Korzyści z kąpieli z zimną wodą

Wszyscy wiemy, jak przyjemne może stać się wanna z ciepłą wodą po całym dniu pracy. Co wiele osób nie wie, że kąpielowy z zimną wodą Posiada wiele więcej korzyści dla naszego organizmu, ponieważ organizm jest poddawany nagłe zmiany temperatury między innymi, uaktywnia krążenie, co jest bardzo korzystne dla każdego i każdej z części naszego ciała.

kąpielowy z zimną wodą

Korzyści z kąpieli z zimną wodą

Świadczenia przewidziane kąpać się w zimnej wodzie można mierzyć bezpośrednio od poprawy wyglądu skóry i krążenie krwi, pomaga uczynić nasze włosy mocniejsze i zapewnienie większego nakładu energii.

natychmiastowa poprawa krążenia krwi

Każdy może zacząć widzieć korzyści płynące z kąpieli w zimnej wodzie od pierwszej chwili. Jest nasz własny organizm, który wykrywa zmiany temperatury i zaczyna pompować więcej krwi do narządów i wszystkich tkanek. W związku z tym, aby mieć lepszy przepływ krwi, narządów będzie o wiele bardziej skuteczny w swoich celach.

Ponadto, ciśnienie krwi, wzrost, przynosząc więcej tlenu do każdego i każdej z komórek tworzących ciało.
Właściwie, to zaleta kąpieli z zimnej wody bezpośrednio wpływa na inne korzyści, które widzimy poniżej.

gładsza, jaśniejsza skóra

W wyniku poprawy krążenia krwi, skóra naszego ciała również uzyskać korzyści z kąpieli z zimną wodą. Ciepła lub gorąca woda rozszerza pory skóry i pomaga usunąć toksyny i tłuszcze, które gromadzą się w nim. Z zimną wodą będziemy osiągać wielkość tych porów zmniejsza się, a nasza skóra odzyska swój naturalny połysk.

Wzmacnia włosy

Gorąca woda osłabia włosowych i włosów. Wykazano, że ludzie, którzy decydują się na kąpiel w zimnej wodzie zamiast gorącej wody mają znacznie silniejsze i zdrowsze włosy, Oprócz zapobiegania łysieniu w bardziej efektywny sposób.

Koniecznie przeczytaj: Ospa wietrzna u dzieci i powoduje naturalne leczenie

zwiększona energia

Wziąć zimny prysznic rano i czuć zimna woda schodzili na nasz organizm wydaje się groźniejszy niż kojące. Jednak głębokie oddychanie w odpowiedzi na wstrząsy naszego ciała pomaga nam utrzymać ciepło, ponieważ zwiększa naszą ogólną konsumpcję tlenu.

Dlatego nasze tętno wzrośnie także, uwalniając potok krwi w całym organizmie. To daje nam naturalną dawkę energii na cały dzień. Zobaczymy, jak znika zmęczenie i będziemy o wiele lepiej niż przed przejazdem łazience.

Na więcej niż jeden raz na pewno słyszeliście, że sportowców, którzy decydują się na kąpiel w zimnej wodzie osiągnąć znacznie szybszą i skuteczną regenerację mięśni. To nie przypadek, uważa, że ​​w przypadku sportowców są pod stałym nadzorem lekarza.

Stymuluje odchudzania

Kąpać się w zimnej wodzie może pomóc schudnąć w sposób nieoczekiwany. Organizm ludzki zawiera dwa rodzaje tłuszczu, białej tkanki tłuszczowej i brunatnej tkanki tłuszczowej. Biały tłuszcz gromadzi gdy spożywamy więcej kalorii niż organizm potrzebuje do działania, a nie spalić te kalorie na energię.

To ciało tłuszczowe pale w naszym pasie, dolnej części pleców, szyi i ud, a to, co wszyscy walka do wyeliminowania.

1 kąpielowy z zimną wodą

Brązowy tłuszcz jest dobry tłuszcz, który generuje ciepło, aby utrzymać nasze ciało ciepły, i jest aktywowany, gdy narażone na ekstremalne zimno, zgodnie z Joslin Diabetes Center, związany z Harvard Medical School. Dlatego zimne prysznice mogą promować aktywność brunatnej tkanki tłuszczowej.

Nie należy przerywać czytanie: The Amazing korzyści z chodzenia boso

Z 2009 roku badania wykazały, że ekspozycja na ekstremalne zimno, aktywowanym brunatnej tkanki tłuszczowej w 23 z 24 osób przez 15 razy, co oznacza, że ​​ktoś może stracić nawet do dziewięciu funtów w ciągu roku, jeśli po tej praktyki.

Kąpać się w zimnej wodzie wpływa na naszą płodność

Tak, jest. Kąpiel w zimnej wodzie jest również korzystna dla tych, którzy mają problemy z płodnością. Podczas ciepłej wody ma niekorzystny wpływ na ilość i jakość plemników kąpieli w zimnej wodzie jest bardzo korzystne.
Ponadto, eksperci twierdzą, że kąpiel w zimnej wodzie wydziela hormony, bardzo podobne do tych, które są wydzielane, gdy czujemy przyjemność.

Jest to naturalny antydepresant

Niewiele rzeczy są bardziej naturalne niż woda. Kąpać się w zimnej wodą uwalnia w naszym organizmie niezbędna dawka adrenaliny, że znacznie zmniejszyć wczesne objawy depresji.

Niezależnie od wszystkich korzyści płynących z kąpieli w zimnej wodzie jest dla naszego zdrowia, musimy wiedzieć, że bezpośrednie narażenie na działanie zimnej wody jest bardziej korzystne, jeśli jest to w krótkich okresach czasu, starając się maksymalnie dziesięć do piętnastu minut. Wskazane jest również, aby skonsultować się z lekarzem przed każdym wannie z zimną wodą, jak u osób z przewlekłą chorobą serca mogą powodować problem.

Kąpać się w zimnej wodzie może być prawdziwa gehenna zwłaszcza na początku, ale biorąc pod uwagę wszystkie korzyści zdrowotne już wspomniano, jest kwestią czasu habituemos nas do nowej sytuacji i skończyć korzystających z łaźni z zimną wodą.

Pisanie: Życie Zespół Lucida
Obrazy shutterstock


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

29 − = 28