Jak rozpocząć swój ogród permakultury

Większość ludzi namiętne temat życia i zrównoważony sposób w zgodzie z naturą, w końcu uruchomić w systemie permakultury, trudno nie, to zjawisko globalne i rośnie!

Permakultura uprawa warzyw

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, co permaculture przejść do tego linku: Jaka jest permaculture i jak możemy go zastosować.

Jeśli to czytasz, to jesteś jednym z tych ludzi. Niektórzy z was będą ostatecznie uczyć permaculture, a następnie absolwent, przejść przez to, co nazywamy „efekt permakultury” poczuciem głębokiej zmiany wewnętrznej i spełnienia i pasji, która trwa stamtąd wyjść i dokonać zmian, aby przestać być częścią istota problemu i część rozwiązania!

PermaculturaVL

Jak rozpocząć swój ogród permakultury

Permakultura ogród VL

Odpowiedź jest prosta, w swoim własnym podwórku (jeśli posiadasz).

Jeśli nie masz podwórko, ogród patio lub nawet niewielki ogród na balkonie może być produktywny i coś zmienić, każdy mały wysiłek, aby pomóc planecie robi różnicę, nawet służy do utrzymania połączenia z naturą. Nawet nie posiadają balkon, możliwe jest, aby wziąć udział w ogrodzie społeczności, dostać swoją działkę i zrobić tam ogrodu. W niektórych dziedzinach, lista oczekujących na ogrody społeczności może być długa, podczas gdy w innych dziedzinach, nie ma wolnego miejsca w nadwyżce z nikim do roszczenia. Inną możliwością jest przeznaczona do projektowania i utrzymania ogrodu przydomowego z przyjacielem, jeśli nie jesteś zainteresowany w ogrodnictwie i nie należy go używać. Gdzie jest wola, tam droga!

Jedną z ważniejszych rzeczy, które uczą się w permakultury jest projektowanie, ponieważ permaculture ostatecznie system multidyscyplinarnego projektu.

Jeśli zrobiłeś kurs, powinieneś być w stanie obsługiwać podstawowy projekt, ale to nie jest miejsce, gdzie ludzie utknąć. Największe przeszkody pierwszy krok, wiara w siebie, że można zrobić to w nadziei, że to będzie działać!

W tym artykule zakładamy, jesteś już zaznajomiony z naturalnymi zasadami projektowania permakultury i pokażemy systematyczny sposób, aby zakończyć cały proces projektowania i budowy czegoś, co jest do opanowania i nie tak przerażające. Takie podejście okazało się wszystkiego z pierwszej ręki, wlewając go po raz pierwszy w moim projekcie ogród do trzech miesięcy w pełnym wymiarze czasu stał się średnio podwórku w domu w Melbourne w ogrodzie demonstracja permakultury jest żywym dowodem koncepcja, która jest postrzegana przez wielu wycieczek ogrodzie przez setki ludzi, ponieważ został zbudowany dwa lata temu.

Dzieląc tę ​​informację, mamy nadzieję zachęcić absolwentów permakultury rozpocząć jeden!

1. Co to jest permaculture ogród?

Pierwszym krokiem w budowaniu Permaculture ogród, próbuje dowiedzieć się, co permaculture ogród jest dla ciebie. Może się to wydawać dziwne, ale faktem jest, że nie istnieje jeden sposób budowania wszelkiego rodzaju ogrodu, a będziesz mieć jakiś pomysł, co chcesz stworzyć.

Mieć ostateczny projekt oznacza, że ​​trzeba coś zbudować, zapewni umieścić swoje pomysły na papierze, a aby to zrobić, trzeba mieć jakąś strukturę i formę. Jeśli jesteś zabawny mgliste pomysły, może skończyć się zwlekać i nigdy zaprojektować coś, co dopiero na budowę czegoś namacalnego.

las-jadalne-lista

Projekt zachęca decyzję, niektórzy ludzie lubią opuścić swoje opcje otwarte, co oznacza, że ​​nic się nie dzieje. Niektórzy mówią, że może rozpocząć budowę tam, bo w przyszłości może zrobić więcej w innym miejscu, tak że przez niezdecydowanie nigdy nie nastąpi. Zdecydować, co można zrobić, a chcesz zrobić teraz, a nie możliwie odległej przyszłości, ale teraz, a następnie wykonać zobowiązanie do zrobienia w danym dniu i czasie, najlepiej teraz. Jeśli przełożyć zadania i projekty dla przyszłości nieokreślony, najprawdopodobniej nie będzie.

Wszelkie ogród zaprojektowany z zasadami permakultury, naśladuje wzory w naturze. Z definicji jest to ogród permakultury. Co musisz zdecydować, na początku jest stopień włączenia zasad projektowania permakultury ogrodzie.Podczas wielkości ogrodu jest podyktowane częściowo przez to, skala projektu może być gdziekolwiek między ogrodem pojemnika balkon na całej drodze przez las amplio.Tienes żywnościowych na decyzje „ile permaculture” chcą włączyć do projektu, jeśli Twój ogród wygląda jak tradycyjny ogród, z niektórych cech konstrukcyjnych permakultury, lub jeden do wielki z wszystkich zaangażowanych.

2. Podstawy Permakultura - emulacji charakter

Następnym krokiem jest określenie, które z zasady projektowania permakultury chcesz użyć, lub w jakim stopniu chcą je podkreślić. Również spojrzeć na to, jak można wybrać się naśladować naturę w projektowaniu permakultury. Oto kilka punktów do rozważenia:

ochrona gleby - w jaki sposób zamierza chronić glebę?

* Rośliny słomy / organicznych mulczowa, okrywowe, etc.
* Staraj się goła gleba w ogrodzie jest wbrew naturze, bo natura ma na celu wypełnić przestrzeń z niczym, aby chronić ziemię, a najlepsze rośliny, które to zrobić to rośliny pionierskie, często z lekceważeniem o nazwie " chwasty”.
* Do nieporosłej powierzchni gleby jest zagęszczony przez deszcz, które rozkładają się w strukturę gleby i wymycia górną warstwę.

Nie należy przerywać czytanie: Alternatywne zastosowania skrobi kukurydzianej (kukurydzianej)


* Nie kopać w projekt zachowuje glebę jak usuwanie gleby niszczy strukturę gleby i odsłania głębsze warstwy gleby ultrafioletowe światło słoneczne i ciepło, które zabija fauny i flory gleby (żywych istot na ziemi).
* Łóżka kultura może pomóc w utrzymaniu dobrej gleby, pod warunkiem, że są od wielkości, dzięki czemu można łatwo dotrzeć, więc nie musisz iść do łóżka ogród. Połóż nogi na ziemi niszczy strukturę gleby przez ubijanie, uniemożliwiając przenikanie powietrza i wody do korzeni roślin, wpływając na zdrowie roślin, ogranicza wzrost roślin i zmniejsza wydajność.

gleba rekonstrukcja

Jeżeli gleba jest bardzo dobrze żyje, zawierające niewiele próchnicy i substancje organiczne, jeśli zagęszczona lub uszkodzeniu w inny sposób, to może być naprawiane. Prac budowlanych podłoga powinna zaradzić sytuacji.
Można korzystać z roślin, takich jak głębokie taproots kozieradki i mniszka lekarskiego do przełamania ziemi.
Jeśli to konieczne, można kopać lub przekazać widelec na podłogę, na raz, aby odpocząć, a następnie umieścić chochoł organicznych w celu pokrycia i chronić go.
Kompostowanie w glebie może być stosowany w celu przywrócenia do życia tego, albo za pomocą stosy kompostu lub bardziej łatwo i szybko, przy użyciu techniki blachy kompostowania. Zobacz: Jak zrobić własny kompost (kompostu) w ciągu 18 dni.

Stosowanie nawozów zielonych roślin uprawnych i po czym wyciąć, aby wygenerować dużą ilość biomasy do ściółki na ziemi, który ulegnie rozpadowi w dół do tworzenia próchnicy. Ziarna dobrze w chłodniejszych klimatach, a dodanie azotu do gleby, jak wszystkie rośliny strączkowe (fasola / rodziny grochu). Wszelkie roślina, która rośnie w siłę w roku działa dobrze, po prostu wyciąć je przed dają nasion, jeśli nie są warzywa.
Nie wchodzić na podłodze w łóżkach ogrodowych, nie stosować wzory, gdzie trzeba kopać, z wykorzystaniem dżdżownic do wykopu, wykopać je dużo bardziej wydajny niż ty.

układania roślin

Układania w przestrzeni pionowej. Rośliny rosną w naturze w „ułożone” design, z drzew tworzących sklepienie, krzewów pod nich, a następnie roślin zielnych pod nimi, i roślin okrywowych na najniższym poziomie, z roślin okopowych pod ziemią i winorośl rośnie pionowo w tle. Korzystanie z tej konstrukcji pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni i zwiększoną produktywność ogrodzie.

kolejny sadzenia

Stosy na czas. Natura regeneruje wzrost roślin w celu ochrony gleby - rośliny otrzymują podczas gdy inni umierają. Jeśli gospodarzem nowego sadzenia rośliny natomiast istniejące rośliny osiągają koniec swojego cyklu owocowania / produkcji, można „układać rośliny na czas” dla upraw rozłożone przez cały okres wegetacji bez gołych miejsc w ogrodzie lub czekać długo, aby dać roślin owocowych.

efekt krawędzie

W naturze, końce każdym ekosystemie, gdzie przejścia na środowisko jednej formy do drugiej, są najbardziej wydajne.
Jeśli chcesz podkreślić początek efektu krawędziowego, może trzeba oprzeć się na łóżkach krzywe ogrodowych łóżek w Mandala, lub po prostu korzystać z dużej liczby małych prostokątnych łóżkach.


mikroklimat

Grupy razem posadzone rośliny tworzyć różnice temperatur, wilgoci i odcień w porównaniu do otoczenia, lepiej wspierać wzrost rośliny.
Stosowania roślin, które rosną razem, aby chronić siebie z tych elementów (wiatr, słońce, itd.) To pomoże im przetrwać i stworzyć silniejsze ogród. Pamiętaj, że roślina sama na gołej łóżku ogrodzie jest jak człowiek stojący na środku pustyni, pod gorącym palącym słońcu.

MEN-AM09-vertical_gardeningPionowe ogrodnictwo

Nie tylko rośliny rosnące w glebie, mogą rosnąć w powierzchnie pionowe w celu lepszego wykorzystania przestrzeni. Oto kilka pomysłów:
* Kilka winorośli, takich jak winogrona, kiwi, owoce męczennicy mogą być uprawiane na kratach, łuki, ogrodzeń i pergoli.
* dyniowatych, takie jak dynie, melony, arbuzy, dynie, squash, loofah mogą rosnąć pionowo do siatki (z szeroko rozstawionych mesh i wystarczająco duże, tak że ręce nadające się) wspierany przez Polaków.
* ciągła drzewa mogą być używane wraz ogrodzeń lub wąskie, aby zmaksymalizować wydajność dużych przestrzeniach pionowych niewykorzystane przestrzenie.

Ogrody wodne

Ekosystemy wodne są najbardziej produktywnych ekosystemów wszystkim i mają wiele cech konstrukcyjnych.
* Mogą być używane do wzrostu żywności, takich jak kasztany wodne, strzałka, lotosu, mięta, wietnamski i wiele innych roślin wodnych.
* Można obsługiwać życia wodnego lub amfibii, czyli ryby lub żaby.
* Duże stawy kaczka może obsługiwać.
* Staw można stosować jako strefa zbierania wody z instalacji filtracyjnej z trzciny złoża do czyszczenia odzyskanego szarej wody.

W celu uzupełnienia informacji można sprawdzić, jak zrobić grzybobójcze i pestycydy ogrodu naturalnego i domu

Nie należy przerywać czytanie: jak uprawiać awokado z nasion

Monohodowli, poli-upraw i roślin towarzyszących

natura sprzyja różnorodności biologicznej, oraz wiele mieszane razem w zakładach poprawne kombinacje, mogą się wzajemnie wspierać w rozwoju i zwiększyć produktywność.

* sadzenie towarzysz mogą być wykorzystywane w celu stymulowania wzrostu roślin i produktywności, zwiększenie odporności na choroby i szkodniki, ukryć swoje rośliny przed szkodnikami lub maskować ich zapach, aby uczynić je szkodniki trudniej znaleźć i przyciągnąć pożyteczne owady działają one do zapylenia, takie jak pszczoły, drapieżnych owadów i przyciągających owady żerujące korzystnych szkodników, takich jak biedronki / Catalinas, sieciarki i hoverflies.

* Monokultury uczynić bardziej dostępnym rośliny na szkodniki i unikać stosowania roślin lub roślin układanie towarzyszących. Emuluje natura mieszalni, trzeba dokonać pewnego wysiłku, aby je znaleźć, więc szkodniki, które żerują na nich!
* Monokultury jednoroczne się więcej pracy, wysiłku i ewidencji, jak sadzenia jeden rodzaj roku w tym samym miejscu przez więcej niż jednym sezonie prowadzi do wyczerpania składników odżywczych i podatność na szkodniki i choroby. Wybór jest zarówno do przeprowadzenia płodozmian i utrzymać dokładny zapis tego, co rośnie, gdzie i kiedy i gdzie to idzie z każdej strony, czy można po prostu wziąć łatwy naturalne podejście, obejmując polikultury i rozwijać wszystko wszędzie.

3. Uruchomienie Garden

PermacultureYared-15-

Jedną z największych przeszkód do pokonania w budowaniu Permaculture ogród zaczyna rzeczywistą konstrukcję. Często ludzie mogą męczyć się wzorem dla miesiącach czynią go idealnym, a następnie dojść do całkowitego zatrzymania, gdy rozpoczął się projekt.

Krytycznym czynnikiem jest ludzka motywacja, pokonywanie bezwładności przed wielkim wyzwaniem. Głównym wyzwaniem jest łatwiejsze, gdy w podziale na mniejsze, łatwiejsze w zarządzaniu części. Jest mądrość starego dowcipu „Jak zjeść słonia? Ugryzienie naraz! „Nie mogę przecenić znaczenia zaczynając powoli. Nawet jeśli jesteś ambitny i zmotywowany, trzeba przejść przez opóźnień lub przeszkód, a także możliwość zobaczenia zadanie jako zbyt trudne i po prostu zrezygnować.

Jeśli wybierzesz to łatwe zadanie do wykonania, staje się łatwiejsze, a ukończenie każdego proste zadanie wzmocnić pewność siebie, poczucie własnej wartości i zapewnić impuls dla następnego zadania, które obserwuje.

Strategie, aby rozpocząć

1. Projektowanie duże, zaczynają powoli - wiesz co ostatecznie chcą budować, wykorzystując konstrukcję obejmującą wszystkie istotne czynniki we wszystkich aspektach projektowania, a następnie zbudować mały kawałek na raz.
2. Określ skalę projektu - albo ogrodowy z pojemnikiem z drewna lub żywność, uzyskać jasny obraz tego, jak duży ogród będzie. Czynnikami w utrzymaniu oraz ogród. Las jedzenie cały sposób zbliżony charakter, wymaga znacznie mniej konserwacji i ochrony kontenera miejski ogród. Staje się to bardziej oczywiste, gdy myślisz o miejsca dla korzeni, dostępność wody, wielkości zakładu, itp Pamiętaj, że nikt nie musi nawadniać lasy, przycinanie lub nawożenia.
3. Określenie krytycznych elementów konstrukcyjnych - w tym woda, wiatr słoneczny, orientację ogrodzie, bliskość do domu, lokalizację zakładów zgodnie z potrzebami. Należy również pamiętać, że sadzenie w odpowiednim sezonie, czyli nie w środku lata.
4. Budowa modułowa - bardzo skuteczny sposób, aby zbudować duży ogród jest zacząć powoli, stosowanie jednostek (w tym partnerstw), które mogą być łatwo powielane, aby rozwinąć ogród do pożądanej wielkości powtarzać.
5. Wielkość priorytet element - priorytetem konstrukcji jest umieszczenie główne elementy dla projektu, potem zaprojektować wokół niego. Na przykład, w lesie piętrowej konstrukcji, drzewa iść pierwszy, a następnie nawadniania. Wtedy wszyscy coraz mniejsze rośliny są sadzone wokół drzew i lokalizacji linii nawadniających. Mniejsze, takie jak rośliny okrywowe wysiewa ostatnia pozycje. Przyczyną tego procesu jest to, że nie można kopać dziury wielkości drzew w łóżkach ogrodów i instalacji nawadniania na łóżku roślin jest jedną z najbardziej czasochłonnych ćwiczeń i bolesne, jeśli nie próbuje zniszczyć wszystko plany w łóżkach ogrodzie.

Projektując ogród

W skrócie, wykonując zadanie zbudowanie od podstaw małego ogrodu do opanowania sztuki, łóżko ogród na raz, z zupełnie ogólnym wzorem kierować swoje wysiłki, sprawia, że ​​znacznie mniej trudne niż to początkowo wydaje na początku. Jest bardziej prawdopodobne, aby rozpocząć coś, jeśli to wygląda bardziej jak kretowisko niż góra! Po pomyślnym zakończeniu projektu jak we własnym ogrodzie permakultury, można spojrzeć wstecz i będziesz zadowolony, aby zobaczyć dokonaniu wysiłku. Jeśli dokonałeś permakultury kursu, wzywam was do podjęcia tego kroku i zastosować w praktyce to, czego się nauczyli. Nic nie wzmacnia wiedzę i praktyczne zastosowanie niego. Jesteśmy najlepiej uczyć się poprzez działanie!

Zbadane i napisany przez zespół życie Lucida


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 3