Znaczenie higieny jamy ustnej

rolą Prawidłowa higiena jamy ustnej, aby uniknąć choroby i choroby w ustach, język i zęby, i inne problemy trawienne, jest najważniejsze i nie należy bagatelizować. W naszej higieny jamy ustnej może pomóc zapobiec bakterii i chorób takich jak owrzodzenia, zapalenie dziąseł, próchnicy, paradontozy wśród innych problemów jamy ustnej.

jak utrzymać higienę jamy ustnej

Usta jest fundamentalną częścią naszego układu pokarmowego, więc opieka nad nim poprzez prawidłową higienę jamy ustnej jest niezbędna do naszego trawienia i jego prawidłowe funkcjonowanie i ogólnie dla naszego ogólnego zdrowia.

Dlaczego jest to ważne, aby mieć dobrą higienę jamy ustnej?

mieć Prawidłowa higiena jamy ustnej, w tym wszystkie jego części: dziąseł, zębów, podniebienia, języka i jamy ustnej w ogóle, nie tylko pozwala świeży oddech, ale nienaganna zdrowie jamy ustnej, zapobiegając w ten sposób infekcji lub chorób, które mogą zaatakować nasze usta, zęby i dziąsła, co wpływa nie tylko nasze zdrowie jamy ustnej, ale także może mieć wpływ na nasz układ trawienny.

I posiadające dobrą higienę jamy ustnej, Chronimy nasze usta innych czynników zewnętrznych, które mogą zranić, Utrzymujemy nasze zdrowe dziąsła, aby nasze zęby mieć zdrowe podstawy, gdzie nocować, i mamy też nasze zęby były zdrowe i silne, i zacząć żuć prawidłowo trawić jedzenie jemy.

Jak możemy mieć odpowiednią higienę jamy ustnej?

  • Najważniejsze jest to, ząb za szczotkowania zębów, z każdej strony, wszystkie dla od około 2 do 3 minut. Można spróbować możliwość dokonywania pasta do zębów bez fluoru, więc uniknąć uszkodzenia, które mogą spowodować pasty komercyjne nasze ciało.
  • Czy przynajmniej dwa razy na dobę. Chociaż zaleca się zrobić, aby dostać się po każdym posiłku i przed pójściem spać.
  • Nitkowanie przynajmniej raz dziennie, eliminując w ten sposób płytę lub dowolny włókno żarnika lub został między zębami i dziąsłami, a nie została usunięta przez szczotkowanie.
  • Korzystanie płukania jamy ustnej, co najmniej raz dziennie, aby utrzymać świeże i zdrowe powietrze, dodając dodatkowy w usuwaniu płytki nazębnej.
  • Posiadanie zdrowej, zbilansowanej diety, a tym samym zapewnić naszym zębów i dziąseł składniki odżywcze potrzebne do być zdrowy i silny i zapobiec ewentualnym chorobom.
  • Unikaj palenia i tabaki, co poważnie wpływa na nasze usta się generalnie jest rak jamy ustnej.

Nie należy przerywać czytanie: Dieta naturalnie oczyszczają krew

znaczenie higieny jamy ustnej

Jak wiemy, czy nasz usta są w dobrym stanie?

Istnieje wiele objawów, które mogą wskazać, czy państwo to jest nasze usta ma rację czy nie:

  • Jeśli zęby mieć jednolity kolor (Niekoniecznie biały, ponieważ niektórzy ludzie mają żółtawy kości słoniowej, naturalnie).
  • jeśli Są czyste, żadnej pozostałości brudu lub środku między nimi.
  • Jeśli dziąsła są zdrowe; i różowy, no obrzęk, ból lub nie święte podczas szczotkowania.
  • Jeśli nie masz nieświeży oddech (Chociaż w niektórych przypadkach, nieświeży oddech może przyjść z problemem pokarmowego lub niektórych bakterii w jelitach, dlatego zaleca się, jeśli sądzisz, że masz dobrą higienę jamy ustnej, a wciąż mają nieświeży oddech, należy skonsultować się z lekarzem ).

Nie wolno nam zapominać, że bez pasty lub płynu do płukania ust uczyni nas cudów, po prostu dobry w naszej codziennej rutyny higieny jamy ustnej, wraz z zrównoważonej diety będzie utrzymać nasze usta, zęby i dziąsła zdrowe.

Udając się do dentysty?

Nie wolno nam zapomnieć, aby przejść do naszego zaufanego dentysty przynajmniej raz lub dwa razy w roku, ponieważ nie są małe szczegóły, które mogą nie być tak widoczne dla nas. Ale dla nich, jako specjaliści w dziedzinie są łatwe do wykrycia. Ale jeśli każdy dyskomfort, ból lub niezwykły stan jamy ustnej, które widzimy, nie należy się spodziewać, aby sprostać roku, idziemy od razu do naszego dentysty i powiedzieć nasz dyskomfort. W ten sposób będziemy mieć całkowitą pewność, że mamy i utrzymanie prawidłowego i zdrowego higieny jamy ustnej.

Nie należy przerywać czytanie: Herbicyd świecie najszerzej stosowany jest wykrywany w mleku matki

Pisanie: Życie Zespół Lucida


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + = 15