Danone zmuszony do wycofania reklamy wprowadzającej w błąd w Activia i Actimel.

ActiviaDessertCocoPot1

To nie jest pierwszy raz, że działania prawne przeciwko Danone podjęte na leżący po chwaląc ich produktów. Kilka lat temu w Wielkiej Brytanii, stwierdzono, że Danone Actimel powiedział obronne udało się wychować dzieci, a która została naukowo udowodniona. Okazało się, że tak naprawdę nie została naukowo udowodnione i wezwał firmę do wycofania reklamy. (źródło)

W 2009 roku niemiecka organizacja ochrony konsumentów Foodwatch dał Actimel Goldener Windbeutel (Profiterol de Oro) nagrodę dla najbardziej bezczelny przez hasłem „Actimel aktywuje swoją obronę” reklama kłamie. Menedżer kampanii Anne Markwardt powiedział, że „reklama probiotyk Danone jest wielka historia.”

„Konsumenci chcą i mają prawo do rzetelnej informacji, jeśli chodzi o swoje zdrowie”, powiedział Jon Leibowitz FTC Przewodniczący powiedział w oświadczeniu. „Firmy takie jak Danone nie należy przesadzać z naukowego wsparcia dla swoich produktów.”

Obecnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie wydaje się być mniej życzliwy, Dannon Co. (US) zależnej od Danone zapłacił $ 21 mln wyolbrzymiania jego właściwości jogurtu Activia i DanActive mlecznego napoju (Actimel).

Według ogłosiła markę, jej Activia jogurt bakterie poprawić pasażu jelitowego oraz wzrost obronne Actimel naszych dzieci (lub nasze), jeśli wziąć każdy dzień. Federalna Komisja Handlu (FTF) stwierdził, że nie ma naukowych dowodów na poparcie tych twierdzeń (ergo leżą) iz tego powodu zdecydował się precyzyjnie firmę.

Nie należy przerywać czytanie: konserwanty chemiczne, zawierające mięso.

Oprócz płacenia grzywny Danone będzie musiał usunąć zwodniczych sloganów obu jogurtów i napojów, takich jak reklamy.

Danone jest w porządku wynikiem przypadku, zostało potraktowane przez rzeczników generalnych z 39 stanów USA, co czyni go największym sprawa ochrony konsumenta z firmą produkcji żywności.

Danone zmuszony do wycofania się z fałszywą reklamę na swoich produktach.

Zdaniem dyrektora laboratorium wirusologii La Timone w Marsylii (Francja), jogurty i inne napoje oparte na pełnych probiotyków mleka za około 20 lat na rynku, może być jedną z osób odpowiedzialnych za epidemię otyłości które dotyka dzieci.

Danone probiotyki, które dodaje hojnie ich jogurty powinny „stymulować” nasz system immunologiczny.

Butelka jogurt Actimel Activia lub zawiera ponad miliard bakterii. Problemem jest to, że „żywe” aktywne i pożyteczne bakterie, Danone Dixit, są takie same, jak były używane przez pewien czas w chlewniach i kurcząt w celu promowania szybkiej przyrost wagi zwierzęcia (10% ).

Dietetycy nie zalecają dając dzieciom tego rodzaju produktów, takich jak Activia lub Gerber ponieważ znają problem i co przyczyną, jeśli są przyjmowane przez długi czas.

Nie należy przerywać czytanie: Czy masz dzieci karmiących? Możesz być zainteresowany tym wiedzieć o wzorach mleka.

Źródło: www.bbc.co.uk
Więcej źródeł www.lexology.com
usatoday30.usatoday.com
www.dairyreporter.com


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

23 − = 20