Znając zalety mleczek roślinnych

Mleko jest jednym z największych konsumpcji żywności na całym świecie, jednak nie wszystkie agencje na laktozę, aw niektórych przypadkach nawet odrzuca smak mleka krowiego. Dlatego wielu z nich poszukuje delicious alternatywy do spożycia składników odżywczych wymagane przez mleczka roślinne, tak, że nie jest to dobry rozwój i funkcjonowanie organizmu.

Kobieta pije szklankę mleka roślin

Główne korzyści z mleczek roślinnych

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań alternatywnych są mleczka roślinne, zapewniają one ważne nie tylko witaminy, ale także smaczne dla podniebienia. Następnie spójrzmy na niektóre z korzyści dla naszego zdrowia.

1. sprzyja utracie masy

mleko owies jest chyba jednym z najbardziej popularnych mleczek roślinnych i obecnie poszukiwane. Dlaczego? Włókno jest idealny do utraty wagi, ponieważ pomaga prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Poza tym ma bardzo niski poziom tłuszczów nasyconych, które pozwala nam bardziej efektywnie wchłaniania substancji odżywczych w żywności jemy.

Spożywać co najmniej jedną filiżankę mleko owies dać ciału dawkę witaminy E, przeciwutleniacze i beta-glukanów; drugi zmniejszyć wygląd elementów, które są szkodliwe dla przewodu pokarmowego, które są bezpośrednio związane z utratą wagi.

2. Kontrola ciśnienia krwi:

Dzięki wysokiej zawartości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, sojowe utrzymuje poziom ciśnienia krwi kontrolowane. Ponadto, ze względu izoflawony (co jest to związek obecny w mleko sojowe), może zmniejszyć ciśnienie krwi u dorosłych, w rzeczywistości kilka badań spożywającego taką mleko może zapobiec problemy z sercem.

3. reguluje metabolizm:

mleczka roślinne poprawiają przemianę materii i spalanie tłuszczu

mleko owies daje nam pomóc, ponieważ ze względu na tłuszcze nienasycone, którą posiada, ma zdolność do normalizacji metabolizmu. Innym istotnym czynnikiem przyczyniającym się do regulacja metabolizmu Jest to „witamina B”. Jest obecny w mleku owsa i dzięki tej energii z węglowodanów uzyskuje się, co sprzyja utracie wagi.

4. On przynosi energię dla organizmu:

mleko migdałowe jest przepisywany głównie do dzieci w fazie wzrostu, biorąc pod uwagę, że przynosi energię. Inni użytkownicy, którzy są zachęcani spożycie mleka migdałowego są pacjenci z zaburzeniami nastroju, uszkodzenie wątroby lub niedożywienia, gdyż ingeruje w Proces pozyskiwania energii z glukozy.

Nie należy przerywać czytanie: 10 oznaki demencji wszyscy muszą wiedzieć

5. czyści żołądek:

Głównym składnikiem mleka jest błonnik owsiany, więc nie wahaj się podjąć, jeśli chcesz, aby ulżyć przewodu pokarmowego, co łagodzi zaparcia i zmniejsza Ryzyko raka jelita grubego.

Jak przygotować się do spożywania mleka i warzyw?

Następnie pokażemy recepty z najczęstszych mleczek roślinnych, ponieważ zapewniają one większe korzyści. a mianowicie:

1. soymilks

Korzyści z mleczek roślinnych

To jest chyba mleko na podstawie warzyw lepiej znany na całym świecie. W rzeczywistości jest to łatwo dostępne w supermarketach i piekarniach, ale możliwe jest również, aby zrobić w domu, aby poprawić smak i właściwości tego celu. Tylko kilka składników można osiągnąć przygotować pyszne mleko sojowe. Zobaczmy:

składniki:

 • 300 g soi (nietransgeniczne)
 • 1 litra i pół wody,

przygotowanie:

Sporządzenie takiego mleka w przeciwieństwie do innych niesie pożar średni gotowanie przeciwpieniący sojowy, jednak nie jest niczym innym świecie.

2. Owies mleka

Przygotowanie mleko owsiane jest łatwiejsze niż się wydaje, a korzyści jest wiele, jak cieszyć cząsteczek, takich jak witaminy i betaglucanos, które pomogą w wyeliminowaniu wszelkich bakterii, które zagrażają jelit. Do tego będzie potrzebny.

składniki:

 • 1 szklanka płatków owsianych.
 • 4 szklanki wody.
 • 6 migdałów.
 • Słodzik swojego wyboru.

przygotowanie:

Do przygotowania trzeba umieścić owsa i migdałów moczyć przez noc. Rano ty escurres składniki i doprowadzić do miksera, stopniowo wlewając wodę do kremowej konsystencji. Dodaj cynamon, słodzić i gotowe. Pyszny napój podczas jesz zdrowo.

3. Mleko migdałowe

Butelka z mlekiem migdałowym

Ubezpieczenia, jak wiesz, mleko migdałowe jest przede wszystkim przez osoby z cukrzycą, w tym kilku lekarze przepisują swoim pacjentom do odchudzanie tłuszczu z brzucha.

składnik:

 • 1 szklanka migdałów.
 • 3 szklanki wody.

Nie należy przerywać czytanie: 10 najczęstszych zaburzeń psychicznych

przygotowanie:

Wlać migdały w blenderze z pół szklanki wody. Bate i iść powoli dodając wodę do kremowej konsystencji i że są małe kawałki migdałów. Konieczne jest przecedzić mleko przez tkaninę i migdały nie zniknie całkowicie. Ciesz się zimne mleko i zaczyna nabywać właściwości tej rośliny uznanej mleka.

4. Ryż mleczny

Pyszne mleko ryż jest jednym z najpowszechniej stosowanych mleczek roślinnych do zmniejszania diety, ponieważ ma niską zawartość kalorii i tłuszczów nasyconych. Spróbuj to łatwy przepis na przygotowanie i uzyskać Przecinka i naturalny napój.

składniki:

 • 1 filiżanka brązowy ryż
 • 4 szklanki wody

Do słodzenia (opcjonalnie)

 • Datiles
 • jaggery
 • miód
 • cukier zmasakrowany

dodatkowe składniki:

 • cynamon
 • ekstrakt waniliowy

przygotowanie:

 1. Ryżu należy dokładnie przemywa się i zanurza na noc moczenia 4 szklanki wody.
 2. Po uzyskaniu ryż namoczonych (następnego dnia) przystąpić do mieszania w mieszalniku z innym szkłem wody i słodzenia naturalne, że odebrał więcej cynamon lub ekstrakt waniliowy, wszystko jest opcjonalne. Gdy uzyskuje się jednorodną mieszaninę, to colarlo.
 3. Do odlewania możemy użyć gazę (który jest dostępny w sklepach tkaniny) lub worek zaprawy lub gęste sito, najlepszym wyborem jest tkanina z nieba, z którego można dostać nawet jak zrobić ser.

Przeciwwskazania

Niestety, w wielu przypadkach zużycie takiego mleka w młodym wieku prowadzi do gorszego negatywne konsekwencje, takie jak alergie i problemy żołądkowe.  Dlatego chcemy podkreślić znaczenie wyłącznego karmienia piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka.

W świetle wszystko wyjaśnione w tym artykule, zachęca do spożywania mleka warzyw w dorosłości do stymulacji narządów i przewodu pokarmowego, a także obniżenie poziomu cholesterolu. Jednak nie jest wskazane ani sugerował, że jest to przewidziane w stadiach rozwoju jako substytut mleka dostarczają składników odżywczych dla prawidłowego rozwoju dziecka.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

82 + = 84