Perforowane błony bębenkowej: Jak mogę traktować go? Jakie są objawy?

Stan znany jako „perforowanej błony bębenkowej” jest otwór w błonie bębenkowej gdzie mały kawałek tkanki, która oddziela zewnętrzną ucha środkowego, może to spowodować uszkodzenie słuchu. błona bębenkowa i oddziela błony bębenkowej ucha środkowego i wibruje zewnętrznych podczas uderzenia fal dźwiękowych, które są przekształcane w impulsów nerwowych do mózgu. przebicie błony bębenkowej Może to wynikać z urazu lub zapalenia ucha.

Perforowane błony bębenkowej, które są jego przyczyny i leczenie

Bębenek działa jako bariera, która zapobiega ciał obcych, takich jak bakterie przenikają do ucha środkowego. Po przebiciu, bakterie mogą łatwo podróżować do ucha środkowego i może spowodować infekcję. W większości przypadków, błona bębenkowa jest naprawiony, ale tylko wtedy, gdy błona nie jest przebudowywany spontanicznie, a następnie błony bębenkowej przeszczep może być wykonana.

Powoduje zapalenie ucha przebicie błony bębenkowej

Infekcje ucha są przyczyną pęknięcie błony bębenkowej, która występuje najczęściej u dzieci. Zakażenie powoduje gromadzenie się ropy lub płynu za bębenka, jak zwiększa się ciśnienie, to może być otwarte lub uszkodzone. Uszkodzenie błony bębenkowej może również wystąpić po głośnym koło ucha, szybkiej zmiany ciśnienia w uchu, które mogą wystąpić podczas lotu lub nurkowania, obcego obiektu w uchu, szkody dla ucha w wyniku ją silne lub eksplozji wkładania waciki lub małych przedmiotów do ucha w celu oczyszczenia.

Nie należy przerywać czytanie: ćwiczenia praktyczne stężenie

Ból ucha może zmniejszyć się nagle, natychmiast po pęknięcia błony bębenkowej, może mieć absolutorium z jasnego ropą lub krwią ucha, szumy w uszach, ból ucha, uczucie dyskomfortu lub osłabienie twarzy lub zawroty głowy w najpoważniejszych przypadkach ,

Lekarz zbada ucha instrumencie zwanym otoskop, jeśli jest uszkodzona błona bębenkowa lekarz będzie widać otwór w nim. Kości ucha środkowego może być także widoczny, chociaż wydzielina z ucha ropa lekarz może sprawić, że trudno wyobrazić sobie błonę bębenkową. Badanie słuchu może mierzyć ile utrata słuchu nastąpiła.

Jak leczyć w domu

można podjąć kroki w domu, aby leczyć ból ucha, umieścić ciepły, aby pomóc złagodzić dyskomfort. Często otwór wygojenia przez błonę bębenkową się w ciągu 2 miesięcy, o ile jest to mały otwór. Trzymaj ucho czyste i suche gdy jest uzdrowienie, stoisko waciki w uchu podczas wziąć prysznic lub aplices szampon, aby zapobiec przedostawaniu się wody do organizmu, unikać pływania lub trzymać głowę pod wodą, lekarz może przepisać antybiotyki doustne lub krople uszy do zapobiegania lub leczenia infekcji.

Błona bębenkowa otwarcie zwykle goi się w ciągu 2 miesięcy, utrata słuchu będzie krótki jeśli dźwięk całkowicie pęknięcie, rzadko mogą wystąpić inne problemy, takie jak długotrwała utrata słuchu, rozprzestrzeniania się infekcji do kości za uchem znany jako wyrostka sutkowatego, zawroty głowy, zawroty głowy i długotrwałe.

Nie należy przerywać czytanie: Wszystkie zabiegi alternatywne dla fibromialgii

Jeżeli ból i objawy nie ustępują należy skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli czujesz się bardzo zawroty głowy, masz gorączkę, ogólne uczucie dyskomfortu lub utraty słuchu, masz silny ból lub głośne dzwonienie w uchu, masz obiekt w uchu nie wychodzić i mieć żadnych objawów, które trwa dłużej niż 2 miesiące po leczeniu.

Aby uniknąć wygląd błona bębenkowa Wskazane jest, aby uniknąć ucho czyszczenie gaziki. Nie należy wkładać żadnych przedmiotów do przewodu słuchowego, przedmiotów znajdujących się w uchu powinny być usuwane tylko przez biegłego specjalisty, starają się szybko leczyć infekcje ucha, jeśli wykazują żadnych.

Ważne jest, aby monitorować dzieci, ponieważ czasami, przedmioty są wkładane do ucha. Istotne jest również, aby zmniejszyć epizodów zakażeń dzieciństwa ucha, istnieje przeciwbakteryjny dla że szczepionki należy unikać waciki do czyszczenia uszu najlepiej jest użyć chusteczki lub pinkie, w samolocie lub w morzu jest niezbędna, aby zrównoważyć ciśnienie, po prostu na pokrycie nos i wysyłania powietrza do uszu.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

99 − 91 =