Joga rozciąga się do łagodzenia bólu rwa kulszowa

ischias

Rwa kulszowa opisuje ból nóg, drętwienie lub osłabienie, która rozpoczyna się w dolnej części pleców i przemieszcza się wzdłuż nerwu kulszowego w nogę powodując ból rwa kulszowa. Nerw kulszowy jest największym nerwowych w organizmie, który rozpoczyna się w dolnej części pleców i biegnie przez pośladków i kończyn dolnych. Aby dać przykład, w roku 2005, Journal of Neurosurgery Szacuje się, że ponad 5% dorosłej populacji w Stanach Zjednoczonych cierpi z powodu ischias, i przez całe życie, dana osoba ma 40% szans na to doświadczenie, ale dobrą wiadomością jest to, że ćwiczenia jogi rozciąga się do łagodzenia bólu rwa kulszowa może rozwiązać ten problem.

Kulszowy ból (rwa kulszowa) jest spowodowana przez prasowanie lub podrażnienie nerwu kulszowego.

Najczęstsze przyczyny rwy kulszowej

  • Spinal dyskopatii
  • Choroba zwyrodnieniowa Disc
  • Zwężenie kręgosłupa (zwężenie kanału kręgowego).
  • Inną powszechną przyczyną rwy kulszowej jest wynikiem uwięźnięcia nerwu w mięśniu pośladka naciskając na nerwie kulszowym i kulszowego przyczyny.

Jak wiedzieć, czy masz rwa kulszowa

Aby dowiedzieć się, czy masz rwa kulszowa zwrócić uwagę na następujące:

  1. Ból lub dyskomfort w dowolnym miejscu na ścieżce nerwu kulszowego: Dolnej części pleców, pośladków, pleców uda i / lub łydki.
  2. drętwienie: Utrata czucia. Można spróbować się z krawędzią wykałaczką, porównując obszary skóry na jednej nodze z tym samym obszarze, który znajduje się na drugiej nodze.
  3. parestezje: dziwne odczucia w tym mrowienie, pieczenie przebicia i „szczypty”.
  4. słabość: niezwykły brak siły, które mogą powodować zginanie kolana, gdy stoisz lub może sprawić, że trudno wstać z pozycji siedzącej.
  5. zmniejszone refleks Ścięgno Achillesa i kolano.
  6. spadek stóp: Stan, w którym nie są w stanie flex wystarczająco chodzić na piętach kostek.

Nie należy przerywać czytanie: Naturalny poród stymuluje rozwój mózgu niemowląt

ćwiczenia rwa kulszowa

Zwykłe miejsca czuć rwa kulszowa są na tylnej części uda, z tyłu nogi, na zewnętrznej stronie łydki, z boku stopy i pięty.

Dlatego, rwa kulszowa jest objawem, a nie przyczyną bólu i innych dolegliwości, a często wymaga uwagi lekarzy.

Rwa kulszowa i Yoga

Ten artykuł joga ćwiczenia można zrobić w domu, aby rozciągnąć nerwu kulszowego są prezentowane. Jeśli jesteś początkujący, można także zobaczyć artykuł na temat jogi dla początkujących.

Słowo ostrzeżenia: jeśli pacjent ma ciężką rwa kulszowa, można mówić o jodze z lekarzem przed jej rozpoczęciem. Chociaż joga może być bardzo przydatna dla dolnej części pleców i rwa kulszowa, można też uszkodzić kręgosłup, jak to zrobić, więc trzeba być ostrożnym.

Jeśli lekarz uważa, że ​​źródłem bólu jest ucisk lub skurcz mięśni, a następnie ćwiczenia te mogą być pomocne. Robiąc odcinki, upewnij się, że zawsze sięgania po obu stronach.

Joga, praktykowany dziś coraz więcej ludzi na całym świecie, i jest używany, aby rozciągnąć mięśnie, wzmocnić i poprawić równowagę w ogóle. Dobrą rzeczą jest to, że joga może zrobić w zaciszu własnego domu, bez żadnych kosztów. Mamy nadzieję, że można służyć następny film.

Nie należy przerywać czytanie: 5 powodów, dla których warto zacząć robić jogi

Badania Lucida i pisanie Życia
Obraz shutterstock


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

69 − 65 =

map