zwrotne.

8. Zrób kąpiel

Dodaj 1/2 szklanki sody do kąpieli w celu neutralizacji kwasów w skórze i pomaga usunąć olej i pot, to również sprawia, że ​​skóra czuje się bardzo miękkie.

9. § złuszczają

Rozpuszcza się 3 łyżki sodę w wannie z ciepłą wodą i nasycić stóp. Następnie można delikatnie masować nogi z nim. Jest to doskonały sposób na złuszczają skórę stóp.

czyszczenie

czyszczenie wodorowęglanu sodowego

10. naczynia, garnki i patelnie

Dodać 2 łyżki ubijając (wraz z regularnym detergentem), aby pomóc wyciąć tłuszcz produktu spożywczego w naczynia, garnki i patelnie. Moczyć z naczynia do pieczenia soda z utwardzonych resztek jedzenia.

11. Oczyścić mikrofalowa

wodorowęglan sodu w czystą, wilgotną gąbką delikatnie do oraz z mikrofali i nie pozostawia ostry zapach chemiczny. dokładnie spłukać wodą.

12. Kawa Czyste i czajniki

Usuń kawy i herbaty plamy i eliminacji niepożądanych smaków gorzkich filiżanki i mycie w roztworze 1/4 szklanki sody oczyszczonej na 1 litr ciepłej wody. W przypadku uporczywych plam próby moczenie przez noc w roztworze wodorowęglanu sodu i detergent i przemyciu roztworem wodorowęglanu sodowego z czystą, wilgotną gąbką.

13. Czyszczenie piekarnika

Posypać sody na dnie piekarnika. Rozpylania wody do zwilżenia proszku. Odstawić na noc. W godzinach porannych, szorować gąbką i spłukać.

14. czyste podłogi

Usuń kurz i brud (bez zarysowania oznacza niechciane) płyty i płytki z 1/2 szklanki sody w wiadrze z ciepłą wodą i przepłukać na błyszczące podłogi. Pomaga również ślady zarysowań.

15. Meble

Można zrobić domowy cytryny polski z meblami, czy można oczyścić i usunąć ślady Kredka (parzysty) od ścian i malowane meble, stosując sodę na wilgotną gąbką i pocierając lekko. Wytrzeć czystą, suchą szmatką.

16. Czyste zasłony prysznicowe

Czyste i odwanianie prysznic kurtyny wodorowęglan sodu winylu natryskowego bezpośrednio na czystą, wilgotną gąbką lub pędzlem. Szorować zasłona prysznicowa i spłukać. Powiesić do wyschnięcia.

17. zwiększenia efektu płynnego detergentu

Ten produkt może być doskonała, aby dodać Plus do prania. Lepszy bilans pH w praniu może pomóc uzyskać wyniki w czystsze, świeże i jasne ubrania.

18. Usuwanie plam oleju i tłuszczu

Używać sody oczyszczonej do czyszczenia plam oleju i wycieki smaru na podłodze. Posypać na miejscu i wytrzeć mokrą szczotki.

19. Czyste baterie

Może być stosowany do neutralizacji kwasu korozji baterii samochodów, pilarki itp, ponieważ jest łagodny alkalicznych. Należy odłączyć zaciski akumulatora przed czyszczeniem. Dodać pastę wodorowęglanu sodu 3 części wody na 1 część, stosowane wilgotną ściereczkę do korozji zacisków akumulatora. Oczyścić je wazeliną, aby zapobiec korozji. Należy zachować ostrożność podczas pracy w pobliżu akumulatora zawierającego silny kwas.

20. Czyste samochody

Używać sody oczyszczonej do czyszczenia reflektorów, chrom, okna, opony, fotele winylowa i dywaniki bez konieczności martwienia się o niechcianych rysy. Stosowanie roztworu sody 1/4 kubka wodorowęglanu sodowego w 1 litr ciepłej wody.

Stosowany jako dezodorant

odwanianie wodorowęglanem sodowym

21. śmieciarek dezodoryzujący puszki

Posypać sody na dnie kosza zachować śmieci bez zanieczyszczania dom zapach.

22. pochłaniający zapachy dreny

Dezodoryzować zlew i wanna wlać 1/2 szklanki pieczenia drenażu zachowując otwarty kurek ciepłej wody, będzie neutralizować kwasy zapachy i zrobić podstawowe czyszczenie i trwałego wolnego drenaż.

23. Wyjmij zapach z dywanów

Obficie posypać sody na dywanie. Odstawić na noc lub tak długo, jak to możliwe (im dłużej to robi, tym lepiej działa). Można zamiatania dużych nadwyżek i ssać resztę.

różny

używać jako misc pieczenia

24. gaszenia pożaru

To może pomóc w elektrycznych małych ognisk kuchni, ponieważ gdy wodorowęglan sodu ogrzewa wydziela dwutlenek węgla, który przyczynia się do gaszenia ognia. Mały pożar w kuchni (patelnie, grille, piece, grille), wyłączyć gaz lub elektryczność, jeżeli jest to bezpieczne. Krok do tyłu i wziąć garść sody u podstawy płomienia, aby pomóc ugasić pożar.

25. Czyszczenie Owoce i warzywa

Używanie tego produktu jest najbezpieczniejszym sposobem czyszczenia żywności. Wystarczy posypać trochę na czystą, wilgotną gąbką, pocierać i spłukać.

Pisanie: Życie Zespół Lucida

Badania Lucida i pisanie Życia
Obrazy shutterstock


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 1