Stwardnienie rozsiane dieta lekarstwa i medycyna funkcjonalny

Jestem profesorem medycyny na University of Iowa i większość mojej kariery, szczerze wierzył w moc nowoczesnej medycyny, naszą ostatnią wielką medycynę w naszych interwencjach zabiegu coraz kwalifikacjach.

Choroby autoimmunologiczne MS

Przez wiele lat, koncentruje się na leczeniu choroby, a nie w tworzeniu zdrowia, bo to co uczono mnie zrobić. Z pewnością nie był to „lekarz przyszłości”. (To określenie, że Thomas Edison używane do opisania lekarza, który „da żadnego leku, ale zainteresować swoich pacjentów w opiece i ludzkiego ciała, diety i przyczyny i zapobieganie chorobie.”) Teraz ja jednak pragną być doktorem przyszłości. Powiem wam dlaczego.

W 2000 roku zdiagnozowano stwardnienie rozsiane, choroba autoimmunologiczna, która uszkadza mózg i rdzeń kręgowy i jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności na początku E.U. Powiedziano mi, że stwardnienie rozsiane było prawdopodobnie spowodowane wcześniejszym zakażeniem i nieznanych czynników środowiskowych. Nikt nie zapytał czy wspomniano o stylu życia, ale o narkotykach.

I powiedział, że to było dla mnie ważne, aby podjąć jedną z ABC leki (Avonex Betaseron, Copaxone® i). Te choroby lekami modyfikującymi może zmniejszyć prawdopodobieństwo ataku ostrego nawrotu stwardnienia rozsianego lub na trzeci. To będzie kosztować około tysiąca dolarów miesięcznie. Obecnie leki modyfikujące chorobę na stwardnienie rozsiane, kosztować więcej niż 4500 $ miesięcznie. Że cena pochodzi z długiej listy efektów grypopodobne, takie jak bóle mięśni, depresja, owrzodzenia jamy ustnej, choroby serca, zwiększone ryzyko infekcji zagrażających życiu, a nawet śmierci. Nie trzeba mówić, że rozpoznanie stwardnienia rozsianego, przedstawia przerażającą przyszłość.

Ale co jeszcze mogę zrobić?

Bałam się. Byłem przerażony. Jak mam utrzymać rodzinę teraz? Poszedłem do centrum stwardnienia rozsianego najlepiej udało mi się znaleźć: Cleveland Clinic. Widziałem najlepszych lekarzy, otrzymałem najlepszą możliwą opiekę z punktu widzenia medycyny konwencjonalnej i wziął te ostatnie i lepszych leków.

Ale problemem było to, że w dalszym ciągu spadać wolniej. Czułem to i moja rodzina widziała. Z biegiem lat, miałem coraz trudniejsze ze względu na zmęczenie i wytrzymałość czasie. Kiedy już nie mógł uruchomić kilka kroków, musiałem przestać grać w piłkę na podwórku z dziećmi. Spacery i zajęcia sportowe były zbyt. Mając zawsze był konkurencyjny, aktywnych kobiet sportowiec, który był jednym z najtrudniejszych rzeczy, które miałem do dymisji. Patrzył przez okno jak rodzina grać beze mnie.

dieta paleo

Potem zrobiłem serię odkryć. W 2002 roku odkryłem Paleo Diet przez Loren Cordain, Ph.D., który zalecał jaskiniowiec stylu diety jako leczenia chorób autoimmunologicznych, takich jak stwardnienie rozsiane. Chociaż byłem wegetarianinem przez prawie dwie dekady temu, postanowiłem pójść za jego radą. Stopniowo przyjąłem mięsa w mojej diecie i rzucić zbóż i roślin strączkowych, który był jednym z moich filarów przez ponad dekadę. Mój spadek zwolnił, ale w dalszym ciągu. Sama Paleo dieta nie wystarczy.

W 2003 roku, moi lekarze powiedzieli mi, że moja choroba zrobiła przejście do wtórnie postępującym SM. Wziąłem zalecanych leków chemioterapii TYSABRI a następnie CellCept i mam rozkładania wózka, bo nie mógł siedzieć długo. Widziałem, że medycyna konwencjonalna została braku mnie. Czuł się coraz bardziej boi, ja i moja rodzina, bo to było dla wszystkich jasne, że wkrótce będzie przykuty do łóżka.

Nie należy przerywać czytanie: Samotność zwiększa ryzyko chorób serca

dysfunkcja mitochondriów

Chciałem tego uniknąć, byłem w desperackim poszukiwaniu informacji. Czułem, że w stwardnieniu rozsianym, mózgu zmniejszyła się z czasem, jak to robi z Huntingtona, Parkinsona i Alzheimera. Zacząłem patrząc na PubMed.gov, serwis internetowy, który jest clearinghouse medycznych artykułów naukowych i najnowszych badań na temat tych chorób i znaleźli wspólny temat: mitochondrialny dysfunkcję. Mitochondria to organelle wewnątrz komórki roboczej do produkcji energii.

We wszystkich tych chorób, mitochondria nie działają bardzo dobrze, co powoduje przedwczesną śmierć komórek mózgowych i skurcz mózgu. Ale to, co naukowcy proponują można zrobić o nim? Z bardziej poszukiwań zidentyfikowałem studia na mózgach myszy chronionych olej rybny, kreatyna i koenzym Q. gotowy, aby spróbować czegoś, tłumaczyłam, że dawki myszy do ludzkiej wielkości i rozpoczął swoją pierwszą rundę samodzielnego eksperymentowania , Tempo spadku zwolnił mnie ponownie, ale w dalszym ciągu. Suplementy nie wystarczyły.

Do 2007 roku walczyłem więc zmęczenie i zaburzenia psychiczne, które nie mogą siedzieć w normalnym krześle więcej. Potrzebowałem krzesło nieważkości lub łóżko. Myślałem, że to prawdopodobne, że będzie musiał przerwać pracę i ubiegać się o niepełnosprawności w przyszłym roku, ale ja nadal poszukuje poprzez studia co noc z uporem psa z kością, zrobiłem dwa główne odkrycia, które zmieniło moje życie ,

Nerwowo-mięśniowa stymulacja elektryczna terapii

Pierwszy było odkrycie terapii nerwowo-mięśniowej elektrostymulacji, zwany również e-STIM. Czytałam badania, w jaki sposób to pomogło z atrofią mięśni u osób z paraliżu. Poprosiłem mojego terapeuty sesji testowej. Bolało, ale również odczuwalne rozanielony na końcu, prawdopodobnie dlatego, że endorfiny uwalniane podczas sesji. Zacząłem codzienny program ćwiczeń, wraz z regularnej stymulacji. Początkowo byłem tak słaby, że mogę zrobić tylko 10 minut ruchu dziennie, ale tym bardziej ja, mnie silniejsza. Ja też zaczął medytować, aby radzić sobie ze stresem.

Medycyna funkcjonalny

Jednocześnie, odkryłem Instytutu Medycyny Funkcjonalnej i kształcenia medycznego, kurs Neuroprotekcji: podejście funkcjonalne Medycyna i niezwykłe wspólne zespoły neurologiczne. Wyszedłem na pole z listą witamin i suplementów, że moje komórki mózgowe i mitochondria potrzebne dla uzyskania optymalnej wydajności znacznie dłużej.

Stopniowo zacząłem się silniejszy. Byłem bardzo podekscytowany. Ja już nie odrzucając. Wiedziałem, że nie miał nadziei odzyskania, który przyjął, co moi lekarze powiedzieli mi, po raz kolejny, że funkcje raz utracone z postępującym SM pójdzie na zawsze.

Jest moc lub pigułki?

Moim następnym odkryciem było bardziej osobiste spełnienie. Zdecydowałem, że jeśli te dodane składniki odżywcze mógłby taki wpływ na mnie, powinny dotrzeć do nich przez prawdziwego jedzenia niż pigułki. Nie są jeszcze mocniejsze, jeszcze bardziej rozpoznawalne na moim ciele, a jeszcze bardziej odpowiednio „pakowane” przez naturę?

Również uważam, że prawdopodobnie występujące witaminy w żywności były silniejsze niż brał wersje syntetycznych, ale gdzie mogę znaleźć długą listę składników odżywczych w żywności? Ani medycznych tekstów lub teksty food science miał taką informację. Na szczęście Internet zrobił, a podczas noszenia, udało mi się stworzyć plan posiłków zaprojektowane specjalnie dla moich i mojego mitochondriach neuronów: zielone warzywa bogate w siarkę, warzywa intensywne kolory i jagody, mięso zwierząt karmionych trawą ryb dziki i glony. Zacząłem nowy system tworzenia własnego intensywnego odżywiania opartego na moich badań.

Nie należy przerywać czytanie: Pacha Ból Przyczyny i naturalnych metod leczenia

regeneracja

To wtedy magia zaczęło się dziać. W następnym miesiącu, moja energia była znacznie lepsza i mgła mózgu zniknęła. Dwa miesiące później, szedłem między egzamin pomieszczeń z wykorzystaniem trzciny. Sześć miesięcy później, jeździłem na rowerze po raz pierwszy od prawie sześciu lat. W ciągu 9 miesięcy, I zakończył jazdę rowerem 18 mil z moją rodziną. Mój świat się zmienił całkowicie.

W końcu pozwolił mi zobaczyć go: byłem coraz lepiej. Robiłem historię. Nikt z wtórnie postępującą postacią stwardnienia rozsianego odzyskuje funkcje, które zostały utracone. Moja przyszłość była przepisana, a stary mi, lekarz medycyny konwencjonalnej wewnętrzny, który miał trochę cierpliwości dla uzupełniającego lub medycyny alternatywnej, został pobity jak Paweł na drodze do Damaszku.

Teraz rozumiem zarówno intelektualnie i dosłownie, na poziomie komórkowym, moc jedzenia i życia dla zdrowia komórek i mitochondriów. Zmieniłem sposób praktykowałem medycynę. Napisałem również grant i gwarantowane, aby przetestować inne moje interwencje z postępującym stwardnieniem rozsianym finansowania. Zrobiłem przemawiać na TEDx, dbanie o swoje mitochondria * o moim doświadczeniu, talk, który otrzymał ponad 1,5 mln wyświetleń w Internecie.

Protokół książka Whals

Napisałem książkę „The Wahls Protocol: Jak walczyłem postępującą postacią stwardnienia rozsianego za pomocą wczesnej paleo i medycyny funkcjonalnej”, wchodząc w szczegóły tego, co zrobiłem i co inni mogą zrobić. Stało się moja misja, aby pomóc innym w celu przerobienia ich przyszłości.

Jestem wdzięczny, że MS. Jest to jeden z najgłębszych darów otrzymałem. Teraz wiem, że dieta i styl życia może być całkowicie przekształcające. Wszyscy możemy objąć zdrowie dla siebie, naszych rodzin, naszych wspólnot, naszych krajów, nasz świat. Wszyscy możemy rozwijać młodszy, silniejszy, zdrowszy, bardziej seksownego, głęboko zużywa dieta bogata w składniki odżywcze, dzięki czemu nasze komórki, co trzeba leczyć i rozwijać. Jeśli mogę zrobić te głębokie zmiany w moim zdrowiu, wyobraź sobie, co można zrobić dla Ciebie.

Dr Terry Wahls On jest profesorem medycyny klinicznej na Uniwersytecie w Iowa, gdzie prowadzi wewnętrzne mieszkańcy Medicine, przyjmuje pacjentów w klinice w urazie mózgu i prowadzi badania kliniczne. Jest też pacjent z wtórnie postępującą postacią stwardnienia przewlekłą postępującą chorobą neurologiczną, stwardnienie że ogranicza ją do wózka inwalidzkiego przez cztery lata. Ale dzięki mocy Wahls Protocol ™, która jest oparta na medycynie funkcjonalnej Wahls ™ Paleo dieta dr Wahls przywrócił mu zdrowie, a teraz pedałowania na rowerze pięć mil do swojej pracy na co dzień.

* Dla lepszego zrozumienia filmu, jeśli masz otwarte, aktywuje napisów, które mogą być skonfigurowane w filmie.

Pisanie: Życie Lucida


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

71 + = 77