Jak to proces stawania się tym, kim jesteśmy

kim jesteśmy

Etyka jest jednym z najtrudniejszych do zdefiniowania pojęć w naszym społeczeństwie. Zakłada się, że wiąże się z akceptacją wspólnych wartości, które wszyscy ludzie za ważne, gdy żyjemy w społeczeństwie.

Jednakże, etyka nie rozwija się równomiernie we wszystkich osób, z bardzo różne zmiany w zależności od cech osobistych doświadczeń i rodzaju kształcenia, które rosły osobę. Z biegiem lat każdy człowiek ma moc decyzji o jego rozumienia etyki i mogą pozostać na cel, ponieważ wydawało mu i odpowiedniej i właściwej drodze do zrozumienia, co jest na świecie.

Najbardziej rozpowszechniona teoria w tym przypadku jest stwierdzenie, że Wszyscy przejść przez szereg etapów w etyce jako rozwijamy. Trzy Estapar, każda podzielona na dwa etapy, a istnieje wiele ludzi, którzy pozostają zakotwiczone w niektórych, podczas gdy inni nadal rozwijać:

Etap 1, kiedy jesteśmy dziećmi: Ten etap jest między 4 i 7 lat. Tutaj dzieci są bardzo specyficzne w swoich wypowiedziach, koncentrując się na określenie, co jest dobre, a co złe z karami zdecydowanie. Jeśli istnieje prawo, zasada lub norma jest do spełnienia bez możliwości uzasadnienia, które nie przylegają. Dla nich każdy myśli w ten sam sposób, nie zakładając, że mogą istnieć różne interpretacje lub widoków.

Nie należy przerywać czytanie: Hormony i neuroprzekaźniki, które kontrolują swoje uczucia

7 do 10 lat, dzieci tutaj całkowicie zmienić swoje rozumienie etyki, szukając przede wszystkim dobro. Kiedy czyjaś pomoc, bo oczekują czegoś w zamian, w samolubnym myśli nie masz do powiedzenia. Jego główną ideą jest, aby działać jako oczekują innych do działania, ponieważ myślę, że każdy jest przenoszony przez osobistym interesie każdego.

2 etapu dojrzewania: To jest między 10 a 13 lat pierwszy partte. Ta zmiana czasu, mimo że bardzo duża, jest to bardziej trudne do zauważenia, ponieważ robią to, co mają im zrobić im. związek z drugą osobą jest brane pod uwagę, przedstawiając uczucia i to, co inni myślą, co oni sami myśleć, mimo że przed. Największą motywacją jest to, że z relacji wzajemnego zaufania.

Od 13 do 16 lat do przodu trochę więcej, i to, gdzie wielu ludzi pozostało bez przejścia do ostatniego etapu. Istnieją normy społeczne, które są wspólne dla wszystkich i aby utrzymać społeczeństwo ma fundamentalne znaczenie. Nasze indywidualne interesy odbywają się w społeczeństwie, ale tylko wtedy, gdy nie są one przeciwko niemu w przesadny sposób. Te zainteresowania stają się ważne, gdy mamy utrzymać system, dobrze wiedząc, kiedy są niewłaściwie i akceptując ją, ponieważ korzyści z nami.

Nie należy przerywać czytanie: 4 zachowań, które mogą być przewidujące rozwód

Etap 3: Od 16 lat, bez granicy wieku jest to krok, który nie dociera do wszystkich. Dąży do stworzenia lepszego społeczeństwa ze zbioru praw uniwersalnych. To już nie bierze pod uwagę nasze myślenie przede wszystkim do wartości innych, tym razem szukamy mieć szereg przepisów, które zapewniają idealne społeczeństwo, a nie tylko system, który działa.

Idea społeczeństwa nie jest brane pod uwagę, woli myśleć, że wszyscy ludzie są częścią czegoś większego; każdy działa niezależnie i powinny być tak traktowane. Doskonały świat, w którym wszyscy przestrzegane, że bardzo niewielu rzeczywiście osiągnąć swój rozwój, nie będąc do końca jasne, jak daleko można się dostać do walki o ten pomysł.

Nadal musimy wziąć pod uwagę, że nie są ustalone etapy mogą być ludzie, którzy nie wyprzedzeniem poza drugim lub innych, które osiągają pewien kiedy rosną nad zwykłym wiekiem. Jest to teoria, która nas prowadzi, zrozumienie, w jaki sposób ewoluowały w coś tak trudnego do zdefiniowania.

Pisanie: Życie Zespół Lucida


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 7

map