Biorąc leki bez nadzoru lekarza może uszkodzić wątrobę

Używanie narkotyków bez wiedzy lekarza może zwiększyć ryzyko zachorowania na niewydolność wątroby, zapalenie wątroby lub marskością wątroby, zwłaszcza tych, którzy już mają problemy z wątrobą.

przyjmować leki bez nadzoru może uszkodzić wątrobę

Z drugiej strony, przyjmować leki bez nadzoru, może również pogorszyć funkcjonowanie nerek, a nawet serca, Może to wynikać z przyjmowaniem pigułek, iniekcji, maści lub syropów. Chociaż każdy może zachorować, ryzyko rozwijania poważne problemy zdrowotne są jeszcze większe w następujących sytuacjach:

 • Niemowlęta i dzieciPonieważ w większości przypadków środki różnią się w zależności od wieku i wagi, może uszkodzić wzrost i rozwój dziecka, gdy ze względu na złą formułę lub przesadną ilość.
 • starsiPonieważ przy wielu leków, w celu sterowania różnymi chorobami i ryzyko interakcji jest wyższa.
 • Osoby z przewlekłymi chorobami takimi jak cukrzyca: Ponieważ mogą one zmniejszać działanie leków do zwalczania choroby.

Brać leki bez szkody nadzorem lekarskim wątroby

W pewnych przypadkach, przy stosowaniu leków bez opieki medycznej może pojawić się reakcji alergicznej może spowodować poważną alergię, co może prowadzić do wystąpienia objawów takich jak duszność i obrzęk skóry, co jest znane z penicyliny, np.

Ponadto jednostka może podjąć złą leków lub niewłaściwą ilość leku nie znając prawidłową diagnozę choroby, brak właściwego leczenia choroby pogłębia problem i trudne do wyleczenia. W ciężkich przypadkach lek może spowodować śmierć pacjenta, ponieważ organizm nie jest kompatybilny z przyjmowanej leku.

W związku z tym, stosowanie leków powinno odbywać się wyłącznie pod nadzorem lekarza, nawet jeśli masz banalne objawy takie jak ból głowy, biegunka lub swędzenie skóry, lub gdy myślisz o zrobieniu lek odchudzania, nawet jeśli jest to naturalne. Zawsze zaleca się, po konsultacjach, jest skłonny do domu środków.

Nie należy przerywać czytanie 7 oznak, że masz zbyt wiele toksyn w organizmie

Niebezpieczeństwa samoleczenia w ciąży

Samoleczenia w ciąży może zaszkodzić dziecku powodując upośledzenie umysłowe, fizyczne deformacje, a nawet aborcji, więc większość leków, a nawet naturalne produkty jak herbata, nie można przyjmować w czasie ciąży bez konsultacji z lekarzem.
Z tego powodu, jeśli kobieta w ciąży jest chory należy natychmiast skonsultować się z położnika, aby dowiedzieć się, co medycyna może bezpiecznie podjąć.

Główne zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków bez recepty

ból głowy

Główne niebezpieczeństwo przyjmowania leków bez nadzoru medycznego, takie jak paracetamol i kwas acetylosalicylowy, jest ukrywanie objawów chorób, które mogą być poważne lub nawet interakcji z innymi lekami i powodują alergie. Dlatego prosta gorączka który najwyraźniej można leczyć paracetamolem, można ukryć migdałków, które muszą być traktowane inaczej.

jakiś choroby, które można leczyć za pomocą środków naturalnych należą, kaszlu, przeziębienia, grzybicę zgagi, bólu lub zaparcia na przykład z powodu naturalnych środków może pomóc w leczeniu innych schorzeń razem, a unika się skutków ubocznych. Jednak zaleca się, że specjalista może ocenić obraz zanim nawet wybrać należy traktować z domu środków.

Główne ryzyko biorących leki bez nadzoru lekarza

leki na receptę, gdy stosowane bez wskazówek medycznych może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ często są złożone leki, które mogą powodować komplikacje, takie jak:

 • odurzenie narkotykami, ponieważ niektóre leki nie mogą być podejmowane w tym samym czasie i jest bardziej powszechne u osób starszych, ponieważ potrwać kilka leki kontrolujące różne dolegliwości;
 • Wadliwe działanie narządów, takich jak wątroba czy nerki ponieważ dawka brane są przesadzone;
 • Pogorszenia choroby, poprzez złą lub niewystarczającą lek, można nawet utrudniają lekarstwo;
 • reakcja alergiczna, które mogą powodować objawy jak duszność, molami i obrzęk skóry, najczęściej na antybiotyki, na przykład penicylina, ponieważ osoba może być uczulony na składników tego leczenia.

Nie należy przerywać czytanie: Korzyści z miodem wody pitnej

Co należy zrobić przed przyjęciem leku

We wszystkich przypadkach przed zastosowaniem leku, należy:

 • Skonsultować się z lekarzem więc może powiedzieć, co należy wziąć lekarstwo, ilości i czasu, aby zrobić.
 • Czytaj recepturę leku, aby sprostać najczęstszym skutki uboczne, które mogą się pojawić.
 • Niezastosowanie się do instrukcji od przyjaciół lub krewnych, którzy przyjmowali leki na objawy takie jak;to co mamy, bo przyczyna choroby nie mogą być takie same.
 • Nie należy przyjmować inne leki podczas gdy przepisane leczenie bez konsultacji ze specjalistą, ponieważ w niektórych przypadkach, redukuje efekt medycyny lub prowadzi do interakcji między nimi.
 • Jednak, mimo że lek jest licznik, należy poprosić o pomoc farmaceuty aby dokonać najlepszego wyboru i być informowanym o rutynowej wizyty w zwyczaju przyjmowania niektórych leków i częstotliwość medycznej.
 • I dodatkowa wskazówka zawsze stara się rozmawiać z especialsita na naturalnych rozwiązań i środków zaradczych w leczeniu, gdy jest to możliwe, ponieważ skutki uboczne leków często wprowadzają w prawie wszystkich prezentacji.

Pisanie: Życie Zespół Lucida


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

79 − 78 =