Jak zrobić własny podlewania tacy sadzenie

Self-podlewania tacy sadzenie

Jest to szybki i łatwy projekt, aby zbudować własny podlewania tacy kapilary

Jest to w zasadzie taca z własnego źródła wody, gdzie umieścić swoje garnki i podlewać je automatycznie. Wszystko co musisz zrobić, to od czasu do czasu wypełnienia głównego zbiornika wody, to wszystko!

Są doskonałe dla sadzonek, korzeni, które zostały przycinać, a wszystko, czego potrzebujesz stałej wilgoci.

Jak to działa?

To proste, ale skuteczne urządzenie działa na zasadzie absorpcji, jak wyjaśniono poniżej. W tej konfiguracji, pot terakota (z otworem spustowym uszczelnienia) jest używany jako zbiornik wody. Oprócz tego gatunek rośliny z puli. Obie siedzą na maty kapilarnej, która absorbuje wodę.

1. garnek gliniany powoli pluszowy transmina wody.
2. pluszową syntetyczny chłonny materiał absorbujący wodę, jak gąbka.
3. Doniczki absorbować wodę z mokrego pluszu.

budynek

1. Pierwszą rzeczą, którą musisz to plastikowa taca z kanałów odwadniających, aby wszystko w nim
razem.

Co to jest poniżej zasobnika nasion stosowanych w handlu w szkółkach. Wszelkie plastikowa taca z pracy kanalizacyjnego.

2. Najważniejszą część jest luksusowe. Jest to syntetyczna tkanina grubości 5mm szarości nie rot o stałej wilgotności. Puedea prawdopodobnie znaleźć miejsca, które sprzedają materiały dla szklarni lub systemów hydroponicznych.

3. Trzecim składnikiem jest niewielką puli gliny.

4. Uszczelnienia otworu spustowego w puli ilastym szczeliwa (lub w inny sposób), w celu zatrzymywania wody i nie będzie przeciekać.

5. Wytnij plusz tak, że zmieści się w dolnej części plastikowej tacki.


6. Gdy uszczelniacz silikonowy do wyschnięcia, jesteś gotowy, aby ustawić nawadnianie. Garnek iłu w środku zasobnika. Zapewnia to równomierne poziom wilgoci w całym zasobniku.

Nie należy przerywać czytanie: 9 pomysły jak wykorzystać przestrzeń zorganizować swój dom.

to najlepiej, aby przenieść ten obiekt do jego ostatecznej lokalizacji w tym miejscu, ponieważ może to być zbyt ciężki lub delikatne, aby przenieść, gdy woda i rośliny są umieszczone. Kryty lokalizacja z półcieniu lub pstrokaty światło słoneczne jest zalecane, ponieważ nie chcesz, aby Twoje delikatne rośliny wystawione na pełne słońce lub wiatr. Woda nie będzie trwać wiecznie.

7. Umieścić rośliny, które mają wokół garnka.

8. Napełnij garnek wodą

9. Umieścić wody w każdej z roślin tak, że nadmiar wody rozciągający się od spodu doniczek, miękką w celu ustalenia wpływu transminación w zalanie gleby.

10. Wszystko kompletne, zbiór roślin dobrze podlać. Teraz wystarczy wypełnić gliniany garnek i zrobi resztę.

Jeśli pojemnik przypadkowo suszy napełniane wodą, a także pojedyncze doniczki przywrócić transminación.

Kilka przydatnych wskazówek

To może być skalowane w dowolnym rozmiarze bez problemu również. Jest to kolejny konfiguracji w przybliżeniu 1,5 x 2 wielkości, który jest na miejscu przez kilka miesięcy. Znajduje się na wschodnim brzegu, w pobliżu ogrodzenia, gdzie robi się trochę poranne słońce i pstrokaty lub pośrednie światło około południa.

To jest miejsce, gdzie można umieścić małe sadzonki i rośliny z korzeniami nowo przycinać je zachować bezpieczny od wysuszenia i ustalić trochę więcej, dopóki nie są gotowe do sadzenia.

Ten system nawadniania, który jest w zasadzie to, co nazywa się „sub-nawadniania” (rośliny wodne z dołu do góry), pozwala również sadzonki rozwijać silne systemy korzeniowe, które czynią je znacznie silniejsze, gdy posadzone w ogród później.

Nie należy przerywać czytanie: jak uprawiać pomidory do góry nogami - idealne rozwiązanie dla małych przestrzeni.

Ponieważ absorbuje wilgoć z dołu, a korzenie rośliny rosną w kierunku źródła wilgoci, sadzonki rozwijać głęboki system, silny i rozległy korzeniowy. Bądź ostrożny, ponieważ będą one rosną bardzo dobrze, i umieścić korzenie w pluszu!

Możesz dodać kawałek maty kontroli nad pluszowych korzeni, jeśli chce się uniknąć rośliny zakorzenić się w nim.

Ponadto, jeśli naprawdę chcesz dać dodatkowe sadzonki Boost, można dodać kilka składników odżywczych lub nawozy do wody w garnku. W następstwie wszystkie organiczne, polecam spróbować takie rzeczy, płynnego ekstraktu wodorostów szlifowania robaka lub kompost herbaty. Zaskoczony przyspieszonego tempa wzrostu ze względu na stałym źródłem wilgoci i składników odżywczych!

źródło: deepgreenpermaculture.com
Hiszpański badania i tłumaczenie: zespół Życie Lucida.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

26 − 20 =