zespół bólu mięśniowo-powięziowego i fibromialgii

Wielu z tych, którzy już cierpią ból fibromialgii również cierpią z powodu zespołu bólowego myofascial. syndrom ból mięśniowo-powięziowy inna postać przewlekłego bólu, który może wpływać na cały organizm, zwłaszcza na twarz, a szczęka. Myofascial ból mogą być dodawane do już dokuczliwych objawów fibromialgii i może przyczynić się do niepełnosprawności i złej jakości życia, jeśli nie jest właściwie zdiagnozowana. Jeśli uważasz, że możesz cierpieć na myofascial dysfunkcji, należy zwrócić się z lekarzem w celu omówienia możliwości leczenia.

ból mięśniowo-powięziowy, zespół

Co jest Myofascial Pain Syndrome

Zespół Myofascial jest chorobą, która wpływa na ból mięśni i powięzi w całym organizmie. Konsola jest jak sieci otaczającej kości, tkanek, narządów i naczyń krwionośnych w całym organizmie. zespół bólu mięśniowo-powięziowego może atakować i powodują degenerację pewnych obszarów konsoli, w wyniku przewlekłego bólu i różnych innych symptomów.

Ból zwykle powstaje w określonych obszarach ciała, mięśniowo-powięziowych połączeń punkt aktywacji (TRP), które czują się jak małe guzki pod skórą. Te punkty spustowe powszechnie rozwijać na całym ciele, gdzie normalnie kontaktów powięzi mięśnia.

zespół bólowy Myofascial jest bardzo częstą chorobą, a większość ludzi będzie rozwijać co najmniej jeden punkt wyzwalania w organizmie w pewnym momencie w ich życiu. Większość z tych osób będzie rozwijać silne objawy i móc kontynuować swoje normalne procedury. Jednak około 14% populacji rozwija się przewlekłe postać zespołu, w wyniku przewlekłego bólu i dyskomfortu.

Myofascial zaburzenia ból jest bardzo częste u chorych na fibromialgię. Sądzono, że zespół bólu mięśniowo-powięziowego faktycznie rodzajem fibromialgii. Jednakże, jest teraz wiadomo, że nie jest to przypadek. Możesz mieć fibromialgię i zespół przewlekłego mięsniowopowięziowy i dlatego ważne jest, aby być sumienny w analizie objawów. Jeśli zauważysz objawy syndromu myofascial, napisz je w dół i powiedzieć o tym lekarzowi.

Oznaki i objawy zespołu bólowego myofascial

Najczęstszym objawem jest ból myofascial namacalny obecność punktów spustowych w mięśniach. Punkty spustowe są obszary skrajnej wrażliwości i zwykle powstają w zespołach mięśni pod skórą. Punkty są podobne do tych wrażliwych miejsc spowodowanych przez fibromyalgia, tylko wyzwalają można wyczuć pod skórą.

Po dotknięciu, punkty spustowe produkować ból i skurcze mięśni. Często ból jest odczuwalny w innym obszarze punktu wyzwalania jest naprawdę wpływ, nazywa się to, o którym mowa ból.

Myofascial ból jest zwykle tępy ból, ale może także powodować poczucie pulsujący, przeszywający lub pieczenie. Ból jest często w okolicy szczęki, ale każda część ciała może być ograniczona. Jedna trzecia tych, którzy cierpią ból mięśniowo-powięziowy zgłoszoną zlokalizowany ból, podczas gdy dwie trzecie raport mający ból w całym ciele.

powięziowy pain-

Myofascial ból może również produkować wiele innych objawów, z których wiele może wydają się niepowiązane. Należą do nich:

 • Drętwienie kończyn
 • Snap stawów
 • ograniczony ruch stawów, a zwłaszcza szczęki
 • osłabienie mięśni (przejawia się w spadku rzeczy)
 • Migrena lub bóle głowy
 • zaburzenia snu
 • problemy Saldo
 • Szum w uszach i ból ucha
 • podwójne widzenie lub niewyraźne widzenie
 • Problemy z pamięcią
 • niewyjaśnione nudności, zawroty głowy i pocenie się

czynniki obciążające

Objawy są zazwyczaj pogarsza konkretnych czynników. Stres i niepokój przyczynić się do napięcia mięśni i może podrażniać punkty spustowe. Zmiany pogody, w tym nagłym chłodem, wysokiej wilgotności lub ekstremalnych suchości może nasilać objawy. Aktywność fizyczna może również powodować objawy.

Przyczyny zespołu bólowego myofascial

Istnieje wiele przyczyn bólu myofascial

problemy mięśniowo-szkieletowego

Przyczyny myofascial zaburzeń bólowych mogą być liczne i są uzależnione od indywidualnego zespołu. Generalnie, ból mięśniowo-powięziowy jest spowodowane jakimś urazem mięśni i szkieletu w organizmie. Przepracowanie mięśni może spowodować uszkodzenie niektórych obszarach skutkuje rozwojem punktu wyzwalania.

Słaba postawa może również powodować ból mięśniowo-powięziowy w pewnych osobników. Szkieletowych nieprawidłowości, takie jak posiadające stopy, palców lub nóg o różnych rozmiarach, może również przyczynić się do rozwoju myofascial bólu. Częsta ekspozycja na zimnie może również zwiększać ryzyko rozwoju przewlekłego bólu mięśniowo-powięziowego.

ból miofacscial nogach

Fibromialgii Przewlekły ból

Ludzie z fibromyalgia może mieć ból mięśniowo-powięziowy w wyniku ich ból z fibromialgię. Zrekompensować ból często mogą powodować zmniejszoną ruch lub niezdrową postawę, co prowadzi do powstawania punktów spustowych.

Ostry ból spowodowany fibromialgii powoduje również skurcz mięśni około słabe punkty. Ostatecznie, te skurcze mięśni, które powodują punkty spustowe powstają oprócz miękkich plam fibromialgii.

Depresja związana z fibromialgii

Depresja związana z fibromialgii może powodować ból mięśniowo-powięziowy rozwija. Co najmniej 30% pacjentów z fibromialgią cierpią na depresję, co powoduje, że niski poziom serotoniny w mózgu. Serotonina jest odpowiedzialny za regulację nastroju i ciało boli neuroprzekaźnika. Depresja może zakłócić proces regulowania bólu, powodując SDM.

SDM wpływ na fibromialgię

Mają zarówno mięsniowopowięziowy syndrom bólu i fibromialgii może być dość irytujące czasami. Objawy produkowane przez myofascial bólu i fibromialgii są bardzo podobne, więc trudno jest dla lekarzy, aby prawidłowo zdiagnozować wiele osób.

Bez właściwej diagnozy, pacjent nie może otrzymać odpowiednie leczenie tak, że objawy są jeszcze gorsze. Ponadto, ból mięśniowo-powięziowego często może przyczynić się do bólu spowodowanego fibromyalgia, dzięki czemu trudniej cieszyć się życiem.

ból mięśniowo-powięziowy szczęką jaw-

Overmedication w tradycyjnej medycynie

Leki przeciwdepresyjne i / lub anty-lękowe leki są dwa z najczęstszych leki przepisywane na przewlekły ból, tylko w E.U. z ponad 250 milionów recept napisane rocznie i rośnie. Dlatego nie dziwi fakt, że również część protokołu leczenia bólu mięśniowo-powięziowego zespołem i innych.

Dodatnimi lek popularność w ostatnich dniach w leczeniu przewlekłych zespołów bólowych jest metadon. Poinformowano, że metadon jest do 20 razy silniejszy niż Vicodin lub Percocet, co sprawia również metadon jest znacznie bardziej niebezpiecznym narkotykiem.

Tizanidynę (Zanaflex) jest innym lekiem powszechnie przepisywany na ból nerwu. Jednym z najbardziej niebezpieczne działanie niepożądane uszkodzenie wątroby, a także potencjalnie możliwych interakcji z innymi lekami.

Najczęstszą radą lekarzy, którzy oferują tych pacjentów po prostu nauczyć się żyć z ich odpowiednimi zespołami z leczenia bólu (leków). I wielu lekarzy nie oferują wiele nadziei na uśmierzenie bólu, często nawet odradzają holistyczne opcji, takich jak chiropraktyka, akupunktura, odżywcze i innych zabiegów, które nie przynoszą żadnych efektów ubocznych.

Niedobory żywieniowe związane z bólem myofascial

zespoły bólowe, takie jak:

 • fibromialgii
 • zespół bólu mięśniowo-powięziowego (przewlekły ból mięśniowo-powięziowy)
 • Zespół przewlekłego zmęczenia
 • Zespół niespokojnych nóg

Wszystkie badania powiązały te warunki z niedoborów żywieniowych. i Istnieją trzy składniki odżywcze, które wyróżniają się jako niedobór u osób z przewlekłym bólem są: magnez, witamina D, witamina B12 i.

naturalnych metod leczenia, aby złagodzić ból mięśniowo-powięziowy

Choć współczesna medycyna proponuje specjalny dla mięśniowo-powięziowych leków przeciwbólowych, istnieje szeroka gama środków domu i opcji leczenia naturalnego z których można korzystać.

Pamiętaj, że przede wszystkim jest szukanie alternatyw dla utrzymać się bezstresowo i utrzymać umysł zajęty gdzie indziej niż ból, który jest, co potwierdza, że ​​cierpisz i retroalimentativo niekończący się cykl jest wykonywana.

- Niedobór witaminy D lub niedoczynność tarczycy, są często powiązane z tą chorobą, dlatego leczenie tych braków jest ważną częścią schematu leczenia. Uzyskać odpowiednią ekspozycji na słońce w godzinach porannych, aby pomóc organizmowi syntezy ich własnej witaminy D. Witamina D Suplementy mogą również skorzystać w zarządzaniu warunek. Upewnij się, że dieta bogata w jod.

Nie należy przerywać czytanie 5 zagrożeń zdrowotnych spowodowanych brakiem witaminy D

- leczenie fizyczny zawierający od prostego rozciągania, wzmocnienie mięśni i postawy ćwiczeń może być bardzo korzystne.

- Masowanie ciała z olejkami eterycznymi, takimi jak ząbek aromaterapii i lawendy są uważane za bardzo użyteczne. Masaż pomaga złagodzić skurcze i skurcze i rozluźnić napięte mięśnie.

- Homeopatia ma głęboki korzyści w zarządzaniu myofascial bólu. Leki homeopatyczne mianowicie RHUTA i Rhus Tox jest bardzo skuteczny w przypadku, w niskich dawkach i powtarza się kilka razy dziennie.

- Znajdź terapie, że był szczęśliwy, dobry nastrój i szczęście produkcji hormonów takich jak oksytocyny i endorfin. Stara się oddzielić godzinę dziennie uprawiania spacery, tańczy, śpiewa, robi twórczy terapię również zachować zajęty i robić to, co kochasz robić codziennie. Nie zapominaj, że w umyśle, gdzie zdarza się większość rzeczy, że twoje ciało odzwierciedla.

powięziowy bólu mięśniowego

- Akupunktura jest alternatywą metodą leczenia myofascial bólu pomaga złagodzić objawy naturalnie. Może również dostarczyć ulgę od negatywnych skutków ubocznych leków już stosowanych przez pacjenta.

- Magnez jest minerałem, że nasz organizm potrzebuje do pracy ponad 300 biochemiczne reakcje. Jest to wsparcie, które sprawia, że ​​nasze mięśnie i nerwy normalnie funkcjonować, a także pomaga utrzymać stały rytm serca, utrzymuje silną strukturę kości i układ odpornościowy, jak również. Weź łyżkę płynnego magnezu rano i wieczorem przed snem.

- Upewnij się podjąć właściwą dawkę witaminy D, jak witamina ta jest niezbędna, aby utrzymać zęby i kości w dobrym stanie, ponieważ pomaga w przyswajaniu wapnia i fosforu, które są kluczowe minerały dla zdrowia kości. Niedobór witaminy D może prowadzić do osteoporozy i złego funkcjonowania systemu nerwowego i mięśniowego, dlatego.

Nie należy przerywać czytanie: niedobór witaminy B12 objawy, przyczyny i rozwiązania

- Wykorzystanie sól jodowana i zwiększyć spożycie owoców morza, takich jak krewetki, ryby, wodorosty, etc.

- Upewnij się, że dieta bogata w świeże owoce, świeże warzywa, niezbędne tłuszcze Omega 3. Unikaj rafinowanych i przetworzonych produktów spożywczych. Zmniejszenie spożycia alkoholu, ponieważ może to spowodować ból mięśniowo-powięziowy.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

46 − 41 =