Gotowanie z czosnkiem i wykorzystywać swoje składniki odżywcze

gotowanie z czosnkiem

Czosnek to nie tylko jedzenie, to na pewno się legendą w swoim własnym prawie. Stwierdzono w piramidach Egiptu, a nawet wymienione w Biblii. Hipokrates, ojciec medycyny zachodniej, przepisany regularnie, i podane do pierwszych olimpijczyków w starożytnej Grecji, aby poprawić wydajność. Czosnek i gotować właściwie może pomóc w dalszym ciągu mają swoje zalety, mimo gotowania.

Naucz się gotować z czosnkiem i uzyskać korzyści

Podczas gotowania z czosnkiem należy pamiętać zawsze, że właściwą drogą do gotowania to jest to, co nie umniejsza jego korzyści i może spowodować wykorzystanie mikrofal, ponieważ może to zneutralizować właściwości lecznicze czosnku znacząco, co czyni ich składniki odżywcze pozostają stracone.

Czosnek ma więcej uprawnień niż znane

Współczesne badania potwierdzają to, co starożytni uzdrowiciele i zielarze intuicyjnie wiedzieli: że czosnek jest potężną bronią w walce z chorobą. Badania z 1999 roku przez S. Ankri i D. Mirelman pokazuje, że związek o nazwie allicyny w czosnku odpowiedzialny jest za przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwpasożytnicze działania czosnku.

Zostało również wykazane, że zwalcza lekooporne szczepy E. coli, i może potencjalnie zwalczania niektórych opornych na antybiotyki superbakterii.

Nie należy przerywać czytanie: sok z marchwi za dzień detox

Allicyny w rzeczywistości nie jest w czosnku. Związek, alliiny, i alliinase enzymu część komórek ząbków czosnku. Te dwa są przechowywane oddzielnie, jednak w przypadku gdy wspomniane ściany komórkowe są podzielone razem tworzą wszechmocny i mocny allicyny.

Jak gotować czosnek dla lepszego wykorzystania ich składników odżywczych

Więc kiedy gotujesz w domu, będziemy chcieli mieć pewność, aby złamać te mury komórka w ząbki czosnku przy użyciu metody wolisz. Ale nie rzucać garnka lub patelni. To ciepło neutralizuje korzyści lecznicze allicyny.

Badania z 2001 r K. piosenki i J. A. Milner wykazały, że czosnek albo gotowania w kuchence mikrofalowej lub piecu lub w inny sposób niszczy całą aktywność enzymu alliinase w nim. Jednak większość dań gotowanych zamiast zapytać olejek czosnkowy.

W celu zachowania niektórych właściwości lecznicze allicyny, wielu naukowców sugerują, siekanie lub kostki czosnek, następnie odstawić na dziesięć minut, aby pozwolić alliinase wykonywać swoje zadania i tworzą allicyny jak najwięcej, zanim zostanie zneutralizowany przez ciepło.

Nie należy przerywać czytanie: Hummus balsamiczny niskokaloryczne i glutenu

Więc następnym razem, gdy gotujesz, należy posiekać czosnek, następnie odstawić. Do czasu, kiedy skończysz się pozostałe składniki te pokruszone zęby będą mieć dużo allicyny poruszający w swoich komórkach.

Zbadane i napisany przez urządzenia Lucid Życia


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

92 − 82 =

map