Konsumować cebulę i czosnek na zapobieganie nowotworom

W ciągu ostatniej dekady, liczne badania wykazały, że nie tylko cebula i czosnek smaczne i zdrowe w ogóle, ale także zawierają substancje chemiczne, które, jeśli są przygotowane prawidłowo, może pomóc w zapobieganiu raka.

zapobieganie nowotworom

Cebula i czosnek należą do tej samej rodziny (The Alliums) i są bardzo aromatyczne i aromatyczne w kuchniach całego świata. Cebula składają się z wielu odmian, niektóre z subtelnym smaku, niektóre z silnym smaku i wszyscy są w stanie zapewnić charakterystyczny smak wielu różnych rodzajów potraw.

Konsumować cebulę i czosnek na zapobieganie nowotworom

Badania laboratoryjne wykazały, że cebuli i czosnku zawierać przeciwutleniacze walki i blokowania wolnych rodników szkodliwych DNA komórek, w których rozpoczyna się proces raka.

Stwierdzono, że Związki z cebuli i czosnku mogą zwiększyć enzymy, które inaktywują kancerogenów w organizmie, zwiększając tym samym zdolność do eliminowania czynników rakotwórczych zanim oni uszkodzenia ciała. Związki te mogą spowolnić wzrost komórek nowotworowych i poprawić ich samozniszczenie.

raka jelita grubego, raka wątroby, raka jajnika, piersi, prostaty, nerki, raka jamy ustnej i rak przełyku, oprócz raka żołądka są typy raka, które codziennie umiarkowanego do wysokiego poziomu zużycia cebuli i czosnek (pół szklanki posiekanej cebuli dziennie lub więcej) może pomóc zmniejszyć ryzyko zachorowania na nich.

Cebula i czosnek - badania

Wysokie zużycie cebuli, wiąże się z ryzykiem 56% raka jelita grubego i niższe o 25% mniejsze ryzyko raka piersi w porównaniu z brakiem konsumpcji cebuli.

Czosnek okazał się być skuteczne w zwalczaniu wielu nowotworów, z wyjątkiem raka piersi i raka prostaty, który jest uważany za kontrolowane głównie przez mechanizmy hormonalne mogą być poza zakresem enzymów produkowanych przez czosnku.

czosnek zapobieganie nowotworom

W dużym badaniu amerykańskim, uczestnicy, którzy są spożywane ząbek czosnku tydzień miał ryzyko raka jelita grubego o 32% niższym niż ci, którzy jedli czosnek raz na miesiąc lub mniej. Przegląd kilku badaniach na całym świecie wykazały 31% niższe ryzyko zachorowania na raka jelita grubego ze spożyciem około 4-5 ząbki czosnku tygodniowo.

Koniecznie przeczytaj: Guanabana, owocu, który atakuje raka

Inne badania, głównie z Chin, gdzie rak żołądka jest powszechne, wykazały, że ludzie, którzy spożywali pięć ząbków czosnku w tygodniu o połowę ryzyko zachorowania na raka żołądka, jak ci, którzy nie jedzą czosnek.

Badania wykazały, że ci, którzy co najmniej dwukrotnie spożywany świeży czosnek jako część codziennej diety w tygodniu miał 44% mniejsze ryzyko zachorowania na raka płuc.

Najlepszy rodzaj cebuli dla profilaktyki raka

Według badań przeprowadzonych przez Rui Hai Liu, MD, Ph.D., profesor nauki o żywności na Cornell University, pikantne cebula, zachodnie żółte cebule, ostry żółty i czerwony są wyższe w chemikaliów raka testowane inne odmiany.

Co więcej, okazało się, że Liu szalotki i zachodnie odmiany ostry żółty cebula i żółte, są szczególnie skuteczne wobec komórek raka wątroby i jelita grubego.

Spowodowane jest to koncentrat flawonoidy walki z rakiem i przeciwutleniacze fenolowe związki posiadające działanie przeciw proliferacji na zawartość komórek nowotworowych. Te antyoksydanty może zapobiec komórek nowotworowych od uprawy i rozproszone, które środki są skuteczne w zapobieganiu raka i potencjalnie może nawet uniemożliwić istniejące nowotwory gorzej.

czosnek zapobieganie nowotworom

Cebula i czosnek - Jak zwiększyć swoją zdolność do walki z rakiem

Jest trik w niezwykłych członków rodziny Allium właściwościach przeciwnowotworowych: muszą być przygotowane specjalnie w celu uprząż jego moc. Oto kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać swój cebuli i czosnku.

Jak jeść cebulę

  • Wszelkiego rodzaju cebuli zawsze będzie lepiej, jeżeli są spożywane na surowo i cięte, siekane w celu czerpania korzyści więcej rakaR, jako enzymy są wrażliwe na ciepło. Po przecięciu, pozwala cebulę siedzieć na około 15-20 minut.
  • Jednakże, jeśli nie możesz znieść smaku surowej cebuli, można gotować trochę. Saute na średnim ogniu przez okres nie dłuższy niż 5 minut w czasie sprawiają, że cebula jest bardzo apetyczny bez usuwania ich chemikalia potrzebne dać spadkową raka tempie.
  • Uniknąć wrzenia cebulę chyba że gotowanie przez krótki czas w zupy lub gulaszu, ponieważ substancje, które dają cebula swoją siłę, sączy cebula rękę kiedy woda wrze, ale pozostają w wodzie , dzięki czemu zupy i gulasze są idealnym krótko gotować lub dusić cebulę, jeśli jest to preferowana metoda formy gotowania.
  • Inną opcją jest gotować cebulę w nie więcej niż 350F (175C) stopni przez okres nie dłuższy niż 15 minut. Ten sposób gotowania faktycznie służy do zwiększenia poziomu substancji o nazwie kwercetyna, która jest jedną z substancji chemicznych w cebuli, które pomagają w walce z rakiem.

Nie należy przerywać czytanie: Jak szybko odzyskać z grypą lub nawrotu

Jak jeść czosnek

  • Jak cebula, czosnek musi być cięte, posiekane lub kruszone i odstawia na 10-20 minut do enzymy zawarte w ich ścianach komórkowych, pracują ich magia i chemia stać się czosnek w znakomity aromatyczny rak zapobiegawczy.
  • Idealnie, zgnieciony czosnek powinny być spożywane na surowo do maksymalnych korzyści, ale tak długo, jak czosnek odstawia się po ugryzieniu, można dodać czosnek i soki (gdzie dobry materiał przeciwnowotworowa jest utrzymywana) do receptury i gotować przez krótki okres czasu.
  • Najważniejsze jest, aby przełamać komórek w ząbek czosnku i niech czosnek przez pewien czas po tym, można jeść na surowo w sałatkach, sosach lub pesto lub dodać go do garnka z sofrito pod koniec swego czasu gotowanie.

Ile czosnek i cebula musi spożywać

Zużywają pół szklanki posiekanej cebuli dziennie - od umiarkowanego do wysokiego spożycia cebuli może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów.

Spożywać 4-5 ząbki czosnku tygodniowo - to może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów.

Badania Lucida i pisanie Życia
Obrazy shutterstock


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

56 + = 64

map