Nie dobrze spać w nocy? Rozważmy te rzeczy przed snem

bezsenność

Sen jest jednym z największych tajemnic życia. Jak grawitacja czy pola kwantowego, nie wiadomo jeszcze dokładnie, dlaczego dormimos- chociaż każdy dzień uczy się więcej na ten temat.

Jednak to, co wiemy, jest to, że sen jest jednym z fundamentów zdrowia.
Sześć do ośmiu godzin na dobę wydaje się być optymalna ilość snu dla większości dorosłych; i spać zbyt dużo lub zbyt mało snu może mieć negatywny wpływ na zdrowie.
Obecnie brak snu jest przewlekłą chorobą, która może cierpieć i nawet nie wiedzieć. Dziś nauka udowodniła, że ​​deficyt snu może mieć poważne skutki i potężny w ich zdrowia.

Na przykład przerwania lub zakłócenia snu może:

- Znacznie osłabia układ odpornościowy
- przyspieszenie wzrostu guza guzów rośnie od dwóch do trzech razy szybciej u zwierząt laboratoryjnych z ciężkimi zaburzeniami snu
- Doprowadzenie do stanu sprzed cukrzycowej, co czujesz się głodny, nawet jeśli tylko jeść, które mogą siać spustoszenie na wadze
- wpływa na pamięć poważnie, nawet z jednej nocy, kiedy nie śpisz dobrze znaczenie ze snem tylko 4 do 6 Godziny-może mieć wpływ na zdolność do jasnego myślenia następnego dnia
- wpływ na wydajność fizyczną i umysłową oraz zmniejszyć zdolność do rozwiązywania problemów

Gdy tętno zostanie przerwane, organizm wytwarza mniej melatoniny (hormonu i przeciwutleniacz) i jest mniej zdolne do walki z rakiem, ponieważ melatonina pomaga tłumić rodników, które mogą powodować raka. To jest powód, dlaczego guzy rosną szybciej, jeśli nie dobrze spać.

Zakłócać sen może również zwiększyć zaburzenia związane ze stresem, w tym:

- choroby serca
- wrzody żołądka
- Zaparcia
- zaburzenia nastroju, takie jak depresja

Nie spać przedwcześnie w wieku od was poprzez zakłócanie swojej produkcji hormonu wzrostu, który zazwyczaj jest uwalniany przez przysadkę mózgową podczas głębokiego snu (i dla niektórych rodzajów ćwiczeń, takich jak technika Szczyt fitness). Hormon wzrostu pomaga Ci wyglądać i czuć się młodziej.

Jeszcze jedno badanie wykazało, że osoby z przewlekłą bezsenność mają trzy razy większe ryzyko zgonu z jakiejkolwiek przyczyny.
Stracił sen jest stracone na zawsze i stały brak snu ma skumulowany efekt, jeśli chodzi o uszkodzenie zdrowia. Nie śpi dobrze może uczynić swoje życie nieszczęśliwy, jak już zapewne, że wielu z was.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele naturalnych technik można nauczyć się przywrócić zdrowie „uśpienia”.

Czy to kosztowało pracy snu, budzenia często w nocy lub gdy budzisz się rano czujesz się zmęczony, a może dlatego, że po prostu chcą poprawić jakość swojego Sleep and masz zamiar znaleźć ulgę w wskazówki poniżej.

Optymalizacja sanktuarium snu

1. spać w całkowicie ciemne lub najciemniejsze możliwe miejsce. Nawet trochę światła może zakłócić wewnętrzny zegar oraz produkcję melatoniny i serotoniny prowadzone przez szyszynkę. Nawet jasność swojego budzika mogłyby zakłócać sen. Pomoże to zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Zamknąć drzwi do pokoju i pozbyć się lampek nocnych. Kolej zapobiega światło w nocy, nawet kiedy wstać pójść do łazienki. Zakryj budzika. Przykryć oknom używane zasłony (rolety) lub rolety.

Życie rozwinął się w odpowiedzi na przewidywalnych wzorów światła i ciemności, te wzory są znane jako rytmów dobowych. Nowoczesne elektryczne światło zdradził znacząco zakłócić wewnętrzny zegar do naturalnego rytmu. Małe fragmenty światła przechodzą bezpośrednio za pośrednictwem nerwu wzrokowego do podwzgórza, który kontroluje swój zegar biologiczny.
Światło informuje mózg, że nadszedł czas, aby się obudzić i zacząć przygotowywać swoje ciało do działania.

2. Należy dolną temperatury w pomieszczeniu w temperaturze 70 ° C - 21 ° C. Wielu ludzi zachować swoje domy, a zwłaszcza na górze sypialnie zbyt gorąco. Badania wykazały, że optymalna temperatura w pomieszczeniu przed snem powinna wynosić między 60 i 68 stopni F 15 i 20 Celsjusza, bardzo niskiej temperaturze. Utrzymuj chłodne lub ciepłe pomieszczenie nie może powodować odpocząć wystarczy.

Nie należy przerywać czytanie: wywołują sen ze specjalnym dźwiękiem w leczeniu bezsenności.

Kiedy śpisz, wewnętrzna temperatura ciała jest do najniższego poziomu, zwykle cztery godziny po zaśnięciu. Dlatego naukowcy uważają, że spanie w chłodnym pomieszczeniu może pomóc Ci lepiej spać, ponieważ naśladuje upadek normalnej temperatury ciała.

3. Sprawdź, czy twój pokój nie posiada pól elektromagnetycznych (EMF dla jego skrót w języku angielskim). Pola elektromagnetyczne mogą mieć wpływ na funkcjonowanie szyszynki i produkcję melatoniny i serotoniny, co może mieć również inne negatywne skutki.

Aby to zrobić trzeba gaussa metr. Można znaleźć kilka modeli dostępnych w Internecie. Niektórzy eksperci zalecają nawet obniżenie wyłącznik przed snem, aby wyłączyć wszystkie energii elektrycznej w domu.

4. Wyjmij z dala od swojego łóżka budzik oraz inne urządzenia elektryczne. Jeśli jest to naprawdę konieczne do korzystania z tych urządzeń, a następnie trzymać je z dala od łóżka, korzystnie 1 MTO. Umieścić zegar gdzie nie widzę. Ponieważ tylko sprawia, że ​​jesteś bardziej martwić, gdy masz go w zasięgu wzroku w nocy ... 2 rano, 3 rano, 04:30

5. Należy unikać stosowania zbyt głośne budziki. To jest bardzo stresujące dla organizmu, aby obudzić go nagle. Ponadto, jeśli jesteś przyzwyczajony do wystarczającej ilości snu prawdopodobnie nie jest konieczne, aby budzik.

6. Rezerwy twoje łóżko tylko do spania. Jeśli jesteś przyzwyczajony do oglądania telewizji lub pracy w łóżku, to więcej pracy może kosztować zrelaksować przed snem, więc unikać tych czynności w łóżku.

7. Rozważ oddzielne pokoje. Najnowsze badania sugerują, że dla wielu ludzi, dzieląc pokój z kimś (lub zwierząt) może wpływać na sen znacznie, zwłaszcza jeśli osoba, z którą dzielić pokój jest niespokojny lub chrapliwy. Jeśli twój partner łóżko stale zakłóca sen, wtedy można rozważyć posiadające oddzielne pokoje.

Gotowy do snu

8. Idź do łóżka tak wcześnie, jak to możliwe. Twój organizm (system nadnerczy w szczególności) ładowanie większość swojej energii od 11 rano do 1 p.m Ponadto Twój woreczek żółciowy uwalnia toksyny, w tym samym okresie. Jeśli śpisz, te toksyny z powrotem do wątroby, które mogą mieć wpływ na stan zdrowia w przyszłości.

Przed energii elektrycznej został użyty wszędzie, ludzie poszli do łóżka tuż po zachodzie słońca, jak większość zwierząt, które w naturalny sposób powinna też zrobić istoty ludzkie.

9. Nie należy zmieniać snem. Trzeba iść spać i obudzić się w tym samym czasie każdego dnia, nawet w weekendy. Pomoże to swoje ciało w rytm snu, dzięki czemu łatwiej zasnąć i wstać rano.

10. Ustanowienie rytuału zasypiania. Może to obejmować medytacji, głębokie oddychanie, korzystając aromaterapii lub istotne lub dostać masaż od olejów partnerskich. Kluczem jest znalezienie czegoś, co sprawia, że ​​czujesz się zrelaksowany, a następnie powtórzyć je każdej nocy w celu uwolnienia napięcia nabytych w ciągu dnia.

11. Nie należy przyjmować żadnych płynów na dwie godziny przed snem. Zmniejszy to szanse, aby przejść do łazienki, lub przynajmniej uczynić go rzadziej.

12. Idź do łazienki tuż przed snem. Pozwoli to zmniejszyć szanse budzi się w nocy i iść pieszo dookoła.

13. Przyjdź przekąskę wysokobiałkowa kilka godzin przed snem. Może to dostarczyć L-tryptofan, wymaganych dla produkcji melatoniny i serotoniny.

14. Również zjeść kawałek owocu. Może to pomóc w tryptofan przenika przez barierę krew-mózg.

15. Unikaj jedzenia przekąsek przed łóżko, zwłaszcza zbóż i cukrów. Pozwoli to na zwiększenie stężenia cukru we krwi i powolne sen. Później, gdy poziom cukru we krwi spada zbyt niskie krwi (hipoglikemii) mogłaby się obudzić i nie można już wrócić do snu
.
16. wziąć gorącą kąpiel, prysznic lub sauna przed snem. Kiedy jest noc i temperatura ciała wzrasta, to pójdzie w dół w nocy, co sprawia, że ​​łatwiej jest pozostać uśpiony. Temperatura zmienia się tam, kiedy idziesz do kąpieli daje sygnał do ciała, że ​​jest czas na sen.

Nie należy przerywać czytanie: 9 Pokarmy, które mogą pomóc Ci zasnąć

17.- Stosować skarpety przed snem. Często stopy są zimne, gdy ciało odpoczywa, ponieważ jest to część ciała z najgorszym obiegu. Badania wykazały, że użycie skarpetki zmniejsza czasy budzisz się w nocy. Jako alternatywę można umieścić termofor obok jej stóp na noc.

18. Zastosowanie maski na pokrycie oczy, aby zablokować światło. Bardzo ważne jest, aby spać w całkowitej ciemności lub tak blisko niego. Powiedział, że nie zawsze łatwo jest zablokować wszystkie przepływy świetlnych z zasłony lub rolety, zwłaszcza jeśli mieszkasz w obszarze miejskim (lub jeśli współmałżonek ma rozkład inny od Ciebie). W tych przypadkach, maska ​​na pokrycie oczy mogą być pomocne.

19. Zatrzymanie pracy co najmniej jedną godzinę przed snem (korzystnie dwa lub więcej dni). W ten sposób Twój umysł szansę na odpoczynek, więc można spać spokojnie, bez obawy i niepokoje o następnym dniu.

20. Nie należy oglądać telewizji przed snem. Nawet lepiej, wziąć pokój telewizyjny lub, jeśli to możliwe w domu. Zbyt pobudza mózg, który szybko zapobiega snu. TV zmienia funkcjonowanie szyszynki.

21. Słuchaj dysków relaks. Niektórzy ludzie uważają, naturalne dźwięki lub biały szum, takich jak ocean lub las, jako pomoc dla snu.

§ 22. przeczytać coś duchowego lub uplifting. To może ayudarto odpocząć. Nie czytać niczego stymulujące, takie jak thriller lub tajemnicy, ponieważ ma odwrotny skutek. Ponadto, jeśli czytasz coś ty naprawdę cieszy, może to spowodować chcesz zachować czytania przez kilka godzin, zamiast ayudarto spać.

23. Napisz relację. Jeśli często znaleźć się w łóżku z wyścigów umysłu, to może być pomocne prowadzić dziennik i zapisywać swoje myśli przed zaśnięciem.

Sugestie dotyczące stylu życia, które poprawiają sen

24.- zmniejsza lub uniemożliwia korzystanie z obu leków możliwie. Wiele leków, zarówno przepisane i tych, którzy nie potrzebują recepty, może wpłynąć negatywnie na sen.

25. Unikaj kofeiny. Przynajmniej jedno badanie wykazało, że u niektórych osób, kofeina nie jest skutecznie metabolizowany, co czujesz jego skutki jeszcze długo po jedzeniu. Tak, napić się kawy lub herbaty spowoduje niektórzy ludzie nie mogą spać w nocy. Należy pamiętać, że wiele leków zawierają kofeinę (np pigułki).

26. Unikaj alkoholu. Chociaż alkohol sennego, efekt trwa krótko i kończy się budzi się kilka godzin później. Alkohol zapobiega również wprowadzić głębokie fazy snu, w którym organizm wykonuje większość swoich właściwości leczniczych.

27. Pamiętaj, aby regularnie wykonywać. Sprawowanie przez co najmniej 30 minut dziennie może poprawić sen. Jednak nie należy wykonywać tuż przed zaśnięciem, ponieważ nie będzie w stanie spać. Badania pokazują, że ćwiczenie w godzinach porannych jest to najlepsze co możesz zrobić.

28.- stracić nadwagi. Nadwaga może zwiększać ryzyko wystąpienia bezdechu sennego (częstym zaburzeniem, w którym zatrzymania oddechu lub staje się bardzo płytkie), które mogą znacząco wpłynąć na sen.

29. Unikaj żywności, które mogą być wrażliwe. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku cukru, zboża i pasteryzowanego nabiału. reakcje uczuleniowe może powodować nadmiernego obciążenia, zaburzeń żołądkowo-jelitowych, wzdęć, gazów i innych problemów.

30.- chécate nadnercza w dobrej klinice medycyny naturalnej. Naukowcy odkryli, że bezsenność może być spowodowane przez stres nadnerczy.

31. Jeśli jesteś w okresie okołomenopauzalnym i menopauzy zadać to sprawdzone przez lekarza medycyny naturalnej. Podczas tego etapu, zmiany hormonalne, jeśli nie są odpowiednio leczone, mogą one powodować problemy ze snem.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

55 − = 45