5 najlepszych żywności, aby utrzymać zdrowy mózg

Te produkty są odpowiednie dla zdrowego mózgu i wieku wolniej, co daje szansę na zwiększenie inteligencji i potencjał ci. Dodaj te „super” pokarmów do codziennej diety zwiększy swoje szanse na utrzymanie zdrowego mózgu przez resztę swojego życia.

Ayudarána pokarmy, które masz zdrowszy mózg

Żywność dla zdrowszego mózgu

Zużycie tych środków ma pozytywny wpływ na nasz mózg i jego funkcjonowanie, pomaga spowolnić naturalny proces starzenia, na które jest narażony. Ponadto, aby pomóc utrzymać większą i dłuższą jasność, te pokarmy są jednymi z głównych składników diety detox diet i oczyścić organizm.

  1. awokado
  2. borówka
  3. Kwasy tłuszczowe omega 3
  4. orzechy
  5. posiew

1. awokado

Jest to niezbędne dla optymalne funkcjonowanie mózgu ponieważ zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, które pomagają lepiej rozprowadzać krwi przez nasze ciało. Awokado zawiera również szereg substancji odżywczych, w tym witaminy C, B6 i E.

2. Jagody

Naukowcy odkryli, że jagody pomóc chroni mózg przed stresem oksydacyjnym i można zmniejszyć skutki chorób związanych z wiekiem, takich jak choroba Alzheimera lub otępienie starcze. Badania wykazały również, że diety bogate w jagody znacząco poprawiła zarówno zdolność uczenia się i umiejętności ruchowych starzejących się szczurów, jak dużo młodszych szczurów. Łatwy schudnąć i zwiększyć witalność stałego planu, zaleca się dodanie co najmniej 1 szklanka jagód dziennie w każdej postaci - świeże, mrożone lub liofilizowane.

Nie należy przerywać czytanie: Dlaczego kobiety potrzebują więcej snu niż mężczyźni

3. omega-3 kwasów tłuszczowych

Kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędne dla mózgu. Te korzystne tłuszcze pomoże: poprawić funkcje poznawcze, zmniejszają ryzyko zwyrodnieniową chorobą psychiczną (takich jak demencja), sprzyjając pamięć, poprawia nastrój i zmniejsza depresję, niepokój i nadpobudliwość.

Dla ludzi, którzy jedzą łososia inne źródła omega-3, takie jak sałata, ogórek, kapusta, ananas. Dowiedz się więcej źródeł kwasów tłuszczowych omega 3.

4 i 5. Orzechy i nasiona

Orzechy, aby poprawić zdrowie mózgu

Orzechy i nasiona są dobrym źródłem witaminy E. Najwyższy poziom witaminy E odpowiada mniej poznawczych jak wiek. Dodać uncji dziennie z orzechów włoskich, orzechów laskowych, orzechów brazylijskich, migdały, orzechy nerkowca, orzeszki ziemne, nasiona słonecznika, nasiona sezamu, olej z nasion lnu, nieuwodornione masło orzechowe takie jak masło orzechowe, masło z migdałów i tahini , Surowe lub palone nie ma znaczenia, ale jeśli jesteś na diecie z ograniczeniem sodu, kupić niesolone orzechy.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 18 = 23