7 Znaki ostrzegawcze mięśniaków

mięśniaki Są to stan, który jest zaskakująco powszechne. Do trzech czwartych wszystkich kobiet w Stanach Zjednoczonych tylko czy będzie cierpieć z powodu mięśniaków lub mięśniaki macicy podczas ich wieku rozrodczym. Biorąc pod uwagę jego rozpowszechnienie, każda kobieta powinna wiedzieć dokładnie, co to jest stan i jak wykrywać więc mogą zorganizować leczenie mięśniaków jeśli powoduje ból lub inne problemy.

Mięśniaki macicy

Jakie są Mięśniaki

Włókniaki lub mięśniaki macicy nienowotworowe narośli, które rozwijają się w mięśniach (myometrium) macicy. Są one również nazywane mięśniakowatość czy tylko mięśniaki. Są one zwykle łagodne i zazwyczaj nie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem raka, chociaż kobiety, których mięśniaki często rosną bardzo szybko powinny być monitorowane w sprawie.

Mięśniaki powstać, gdy pojedyncza komórka macicy zaczyna wzrastać z kontrolą, tworząc stałą masę.

Mięśniaki macicy to nazwa miejsca, w którym jesteś.

  • Stacjonarne mięśniaki występują w ścianie mięśnia macicy.
  • Tych znajdujących się w jamie macicy, są znane jako mięśniaków podśluzówkowych.
  • Włókniaki lub mięśniaki można również poza macicy (mięśniaków subserosal).

Mogą obejmować zbyt małe, aby można wykryć ludzkim okiem, aby być tak duże, że zakłóca się i rozciągać macicy do klatki piersiowej. Niektóre kobiety mają tylko jeden mięśniak, inni mogą cierpieć z powodu kilku mięśniaków jednocześnie.

7 Znaki ostrzegawcze mięśniaków

Większość kobiet z mięśniakami doświadczać żadnych objawów. Inni, zwłaszcza te z większymi lub licznych mięśniaków może wystąpić jeden lub więcej z następujących objawów.

Objawy zależą w dużej mierze od lokalizacji mięśniaka i ogólnie, im wyższa masa, najbardziej skrajnym objawem. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy umówić się z lekarzem jak najszybciej.

1. Problemy z pęcherzem

Jeżeli mięśniaki występują w zewnętrznej ścianie macicy niedaleko pęcherza, mogą naciskać na nią, powodując utratę objętości pęcherza i będzie wymagać częstszych wyjazdów do łazienki.

U niektórych kobiet mięśniaka uniemożliwia im oddawanie moczu nawet gdy pęcherz jest pełny. Może to być zarówno niewygodne i niebezpieczne.

Jeśli nagle okaże się, że nie mogą spać przez całą noc lub pójść do toalety częściej niż zwykle lub jeśli nie jesteś w stanie opróżnić pęcherz, w całości lub w części, należy dokonać przeglądu.

2. Ciśnienie odbytnicy

W taki sam sposób, naciskając na mięśniaki mogą powodować problemy z pęcherzem, mięśniaki w kierunku tylnej części macicy może wywierać presję na odbytnicy i zrobić pacjent czuje pełny. Mogą one również sprawiają, że trudno przejść ruch i może czasami powodować hemoroidy rozwija. Jeśli cierpisz na hemoroidy, sprawdź nasz artykuł: 15 dobre jedzenie, aby złagodzić hemoroidy.

3. ból lub dyskomfort w obrębie miednicy

Nie jest rzadkością, szczególnie duże mięśniaki, powodując ogólne uczucie dyskomfortu w okolicach miednicy. U niektórych kobiet jest to niewygodne wystarczająco kiedy przykucnąć lub położyć. W innych objaw przejawia się jako niejasne uczucie ciężkości lub pełności.

Rzadziej kobieta będzie czuć ostry i bardzo silny ból w okolicach miednicy. To się często zdarza, gdy mięśniak degeneruje i może trwać od dwóch tygodni do miesiąca. produkty uboczne mięśniaka może zarazić się do krwiobiegu i tkanek miejscowych powodując gorączkę.

Ból w obrębie miednicy jest również jednym z znaków ostrzegawczych dla torbieli jajnika.

4. Ból pleców

Ból pleców jest częstym problemem z kilku przyczyn. Zdarza się, że mięśniaków jest na zewnętrznej tylnej ścianie macicy i naciśnij przeciwko nerwów kręgosłupa oraz mięśni pleców i może wywołać silny ból. Ze względu na położenie mięśniaka ten problem może wystąpić problemy doodbytniczych (patrz powyżej).

mięśniaki

5. Ból podczas seksu

W zależności od lokalizacji i wielkości mięśniaka, kobieta może zauważyć, że intymne relacje są niewygodne lub nawet bolesne. Ból może być bardziej widoczne w niektórych położeniach lub w określonych czasach miesiąca.

6. ciężkiego krwawienia miesiączkowego

Kobiety cierpiące na mięśniaki podśluzówkowe, często zgłaszają cierpiącego na bardzo ciężki menstruacji. To może być tak obfita, że ​​uniemożliwia im wychodzić z domu i moczyć ich sanitarnych serwetki, nawet dla ciężkich przepływu, w bardzo krótkim czasie. Krwawienie jest często towarzyszą bolesne skurcze.

Takie krwawienie nie jest zjawiskiem normalnym i należy zawsze badać przez lekarza. Kobiety z ciężkim miesiączki mogą rozwijać niedokrwistość, która może sprawić, że czują się słaby, zmęczony i mieć bóle głowy. Do innych objawów niedokrwistości, przeczytaj nasz artykuł na temat objawów niedoboru żelaza.

7. Dłuższe okresy lub plamienia

Niektóre kobiety z mięśniakami mogą wystąpić okresy trwające dłużej niż siedem dni lub cierpią z powodu krwawienia między miesiączkami. Podobnie jak w przypadku ciężkiego krwawienia, skurcze i ból jest powszechne.

Co powoduje, mięśniaków macicy

Nikt tak naprawdę nie wie, co powoduje mięśniaki ale zazwyczaj występuje tylko u kobiet w wieku rozrodczym. Uważa się, że zaburzenia genetyczne, odpowiedź organizmu na działanie czynników wzrostowych i odpowiedzi na uraz, wszystkie mogą odgrywać istotną rolę w rozwoju mięśniaków.

Uważa się, że estrogenów i progesteronu, dwa hormony regulujące cykl miesiączkowy i przygotowanie ciała do ciąży, mogą także odgrywać pewną rolę jako mięśniaka komórki wiadomo, że zawierają więcej receptorów macicy tych hormonów komórek normalnych.

Czynniki ryzyka mięśniaków

Głównym czynnikiem ryzyka dla mięśniaków, wydaje się być w wieku rozrodczym. Dziewczęta, które nie miały jeszcze swój pierwszy okres i kobiet, którzy przeszli przez menopauzy zwykle nie cierpią z powodu mięśniaków. Mogą rosnąć w pierwszym trymestrze ciąży, ale często zmniejszona później lub po urodzeniu.

Wydaje się, że element genetyczny. Jeśli bliski krewny miał mięśniaków jest bardziej prawdopodobne, aby je rozwinąć. African American kobiety są bardziej prawdopodobne niż białych kobiet rozwijać mięśniaki i rozwijają w młodszym wieku - często zauważyć objawy w ich 20s porównaniu z pacjentami Kaukazu, którego objawy najczęściej występują w ich 30 i 40 lat.

Kobiety, których okresy rozpoczęła się, gdy byli bardzo młodzi, są na większe ryzyko rozwoju mięśniaków w swoim życiu, gdy są starsze, a także kobiety, które jedzą dużo czerwonego mięsa i oocas owoców i warzyw. Wysokie ciśnienie krwi zwiększa ryzyko mięśniaków, jak picie alkoholu.

Badania Lucida i pisanie Życia


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 85 = 91