10 Objawy menopauzy i jak sobie z tym poradzić

Starsza kobieta szczęśliwa

Wiele kobiet zaczynają odczuwać objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca przed zatrzymaniem miesiączki. Jeśli czujesz się mylić, dlaczego masz takie objawy, gdy nadal masz swoje lata (lub masz je przeżywa długo po wystąpieniu menopauzy), nie jesteś sam. Co wiele osób nie wie, że menopauza faktycznie występuje w fazach: okołomenopauzalnym, menopauza i post-menopauzy.

Menopauzie występuje w trzech fazach

  • Okołomenopauzalnym jest procesem zmian w poziomie hormonów prowadzące do menopauzy. Naturalny proces, który może trwać od dwóch do ośmiu lat. W tym czasie, estrogen i inne hormony zaczynają się zmieniać, ale nie okresy zatrzymania.
  • klimakterium Sam pojawia się zwykle około 50 roku życia i jest to czas, gdy życie kobiety, kiedy nie miała okresu w roku.
  • termin postmenopauza To odnosi się do czasu po menopauzie, a objawy mogą trwać od pięciu do 10 lat lub więcej.

Jakie są objawy menopauzy przejścia i kiedy występują?

Szereg zmian hormonalnych związanych objawy mogą wystąpić w dowolnym czasie, jednak mogą być użyteczne znać najczęstsze objawy (i kilka naturalnych środków).

Typowe objawy podczas menopauzy

1. uderzenia gorąca

Pierwszym objawem menopauzy jest zmiana w cyklu miesiączkowego i nieregularne miesiączki. Jednak jednym z pierwszych objawów, że kobiety doświadczają są uderzenia gorąca. Uderzenia gorąca jest przejściowym falą ciepła i poceniem się, które jest spowodowane przez zmiany w estrogeny. Jest to jeden z najbardziej uciążliwych objawów i może powodować niepokój, stres, zwiększona częstość akcji serca i dyskomfort. Większość gorąca trwa tylko kilka minut, ale niektóre kobiety mogą mieć maksymalnie 10 lub więcej w ciągu jednego dnia.

Techniki relaksacyjne i wizualizacja umysłowy może pomóc uderzenia gorąca. Wprowadzić w stan głębokiego relaksu i doświadczenie obrazowania psychicznego zimnym - jak zimny strumień górski lub śniegu, może zmniejszyć uderzenia gorąca. Niektóre kobiety znaleźć jakieś alternatywne terapie, takie jak akupunktura czy jogi pomóc złagodzić objawy, również w niektórych zdrowej żywności.

2. Zaburzenia snu

Zmiany w czasie snu występują naturalnie wraz z wiekiem. Większość osób uważa, potrzebują mniej snu w ich wieku. Jednakże, wraz z pojawieniem się objawów menopauzy, sen może być przerwany i obudzić się w środku nocy lub mają trudności z zaśnięciem.

Nie należy przerywać czytanie: smaczne Koktajle dla świecącą skórę

Reduccir stres i iść do łóżka w regularnych odstępach czasu może pomóc. Spróbuj progresywna relaksacja. Progresywna relaksacja jest zaproponowanie do siebie, że każda część ciała może stać się całkowicie zrelaksowany. To zaczyna się na czubku głowy do stóp i postępu. Biorąc melatoniny pomaga niektórzy ludzie śpią lepiej.

3. wahania nastroju

Uczucie zepsuty, rozdrażnienie, depresja lub nieznacznie mogą występować jako poziomy estrogenów są różne. Nasze nastroje wpływają hormony i ważne jest, aby uznać, że jest to przypadek. W innym czasie, czując się bardziej drażliwy lub podkreślił może odnosić się do konfliktu lub nadmiernymi żądaniami pracy i domu.

Potwierdzić swoje uczucia i wyrazić, jak się czujesz. Posiadanie dobrego znajomego lub doradcą do rozmowy może mieć duże znaczenie. Jeśli czujesz, podkreślił, weź głęboki oddech i odpocząć przez chwilę może pomóc. Ponadto, joga i ćwiczenia są doskonałym reduktor stres.

Typowe objawy w okresie menopauzy

4. Zwiększenie uderzenia gorąca i nocne poty

nocne poty są uderzenia gorąca, które występują podczas snu. Często występują one w okresie okołomenopauzalnym, ale może pogorszyć po produkcji estrogenów zatrzymuje się całkowicie.

Zastosowanie relaksacji i obrazowania mentalnego w nocy, tuż przed pójściem do łóżka jest pomocne dla wielu kobiet. Wykazano, że zarówno relaks zmniejsza uderzenia gorąca i nocne poty. Posłuchaj nagrania audio z sugestiami dotyczącymi głębokiego odprężenia psychicznego może poprawić sen.

5. Zmęczenie

Czujesz się bardziej zmęczony niż zwykle jest bardzo częstym objawem menopauzy.

Zjeść dobre śniadanie może zwiększyć energię w ciągu dnia. Ponadto, zdrowej diety owoców i kwasów tłuszczowych omega-3 (znaleziono w produktach spożywczych, takich jak tuńczyk i łosoś są wolne „Spróbuj toksyczne) może sprawić, że bardziej świadomi psychicznie sientir. Ćwiczenia rozciągające, takie jak joga, w ciągu dnia, może przywrócić energię fizyczną i zrobić sobie przerwę i pójść na spacer w przyrodzie może przywrócić energię psychiczną.
Dlaczego kobiety potrzebują kwasy tłuszczowe omega-3
5 Zmiany w diecie, które pomogły mi przezwyciężyć syndrom chronicznego zmęczenia.

Typowe objawy podczas menopauzie

6. Utrata kości

Istnieje zwiększone ryzyko osteoporozy pomenopauzalnej. To może prowadzić do złamań szyjki kości udowej i innych poważnych problemów zdrowotnych, tak aby środki zapobiegawcze są koniecznością.

Kobiety powinny wziąć dużo wapnia i witaminy D. biorąc dobrym źródłem wapnia obejmują jogurt, migdały, szpinak, między innymi żywności, to mleko krowie zbyt, tylko należy wiedzieć, aby być całkowicie ekologiczne i pochodzących z wolnego pastwiska krów, pasteryzowane nie zawierają wapń i wpływają na organizm. Niektóre produkty, takie jak sok pomarańczowy może być wzbogacone w wapń. Ponadto, ćwiczenia z ciężarkami może pomóc wzmocnić kości. Zapraszamy do przeczytania tego artykułu:
Co nie wiadomo o osteoporoza, menopauza i hormonalna terapia zastępcza (estrogenów)
nietoksyczne naturalne rozwiązania menopauzy
Moc w celu łagodzenia objawów menopauzy
Duże właściwości i korzyści zdrowotne wynikające z melasy i receptury energii.
Żywność dla silniejszych kości.

Nie należy przerywać czytanie: Napoje te przeciwdziałają zaparciom natychmiast swoją

Suchość pochwy 7.

suchość śluzówki pochwy może być bolesne, powodując dyskomfort podczas stosunku, plam lub krwawienie.

Stosowanie środków poślizgowych zmniejszenia suchości pochwy. Na przykład, witamina E olej stosowany do pochwy mogą pomóc poprawić smarowanie. Pewne pokarmy i zioła, takie jak czarny Cohosh może pomóc złagodzić suchość w niektórych kobiet.

8. Przyrost masy

Estrogen pomaga kontrola masy ciała, jednak, gdy kobiety się starzeją, zachowując swoją zwykłą wagę staje się coraz trudniejsze. Wiele kobiet po menopauzie przytyć. Z tego powodu, jest to szczególnie ważne, aby mieć zdrowe nawyki żywieniowe i aktywny tryb życia.

Prowadzenie dziennika żywności może pomóc kalorii kontrolne. Również umieścić swój cel w żywności, takich jak produkty pełnoziarniste, owoce, warzywa i chudego białka. W post-menopauzy to również dobry czas, aby rozpocząć program ćwiczeń. Znajdź coś dla siebie, jak aerobik, ćwiczenia na siłowni, a nawet tańczyć. Zobacz poniższe linki:
„Antioxidant wody dla kobiet” z jeżyn i liści szałwii.

9. Zapominanie

Wszyscy kobiet, mężczyzn i czasami wystąpić zaniki pamięci lub zapomnienia. Jednak może ona stać się bardziej powszechne u kobiet po menopauzie.

Unikaj żywności o wysokiej zawartości tłuszczu i wysokiej zawartości cukru, które mogą sprawić, że czujesz się ospały. Również trochę ćwiczeń każdego dnia. Trzydzieści minut samego ćwiczenia aerobowe może poprawić pamięć i koncentrację. Ćwiczenia dla mózgu jest również ważna. Czytanie książek, uczyć się nowych umiejętności, lub gra na instrumencie muzycznym, aby stymulować ośrodki pamięci w mózgu. Zobacz poniższe linki:
8 Pokarmy, które poprawiają pamięć.
10 Skuteczne Strona główna zadośćuczynienie za brak pamięci
Zapach rozmarynu może zwiększyć swoją pamięć.
4 ćwiczenia, aby zwiększyć moc mózgu.

Ivestigación i pisanie przez sprzęt Lucid Życia
Obraz shutterstock


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 9 = 17