Cudowne właściwości miodu i jak wiem, czy to jest czysta

miód

Miód ma wielkie zasoby naturalne bardzo korzystne dla ludzi. I to, że coś tak naturalnego, to musi być dobre. Jest to nie tylko jeden z najbogatszych naturalnych substancji słodzących istnieją, ale wiele środków domu do łagodzenia różnych dolegliwości są wykonane z miodem.

Właściwości miodu

 • Naturalny miód składa się z minerałów takich jak: sód, potas, magnez, wapń, żelazo, mangan, miedź, fosfor, cynk, selen, witaminy A, C i B-kompleks. Posiada właściwości odżywcze i lecznicze znane od czasów starożytnych.
 • Ponadto, można osłodzić miodem do 25 razy więcej niż cukier, ale także lekkostrawne.
 • Miód jako remedium jest antybiotyk, krzywica leczyć, szkorbut, niedokrwistość, zapalenie jelita, obrzęk, zaparcia, reumatyzm, bóle i zawroty głowy. Jest to najlepszy cukier zaakceptować nerki.
 • Uznaje tonik i relaks promowanie wchłaniania tryptofanu substancję prekursora serotoniny wywoływania snu. Dlatego miód zwalcza bezsenność.
 • Stanowi on doskonały źródło węglowodanów, tak to jest uważane za bardzo energiczny jedzenie. również funkcjonuje jako potężny regenerator komórek.
 • Uważa się, reconstituyente mózg do jego treści sód, żelazo i fosfor, zasadnicze znaczenie dla prawidłowej konserwacji układu nerwowego.
 • Regularne spożywanie miodu poprawia przyswajanie innych pokarmów być bardzo pokarmowego. ich zmiękczacze i właściwości antyseptycznes sprawiają, że doskonałą pomoc w leczeniu grypa, ból gardła i bóle mięśni.

 środki do domu z miodem

z powodu właściwości miodu i jego zasoby naturalne, które mogą pomóc chronić organizm lub stoczyć szereg problemów zdrowotnych, Jest to produkt używany przez wiele lat, zwłaszcza gdy mówimy o czystym miodem.

w leczeniu astmy

Gotowane, gotowana, 1 mała cebula, czosnek 2 i pół litra mleczka pszczelego, przez 30 minut. Schłodzić gotowane, a następnie dodać miód. Alternatywny sposób otrzymywania 1 łyżkę i 1 łyżka miodu co dwie godziny.

Nie należy przerywać czytanie: Jeśli masz niedoczynność tarczycy i nadwaga to jest sposób, aby je obniżyć

walka kac

Połączyć pół szklanki miodu z pół szklanki grejpfruta i kruszonego lodu. Poświęć trochę czasu, zanim uczestniczy imprezę do złagodzenia częściowo skutki spożytego alkoholu.

Bezsenność Cure

Mieszać 2 łyżeczki ocet z 2 miodu w szklance wody. Weź ćwierć filiżanki przed snem. Właściwości miodu może pomóc pogodzić senny w ciągu kilku minut.

Leczyć drobne oparzenia

Place 2 lub 3 łyżki miodu na oparzenia która zapewni szybką ulgę w bólu i świądu.

złagodzić kaszel

Gotować cytrynę do wody nad nim przez 10 minut, aż ciasto będzie miękkie. Przeciąć na pół i wyodrębnić sok. Sok z cytryny umieścić w szklance. Dodaj 2 łyżki miodu. Take 1 łyżeczkę co 4 godziny.

Wrzody, żołądka i dwunastnicy

Weź łyżeczkę miodu, postu, codziennie, co godzinę przed śniadaniem powoli połyka miód po rozcieńczeniu w jamie ustnej. Jest to bardzo skuteczny środek, który wykorzystuje właściwości lecznicze miodu w leczeniu wrzodów.

choroby jelit lub biegunki

Rozpuścić miód w słoiku z wodą i pić jako codziennego napoju. Działa skutecznie, jak antyseptyczne flory jelitowej, zwłaszcza jeśli jest to niemowlęta.

Zapalenie jelita grubego i zaparcia

Dodać 1 lub 2 łyżki miodu jako słodzik w 200 gramach jakiejkolwiek żywności, które pomogą kontrolować aktywność jelit. Dzięki obecności lewulozy i glukozy w miodzie można skutecznie leczyć stan hemoroidów.

układ nerwowy

Take 1 łyżeczkę miodu, sześć razy dziennie, zapewni spokój i ciszę. Możesz dodać szklankę mleka odpocząć łatwiejsze.

Nie należy przerywać czytanie: 5 niesamowite korzyści spożywania Aloe Vera postu

Treat żółtaczka

Gotować szałwia pozostawia en1 30 litrach wody przez 10 minut, a następnie słodzone łyżeczką miodu. Weź trzy filiżanki dziennie. Właściwości miodu może pomóc w leczeniu zażółcenie skóry, Wiadomo jak żółtaczka, może pomóc w regeneracji komórek skóry.

Właściwości miodu

Miód pszczoły posiłki

Miodu ma wysoki poziom cukrów prostych, glukozy i fruktozy, zawierające około 70 do 80 procent cukru, który nadaje smak słodki - minerały i woda równowaga ich kompozycji.

Więc jednocześnie cukier, ma małą szybkość uwalniania glukozy, zapobiegając głód (głód daje, gdy poziom cukru we krwi spada nagle). Więc umieścić go w swoich recepturach oznacza, że ​​nie będzie głodny później. Użyj go w:

 • W koktajli owocowych i wody - słodzone z odrobiną miodu, jeśli chcesz słodsze dotykać koktajle.
 • Zdrowe masło orzechowe - zamiast cukru, dodać odrobinę miodu do swojej domowej roboty masło orzechowe.
 • łaknienie cukru - łyżeczka zrobione podczas najgorszych apetyt na cukier = problem rozwiązany.
 • Sos sałatkowy - zrobić własny sos sałatkowy z ziół, cytryny, soli i octu. Dodać miód do zagęszczania i dać odrobinę słodyczy do opatrunku.
 • Sos karmelowy - mleka kokosowego 1 puszki, 1/2 szklanki miodu, 1 łyżka organiczną masła, 1 łyżeczka wanilii i szczyptę soli
 • Homemade czekolada - wystarczy zastąpić cukier miodem bardziej egzotycznych i zdrowego dotyku.
 • Przygotuj swój tonik odpornościowy - wzmacnia immunologiczną s ystem przygotowanie kombinacji gorącego imbiru i miodu.

Pisanie: Życie Lucida
shutterstock obraz


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

39 − = 35