15 wspólne objawy raka nie należy ignorować

Objawy raka

Znając siebie, może pomóc uratować życie, a to jest znać objawy raka, które mogą być dając swoje ciało i nie wie.

Możecie zapomnieć tostera rano i został spalony chleb; a może descuidaste zadanie szkoły i otrzymał niską temperaturę; Być może zapomniał pan zaplanowano na piątek rano z osobą, która cię skontaktował powołanie gospodarczej; nic z tego będzie miał życia lub śmierci konsekwencje. ale Gdy zapomnisz pewne objawy medycznych, zwłaszcza tych, którzy zapowiadają raka, skutki mogą być znacznie poważniejsze.

Znając objawy raka do podjęcia działań

American Cancer Society szacuje, że do tej pory w 2014 roku około 1,6 miliona nowych przypadków raka zdiagnozowano w USA i około 600 tysięcy osób zostało zabitych przez chorobę.

Późne wykrycie objawów raka może dać czas na chorobę rozprzestrzeniać i stać się nieodwracalne opłata. Objawy są mylące w tym, że mogą one być pozornie normalne zdarzenia. Następujące objawy raka są z natury rzeczy przyziemne należy zwrócić uwagę i rozważyć patrząc na nich z lekarzem, jeśli utrzymują się.

1. krwawienie między miesiączkami (tylko kobiety)

Trochę spot nie jest czas, gdy cykl menstruacyjny, mogą być spowodowane przez zmiany w poziomie hormonów, zapalenie szyjki macicy, stres i leki przeciwzakrzepowe. Dobrze jest mieć badania lekarskie dla prawdopodobieństwa wystąpienia raka endometrium w macicy, jeśli plamienie występuje więcej niż jeden raz.

 (tylko kobiety) 2. Wzdęcia

Około jedna na dziesięć osób w Stanach Zjednoczonych regularnie wystąpić obrzęk, a kobiety są szczególnie podatne. Jest powszechną dolegliwość trendów żywieniowych, niestrawność, zespół napięcia przedmiesiączkowego i ciąży, ale uporczywy obrzęk może być przedmiotem zainteresowania. Jeśli obrzęk trwa dłużej niż dwa tygodnie lub jest połączone z krwawieniem i utrata masy ciała, zwrócić się do lekarza o ryzyku raka jajnika.

3. Zmiany w jądrach (tylko mężczyźni)

Jeśli zauważysz, guzek, obrzęk, ból lub dyskomfort, z lub bez zapalenia lub jakichkolwiek innych zmian w swoich jąder, idź do lekarza, ponieważ może to wskazywać na raka jąder, które mogą bardzo szybko rosnąć. Niektórzy lekarze zalecają, że mężczyźni w wieku od 15 do 55 miesięcznego wykonywania samokontroli w celu identyfikacji zmian.

(tylko mężczyźni) 4. Kłopot z oddawaniem moczu

Mając powiększony gruczoł prostaty u mężczyzn z wiekiem i może powodować pewne problemy przy oddawaniu moczu, takie jak potrzeba częstszego oddawania moczu, zwłaszcza w nocy lub trudności rozpoczęciem oddawania moczu lub mają słaby prąd. ale te Mogą one być również objawy raka prostaty. Wizyty u lekarza w celu sprawdzenia przyczyny problemu.

Nie należy przerywać czytanie: Lemoniada pomaga eliminować i zapobiegać kamieni nerkowych

5. Zmiany piersi

Rak piersi jest jednym z najczęstszych form choroby na całym świecie, która dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiet. Stany American Cancer Society, które powinny być analizowane dokładnie ta część ciała przez specjalistę, jak zmiany w strukturze piersi grudek lub zmian skórnych lub sutka.

Ważne jest, aby pamiętać, że znaki te nie są ostateczne potwierdzenie istniejącego raka piersi. Czasami mogą one wskazywać hormonalne lub mniejsze czynniki zdrowotne, więc odwiedź ekspert może wyjaśnienie wszelkich niejasności. Ale są też wskaźniki raka piersi sneakier że wiele osób wychodzi.

6. krwi w moczu lub kale

Zdrowe trawienie jest ważne dla zdrowego życia. Jeśli czujesz się nieswojo podczas trawienia i zauważyłem żadnego zaczerwienienia w stolcu lub moczu, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Zazwyczaj jest to wskaźnik raka okrężnicy lub raka nerek i powinny być oceniane przez specjalistę, tak szybko jak to możliwe.

7. Zmiany moli

Rak skóry jest najczęstszą postacią w Stanach Zjednoczonych, w przybliżeniu jeden na pięciu Amerykanów może rozwijać go w pewnym momencie w ich życiu. Kobiety były wyjątkowo podatne na różne rodzaje raka skóry, w tym śmiertelnym czerniaka. Jednym z najbardziej powszechnych wskaźników raka skóry jest pojawienie się lub zmiany w wyglądzie moli. Skin Cancer Foundation zaleca stosowanie metody oceny moli ABDCE: asymetria, obramowanie, kolor, średnica i ewolucji.

8. gwałtowny ubytek masy ciała bez wysiłku

Wiemy, że to objaw wydaje się wybawieniem dla niektórych, ze względu na rosnące pragnienie wielu schudnąć, albo schudnąć. ale W przypadku wystąpienia znacznej utraty wagi bez zmiany diety lub ćwiczeń, Powinieneś być bardziej zainteresowani niż ulgę. Istnieje jeszcze wiele różnych wyjaśnień, ale jedna osoba Nie należy wykluczyć możliwość raka trzustki, płuc czy żołądka.

9. niewyjaśniony ból uporczywy

Ból może być wynikiem wielu warunków, ale ciągły ból jest niewytłumaczalne i trwa miesiąc lub więcej może wskazywać na raka kości, mózgu, lub inne rodzaje. Zapytaj swojego lekarza o wszelkich podejrzanych długotrwałego i niewyjaśnionego bólu.

10. niezwykłe i uporczywe zmęczenie

Jest to całkowicie normalne, że czujesz się zmęczony w starożytnym społeczeństwie okupowanym. Ale co się dzieje, kiedy naprawdę nie zrobili wiele z twój dzień, a jeszcze wystąpić uporczywe zmęczenie? Jeśli masz rozsądna dieta i sen i nadal odczuwać zmęczenie, należy wziąć pod uwagę źródła problemu i omówić to z lekarzem.

11. Trudności w połykaniu

Od czasu do czasu ludzie doświadczają zapalenie lub suchość w gardle sprawia trudności w połykaniu, znany jako dysfagii. Chociaż może to wydawać się drobne niedogodności dla niektórych, to jest czasami spowodowane przez raka jamy ustnej, gardła lub przełyku. Jeśli masz kłopoty z połykaniem jedzenia ani napojów, zwłaszcza jeśli jest to na porządku dziennym, powinno być ocenione przez lekarza.

Nie należy przerywać czytanie: skrzyp i korzyści naturalnych

12. Kaszel

Jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej przyziemnych i różnych objawów listy. Istnieje wiele różnych powodów, dlaczego ludzie kaszel, często nietrywialne i tymczasowe. To jest, gdy kaszel nie ustąpi w ciągu tygodni, że ktoś powinien wyrażać zaniepokojenie. W przypadku napotkania trudności w oddychaniu lub ból podczas kaszlu mogą być poważne. Jeśli kaszel krew, to jest ciężkie. Palacze powinni zwrócić szczególną uwagę na kaszel, ponieważ jest najczęstszym objawem raka płuca.

13. Kwasowość

Dla zapalonych pijących kawę i znawców pikantnym jedzeniem, zgaga może być bardzo obeznany walka. Inni walczą z kwaśnej treści pokarmowej z powodu przepisów biologicznych. Ale jeśli już próbował złagodzić zgagę ze zmienioną rutyny i nie widać żadnych wyników, należy zlokalizować źródło problemu.

Zgaga może być wskaźnikiem raka jajnika, serca i przełyku. Badania pokazują, że uporczywe zgaga może faktycznie zwiększyć swoje szanse na raka gardła, tak że wymagana jest natychmiastowa pomoc.

14. Fever

Mając na wysoką temperaturę jest normalną częścią życia prawie każdy w pewnym momencie. Podobnie jak wielu z objawów wymienionych powyżej, może być wiele wyjaśnień dyskomfortu spowodowane gorączką. To jest, gdy gorączka nie chce odejść albo że występuje w ciężkich warunkach należy wyrazić swoje zaniepokojenie. Istnieje wiele różnych typów nowotworów, które są reklamowane z gorączką długich okresach.

15. Zmiany w węzłach chłonnych

Układ limfatyczny odgrywa ważną rolę w zwalczaniu zakażeń i wchłanianie nadmiaru płynów, smarów i toksyczne odpady z całego ciała. Pewne wspólne obszary, w których węzły chłonne pęcznieją szyi, pachwin i pachy. Natomiast wspólne zakażenie może spowodować obrzęk limfatyczny, niektórych nowotworów, takich jak białaczki i chłoniaki, może również powodować to objaw.

przed martwiąc skonsultować się z lekarzem

Lista ta może wydawać się trochę przerażające, ale nie ma potrzeby martwić się o BAT. Każdy z tych objawów może być związane z dużo mniej poważne niż schorzeń nowotworowych, więc nie stresu, dopóki nie dokładnie oceniane przez profesjonalistę. Przy takiej poważnej choroby, pomaga podjąć dodatkowe środki ostrożności, gdy czujesz sceptyczny z wyżej wymienionych objawów.

Hiszpański badania i pisanie: Team Lucid Życie


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 7 =