7 Objawy zawału serca u kobiet

Atak serca kobiety

Kiedy widzisz aktor zawału serca w telewizji, że ma wszystkie klasyczne objawy: zaczyna się pocić, a jego lewe ramię grab, mówi, że czuje się jak słoń siedział na klatce piersiowej, a następnie załamuje.

Klasyczne objawy zawału serca

Według specjalistów serca, ponad połowa pacjentów są zwykle kobiety - i kobiety nie mają zazwyczaj te dramatyczne objawy zawału serca. W rzeczywistości, Ldla większości kobiet (i niektórych mężczyzn), którzy mają zawał serca nie zdają sobie sprawy, co dzieje się na atak serca i jak poważne jest. Nie wezwania pomocy, dopóki nie jest za późno.

zawały serca nie występuje tylko u mężczyzn. Około 435.000 kobiety mają ataków serca każdego roku w Stanach Zjednoczonych i około 267 tysięcy z nich umiera. Sześć razy więcej niż umiera na raka piersi.

Jeśli jesteś kobietą, uznawanie tych siedmiu typowych objawów zawału serca może uratować życie:

1. ból w klatce piersiowej

Jest to oznaką zawału serca, gdy nie jest często uczucie ucisku lub łagodnego dyskomfortu gdziekolwiek w klatce piersiowej, nie tylko po lewej stronie, gdzie jest serce.

Nie należy przerywać czytanie: Jakie są mięśniaki i jak leczyć

2. łagodnego do ciężkiego bólu lub uczucie ucisku w innych częściach ciała

Czują się w miejscach takich jak brzuch, barku, ramienia, szyi lub żuchwy ból może być objawem zawału serca.Kobiety często ignorują to, myśląc, będzie to po prostu odejść.

3. ból brzucha lub nudności i wymioty

Wiele kobiet mylić ten znak atak serca niestrawność lub grypa żołądkowa, ale stanowi część Objawy, które mogą powstać na możliwość ataku serca.

4. Zmęczenie lub nagłe zwiotczenie

Jeśli nagle okaże się, że opuszcza swoje krzesło, aby przejść do kuchni jest tak trudne, jak w maratonie i swoje ciało, bez innego widocznego powodu, od jednego momentu do drugiego jest bez prądu i kosztuje przenieść w czasie pokazu obolałe ramię i z powrotem, może być zawał serca i nie wiedział, pilnie potrzebują pomocy.

5. Zawroty głowy lub zawroty głowy

To może być mylony z wielu rzeczy, ale to objawem zawału serca u kobiet zwłaszcza jeśli nie ma przyczyny, które mogą odnosić się do objawami zawrotów głowy, takich jak ciąża, niskie ciśnienie krwi, hiperwentylacji, wśród innych możliwych przyczyn, które mogą mieć wpływ na stabilność i powodować zawroty głowy.

Nie należy przerywać czytanie: Torbiele powoduje pachami i kiedy do lekarza

6. trudności w oddychaniu

Jeśli brak oddechu, nawet gdy siedzisz jeszcze możliwość, że cierpi na atak serca mogą być wyświetlane.

7. De estallas nagle zimnym potem

To nie jest lęk lub uderzenia gorąca - jest często oznaką zawału serca, ale nie powinien być mylony z wieloma innymi sintomatologías dotyczących wspólnych problemów, takich jak menopauza, zaburzenia żołądkowe, niedociśnienie, wśród innych czynników, które mogą powodować pocenie zimno.

zadbać

choroby serca można zapobiec. Oto najlepsze wskazówki:

  1. Umówić się z lekarzem dla Twojego osobistego ryzyka chorób serca.
  2. Rzucić palenie. Czy wiesz, że zaledwie rok po rzuceniu palenia, można zmniejszyć ryzyko choroby niedokrwiennej serca o 50 procent?
  3. Zacznij program ćwiczeń. Tylko w odległości 30 minut dziennie może zmniejszyć ryzyko zawału serca i udaru mózgu.
  4. Modyfikuje dietę swojej rodziny, jeśli to konieczne. Sprawdź te wskazówki dotyczące zdrowego gotowania.

Badania i pisanie Lucid Życia
Zdjęcie: Shutterstock


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 7 = 3

map