Kroki, aby probiotyczny zdrowe: Sauerkraut (Kapusta kwaszona)

Kapusta kwaszona jest przez fermentacji mlekowej, starożytną technikę teraz w modzie dla jego korzyści zdrowotne. Bakterie i drożdże są niezbędne naturalnie obecne w liściach kapusty. Oprócz soli, który uruchamia proces, innych składników nie jest wymagane. Więc unikać zakupu marki z dodatkiem konserwantów chemicznych.

kiszona kapusta

Kapusta kwaszona - pomaga stracić tkanki tłuszczowej

Kapusta zawiera naturalne związki izotiocyjanianu (jak sulforafan), które mają właściwości, które w walce z rakiem. Kapusta kwaszona przygotowane z kapusty pełne korzystnych bakterii Lactobacillus - niż w przypadku żywego jogurtu - zwiększające zdrowej flory w przewodzie pokarmowym.

Microbioma zrównoważony reguluje układ odpornościowy, metabolizm, wspomaga układ pokarmowy, jest zgodny z nastroju i funkcji mózgu, wytwarza niezbędne witaminy i składniki odżywcze, a To pomaga nam utrzymać zdrową wagę.

Tak więc, jeśli chcesz stracić tkanki tłuszczowej i poczuć się lepiej, ważne jest, aby zrównoważyć w jelitach mikrobiomu. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów, aby to zrobić poprzez spożywanie fermentowanych produktów spożywczych.

Fermentowane produkty spożywcze są bogate w żywych bakterii, które uzupełnienia do mikrobiomu, pomaga utrzymać właściwą proporcję korzystne dla optymalnego zdrowia bakterii i odchudzania.

Nie należy przerywać czytanie: 9 artykułów gospodarstwa domowego, które wpływają na tarczycę

Kroków do zdrowego probiotyczne Sauerkraut

Składniki potrzebne są:

  • kapusta
  • sól morska
  • Szklana butelka 1 litr lub więcej

1. Zetrzeć kapustę

Cięcia, tarcia, lub przygotować kapustę zgodnie z własnymi preferencjami. Dzięki temu, dodać trzy łyżki soli (SEA) za 5 funtów (ok. 2,20 kg), kapusta, kapusta zarówno do zachowania i stworzyć marynowanie konserwant.

2. Przejść umieszczenie warstw stopniowo

Zmiażdżyć w dół po każdym dodaniu. Zostaw trochę miejsca, aby umieścić pokrywę.

3. Umieścić wieczko doskonale

Umieszczenia całkowicie i równomiernie w górnym naczyniu szklanym (w lewo w środku, a nie od góry jak sok z kapusty zaczynają się tworzyć w procesie fermentacji, co może Rebazar butelkę).

Spłaszczyć i przykryć wszystko szmatką lub pozostawić odkryta, ale w miejscu, gdzie nie spadnie zanieczyszczenia.

4. Naciśnij na górze okresowo

Czy to tak często, jak co kilka godzin. W ciągu dwudziestu czterech godzin, escabeche (sok) musi wzrosnąć powyżej pokładu. Jeśli escabeche nie wzrosła w ciągu jednego dnia, dodać sól (jedna łyżeczka soli na szklankę wody), aż -marina- podwyżek wody.

Można go także postawić naczynie pod butelki iść zbierania soku dzieje uwalniając kapustę w ciągu najbliższych godzin. Sok, które mogą zostać podjęte.

Nie należy przerywać czytanie: Poznanie korzyści z mleka warzyw

Dodać wody, jeśli nie jest wystarczająco płynny.

5. Sprawdź swoje postępy każdy dzień lub dwa

Nasz test za każdym razem, gdy smak staje się silniejszy - zrobi to o wiele szybciej w wysokich temperaturach letnich. Szybkość fermentacji zależy od temperatury otoczenia.

16º C może trwać około sześciu tygodni; 18º, pięć, cztery i 21º. Optymalna temperatura dla tego procesu jest 24º, uzyskując końcowy wynik w ciągu około trzech tygodni. Po zakończeniu procesu fermentacji (można zauważyć, że nie będzie już bańka), nadszedł czas na pokrycie butelki i przechowywać w lodówce.

6. Doprowadzić naczynie z kapustą w czasie, w ciągu najbliższych kilku tygodni

Można pójść wyciągając swoją kapustę i fermentowane zużywają. Po kwaszona zjadł, marynata pozostaje jest sok z kiszonej kapusty i mogą być podjęte. Bogaty probiotyczny napój.
Wyświetlić właściwości kapustą

Życie pisanie Lucida


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

76 − 73 =