Używać octu do ogrodu tych 18 sposobów jest naprawdę przydatna

Ocet ma szeroki zakres zastosowań, a w połączeniu z zastosowań podanych do niego w kuchni, może to być pomocne również w ogrodzie. Jest to składnik, który ma wielką wszechstronność, które mogą być używane do rozwiązywania wielu typowych problemów, które często pojawia się ogród, a nawet domowych środków czyszczących. Przeczytaj nasz artykuł daje 12 wskazówek na temat używać octu do ogrodu i uczynić ten przedmiot do domu, bardziej przydatne niż kiedykolwiek.

używać octu do ogrodu, drzewa, krzewy i kwiaty

Używać octu do ogrodu tych 18 sposobów jest bardzo przydatny

Podczas używania octu do ogrodu, używasz jednego z najlepszych sposobów, aby utrzymać swój ogród w dobrym stanie, jeśli dasz właściwego wykorzystania. Na przykład, można spotkać się z wysoko wydajnych nawozów handlowych, które prowadzą wiele szkodliwych substancji chemicznych, które zagrażają naszemu zdrowiu i są dość drogie, a z drugiej strony, ocet jest niedrogie i przyjazne dla środowiska.

To jest tak, zastosowania octu do ogrodu, są liczne i zróżnicowane. Oto 18 sposobów, które można dać użyteczną ocet na rośliny, kwiaty i wszelkiego rodzaju ziół, w tym swoich narzędzi pracy.

1. Aby rosną piękne azalie, rośliny gleby korzystnie kwas

Pokrój najlepiej rosną w glebie, gdy w bardziej kwaśnym pH, a zatem czasami roślin wodnych z mieszaniny jednego litra wody z dwoma łyżeczkami octu wzrostu takich roślin są stymulowane.

2. Zwiększenia zakwaszenie gleby

Jest to wykorzystywane w celu zwiększenia kwasowości snu, dodając filiżankę octu w galon wody. Proces ten jest ważny dla wzrostu różnych roślin, takich jak wyżej wymienione azalii i gardenii. Ponadto ta wersja obsługuje równie ważne dla roślin, takich jak rudy żelaza.

3. Zneutralizować wapno ogrodowe używać octu do ogrodu

Wapno można zneutralizować ogród przemyć ręce po pracy na nim. Korzystanie z tego środka można uniknąć patrząc szorstką skórę i złuszczanie ponieważ wapno. To może wyeliminować nadmiar wapna w przesadzania pojemnik wcześniej ich płukania.

4. Środek chwastobójczy Naturalne zioła, aby usunąć niechciane obszary

Ocet w sprayu bezpośrednio na tych, którzy chcą wycofać ziół jest bardzo skutecznym sposobem, czystość ten usuwa i uniknąć pojawiające się na pewien czas. Jeśli szczypty soli może być rozszerzony do tej mieszaniny dodaje się wydajność. Dawka ta może być powtórzona, jeżeli uzasadnia, ale z wielką korzyścią przeciwieństwie do innych herbicydów, że jest bezpieczeństwo dla człowieka i środowiska.

Koniecznie przeczytaj: Kostki lodu owocowy, idealny dla stron.

5. Wydłuż żywotność kwiatów

Dla tych, którzy lubią i mają one cięte kwiaty w wazonie jako dekoracji, mieszanina ta przyczyni się do utrzymania przy życiu czas na większą ilością kwiatów, zapobiegając ich więdnięcia. Tylko trzeba dodać ocet i 2 łyżki cukru 2 litry wody, dodać tę mieszaninę korzystnie w wazonie. W końcu trzeba będzie przyciąć pędy i zmienić rozwiązanie w okresie 5 dni.

6. Rośliny doniczkowe

Jest to możliwe do nawożenia roślin w doniczkach i oczyszczania tej wody z dodatkiem specjalnym roztworze, aby używać octu do doniczek. Do mieszaniny przy użyciu 2 łyżek ocet jabłkowy jest dla każdych trzech litrach wody, po gotowy nawadniano tej mieszaniny na doniczki.

7. Odśwież kwiaty korzystania z octem

W celu odświeżenia kwiaty, 2 łyżek ocet należy dodaje się 1 łyżeczka cukru, każdy litr wody. Ponadto, można zachować kwiaty w wazonie, dodając dwie łyżki octu i trzy z cukru na litr ciepłej wody. Łodygi kwiatów muszą być zanurzone w ciągu trzech do czterech cali.

używać octu, aby utrzymać świeże i trwałe kwiaty

8. Narzędzia ogrodowe Clean

Ci, maniakalny czystość, ludzie mogą również używać octu do czyszczenia i usuwania grzyba narzędzi ogrodowych, gdy jest to konieczne. Ta forma reprezentuje prosty, bezpieczny i naturalny sposób oczyścić sprzęt ogrodniczy, bez konieczności stosowania innych produktów o wyższej kosztów. Mieszaninę wody i ocet stosunku od 10 do 1 jest używany.

9. Usuń ślimaki

Wreszcie, środek ten może być stosowany bezpośrednio opryskiwania roślin w celu wyeliminowania ślimaki i ślimaki, jest to prosty sposób, aby zachować bezpłatne przekąski warzywa.

10. Wyeliminowanie muszek owocowych

Używać octu do ogrodu wyeliminować muszki owocówki. Aby zachować muszki owocówki w zatoce i krajowych linii, należy wymieszać pół szklanki octu jabłkowego, łyżka melasy, ćwierć szklanki cukru i szklanki wody.

Następnie wlać mieszaninę do odpowiedniego pojemnika i powiesić na drzewie owocowym. Muchy owocowe zostanie złapany w nim tak szybko, jak starają się przejść nad mieszaniną.

11. Anty-grzyb

Pleśń lub grzyb może zapobiec wzrostowi roślin i pozostawić ciemne plamy na ich liście i łodygi. Jednakże, ocet może pomóc tutaj też. Wszystko, co musisz zrobić, to trochę rumianku i dodać 2 łyżeczki octu. Następnie wlać mieszaninę do rozpylacza i spryskać rośliny.

Nie należy przerywać czytanie: Jak rosną jagody w domu w łatwy sposób

Będzie to prowadzić do wzrostu roślin. Jednakże, jeśli rosną róże, dodać 3 łyżki ocet jabłkowy cydr w 4 litrach wody i spryskać róż do zwalczania grzybów.

12. Zapobieganie szkodniki i alienuje koty za pomocą octu do ogrodu

Zapach octu jest po prostu straszne dla kotów, psów, królików, moli i gryzoni, więc jeśli rocíaa odrobiną octu wokół ogrodu, będzie trzymać ich na dystans. Można też moczyć jakieś stare ubrania w occie i umieścić je na stosach całym ogrodzie.

13. Wyeliminowanie Mrówki

Jest to z pewnością jeden z najbardziej wpływowych insektycydów organicznych, dzięki czemu można spryskać octem wokół domu, aby zabić mrówki. Powtarzać po kilka dni, aby upewnić się wszystkie mrówki zniknęły.

14. wyeliminowania niepożądanych chwastów

Ocet może być stosowany na przejażdżki i niektóre drogi dojazdowe do usuwania niepożądanych chwastów i chwast, który jest w pozostałej części ogrodu, trzeba posypać na to, aż umrze.

Używać octu do ogrodu, usunąć chwasty

15. Wyeliminowanie ogród owady

W sprayem, mieszanina 3 części wody, 1 część ocet i łyżeczka detergentu i spraye do zwalczania owadów ogrodzie.

16. Eliminuje narzędzia ogrodnicze tlenek

Można zanurzyć narzędzia w trochę octu nierozcieńczonej lub po prostu posypać na narzędziach i spłukać do czyszczenia rdzy.

17. Czyste gliniane garnki

Gliniane garnki w ogrodzie atrakcyjny wygląd, ale również zachować wilgotność gleby, a tym samym chronić korzenie i latem. Jednak również absorbują wodę soli i minerałów; Trzeba trochę octu, aby je oczyścić i uczynić je dobrze do ponownego użycia.

Początkowo przetarł odpadów chrupiący lub zatrzymany i twarde. Następnie dodać szklankę octu do 5% do 3-4 szklanki wody i szorować garnki i tak zostawić je na pół godziny. Pozostałość oczyszcza się trochę octu nierozcieńczonej.

18. Kiełkowanie

Użyj octu może pomóc przyspieszyć kiełkowanie nasion, szczególnie w przypadku okra, Moonflower, szparagi i bez nasion kiełkują łatwo.

Musisz natrzeć nasiona grubym papierem ściernym nocy przed sadzeniem. Następnie zmieszać 125 ml octu 500 ml gorącej wody i pewnej ilości cieczy detergentowej. Moczyć nasiona w tej mieszaninie, a roślina rano.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

49 − = 48