10 rzeczy, zapach ciała mówi o swoim zdrowiu

Kiedy cierpi na stałej zapach ciała, co chcesz zrobić, to natychmiast go pozbyć. Jednak znając różne przyczyny zapachów pomoże Ci ich uniknąć, a także pomoże Ci wiedzieć, kiedy trzeba podjąć kroki w celu ochrony zdrowia. Ważne jest, Nie ignoruj ​​zapach ciała, jak to może być dając znak, że coś jest nie tak i trzeba coś zrobić, aby upewnić się, że zdrowie jest w porządku.

Jaki zapach ciała mówi o swoim zdrowiu

Co Twój zapach ciała mówi o swoim zdrowiu

tam 10 zapachów ciała które muszą być brane pod uwagę i pomoże chronić swoje zdrowie, jeśli wiesz, jak go zidentyfikować, bo wtedy wspomniano które mogą być przyczyny nimi.

1. słodki zapach potu

Większość ludzi może opisać ich zapach potu albo nieistniejącego lub słonej, ale jeśli zaczyna pachnieć słodko, wskazane jest, aby zbadać swoją skórę i zobaczyć dermatolog. Drożdże lub bakterie, zazwyczaj wpływa na skórę, są najczęstszymi powodów, dla których pot osoba mogła mają słodki zapach. Warunki te są łatwo wyleczyć z krótkim przebiegu leczenia, pod warunkiem, że zbierane są wcześnie.

2. pachnące oddech

Jeśli czujesz, że oddech jest słodki i owocowy, Może to wskazywać na poważny problem zdrowotny, który zasługuje na bardzo natychmiastowej pomocy medycznej. Ten zapach ciała jest bardziej powszechne u chorych na cukrzycę a to oznacza, że ​​organizm spala tłuszcz i białko zamiast glukozy na energię.

Powoduje poziomach niekonsekwentny cukru we krwi. natychmiast należy uzyskać poziom cukru we krwi pod kontrolą, a przede wszystkim zresetować swoje ciało. Jeśli jest to rozpoznanie cukrzycy, ze szybki test krwi może rozstrzygnąć to pytanie, aw przypadku konieczności leczenia, wykwalifikowany specjalista będzie wiedział Cię w tym procesie, to najlepiej, aby nie tracić czasu i zacząć wypoziomowanie glukoza.

Nie należy przerywać czytanie: Wszystko o nieświeży oddech przyczyny i rozwiązania

3. Bufory z niewielkim zapachu

tampony i nie wycofują się w czasie wytwarza bardzo silny zapach z pochwy

To jest bardziej powszechne niż uważa się, zwłaszcza jeśli prowadzą aktywne życie, łatwo jest zapomnieć, że nadszedł czas, aby usunąć tampon. Gdy bufor jest pozostawione na miejscu przez 24 godzin lub więcej, bakterie są dozwolone, a to tworzy zapach, który wydaje się jakby coś zgnilizny. Ale jeśli bufor zostaje dłużej, może to spowodować trwałe uszkodzenie, które mogą wpływać na płodność. W innych przypadkach, śmierć jest możliwe ze względu na wysoki poziom bakterii, które ostatecznie prowadzą do sepsy. Ważne jest, aby usunąć i regularnie wymieniać tampony, aby uniknąć komplikacji wymienione.

Nie należy przerywać czytanie: Ze względu na nogę amputowano modelu buforowym

4. Nieświeży oddech

jeśli Twój oddech jest źle w ogóle, i nie można się go pozbyć, może to lub zapalenie zatok wskazują złą higienę jamy ustnej. Konsultacja u dentysty do gruntownego czyszczenia i po uporczywej nieświeży oddech, zajrzyj do lekarza rodzinnego w leczeniu zapalenia zatok. Z drugiej strony, troska o zdrowie jamy ustnej są zawsze zalecane, aby uniknąć dodawania nieświeży oddech, powikłania z zębami.

5. bardzo śmierdzący Wzdęcia

Wzdęcia zwykle mają zapach, który nie jest do końca przyjemne, ale jeśli Są naprawdę stinky pierdzi, Może to wskazywać, że enzymy trzustkowe nie wykonują swoją pracę. Stała zapach w wzdęcia oznacza, że ​​masz problem z układu pokarmowego który wymaga naprawy. Byłoby wskazane, konsultacja ze specjalistą i upewnij się, że guma do żywności właściwie tak, że organizm nie musi pracować tak ciężko go rozkładać i strawić.

Nie należy przerywać czytanie: Odkryj co gazy jelitowe powiedzieć o swoim zdrowiu

6. Mal zapach stóp

Twoje stopy powinny pachnieć jak reszta ciała tak długo, jak są one czyste i zdrowe. Jednak niektórzy ludzie rozwijać grzybicę stóp, a to może uczynić stopy zapach okropny. Po umyciu nóg dokładnie wodą i mydłem, należy do całkowitego wyschnięcia. Zaleca się również, aby korzystać oddychające buty na bakterie i grzyby nie są w stanie się rozwijać. Są miejscowe leki, które działają bardzo skutecznie wyeliminować ten problem, jednak jeśli chcesz naturalnych rozwiązań, można sprawdzić te alternatywy.

Nie należy przerywać czytanie: Naturalne recepty na wyeliminowanie grzybicę stóp

7. gorzki i zjełczały pot

Jeśli twój Pot ma zjełczały zapach, Może to wskazywać na niedobór magnezu. Magnez jest minerałem, który odgrywa ważną rolę w wielu funkcjach organizmu, więc jeśli jest on niski, organizm nie będzie funkcjonował optymalnie. Częstym sposobem ktoś staje się niedobór magnezu zużywa zbyt dużo cukru. Jeśli twój pot pachnie zjełczały lub gorzki, poproś lekarza, aby sprawdzić poziom magnezu i następnie rozpocząć dodawanie więcej pokarmów bogatych w magnez w diecie. Te produkty zawierają szpinak, jarmuż i brokuły, między innymi.

Koniecznie przeczytaj: 15 produktów bogatych w magnez mineralnej cudownym

8. oddech rybi

Młody z jego oddech pachnący podejrzany

mieć rybi zapach oddechu To brzmi tak źle, jak problemy zdrowotne, które mogą wskazywać. Zapach ten może oznaczać, że masz problem z wątrobą, w tym niewydolność wątroby. Wątroba jest odpowiedzialna za odtruwa organizm, tak że to ciało musi być w dobrym stanie lub inaczej spadnie zdrowotnej. Jeśli zauważysz ten rybi zapach na oddechu lub oddychania, należy skonsultować się ze specjalistą, aby ocenić czynność wątroby i wyklucza wszelkie inne problemy zdrowotne, zwłaszcza jeśli jest to trwałe cuchnący oddech.

9. cuchnącej mocz

Więc zwykle mocz zapach świeżych lub nie wykazuje ostry zapach. Jeśli jednak zauważyć silny zapach z toalety po oddawaniu moczu, najczęstszą przyczyną jest zakażenie dróg oddechowych. Ponieważ ten rodzaj zakażenia mogą być bardzo nasilone, bez leczenia, zaleca się natychmiastowego leczenia. Można pić sok żurawinowy w sposób regularny, aby zmniejszyć ryzyko przyszłych infekcji. Ale zawsze jest wskazane, konsultacja ze specjalistą w celu ograniczenia infekcji.

Nie należy przerywać czytanie 5 znaki ostrzegawcze ujawniając mętny mocz

10. słodki zapach mocz

Jeśli twój mocz ma słodki zapach, często oznacza to, że masz wysoki poziom cukru we krwi krew. Twój organizm próbuje pozbyć się nadmiaru cukru poprzez oddawanie moczu. Jeśli nie jesteś z cukrzycą, należy zwrócić się do lekarza w diagnostyce. Jednakże, jeśli pacjent choruje na cukrzycę, należy dostosować swoją dietę i wziąć codzienne kontrole poziomu cukru we krwi, aby zapobiec cichą chorobą, która może spowodować, gdy cukrzyca nie jest kontrolowany.

Jeśli wystąpi którykolwiek z tych zapachy ciała, teraz wiesz więcej o tym, dlaczego one występują i co zrobić, aby je naprawić. Nigdy nie ignoruj ​​zapach ciała, bo jak widać, może powiedzieć nam wiele o rzeczach, które dzieją się z naszym zdrowiem. Jeśli masz zapach ciała, że ​​nie odejdzie, umówić się z lekarzem, aby dostać się do źródła problemu.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

87 − = 82