Jak leczyć ból rwa kulszowa

ischias

Może wystąpić łagodne bóle i drętwienie lub ciężkimi bolesne pieczenie, które ma wpływ na jedną stronę ciała. Dyskomfort i ból rwy kulszowej może zażądać od osoby do pozostania w łóżku, a większość z nich zwykle wziąć ibuprofen lub inne leki w kierunku przeciwnym do łagodzenia bólu. To sytuacje i może być stała u osób cierpiących z powodu rwy kulszowej, która definiując to właściwie oznacza: silny ból, który biegnie wzdłuż tyłu nóg do stóp i jest z powodu kompresji, zapalenie lub podrażnienie nerwów nerwu kulszowego.

W tym artykule, będziemy Ci osiem naturalne sposoby leczenia stanów zapalnych i łagodzenia bólu rwa kulszowa.

Akupunktura na ból rwa kulszowa

Ten alternatywny sposób polega na wprowadzeniu igły sierści w określonych punktach ciała. Akupunktura stymuluje przepływ energii i przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania nerwów. Powinieneś czuć ulgę po pierwszym zabiegu, ale wiele osób będzie korzystać z odbierania kilku sesjach.

Wydaje się, że ostatnio, akupunktura jest bardziej popularna niż kiedykolwiek. Jest on stosowany w leczeniu różnych warunków zdrowotnych, takich jak ulgi migreny, stymulując przepływ limfy, fibromyalgia, zarządzanie stresem i zaprzestaniu palenia pomocy.

korekty chiropraktyka

Badania oparte na korektach chiropraktyka wykazały różne poziomy skuteczności w leczeniu bólu rwa kulszowa, a wielu pacjentów doświadczyło znaczącą ulgę. Manipulowanie kręgosłup może przywrócić mobilność, poprawa funkcji, zmniejszyć stan zapalny, zmniejszają ból i promować naturalne gojenie.

Icepacks

okłady z lodu lub proste opakowanie mrożonego groszku zawinięte w ręcznik, można zrobić cuda, aby zapewnić natychmiastową ulgę dla rwy kulszowej. Zastosuj pakiety bezpośrednio na obszarze zagrożonym przez 20 minut co dwie godziny, aż ból ma powierzchnię całkowicie zniknął.

Nie należy przerywać czytanie: 10 Odkryj zalety śmiechu

temperatury przemian

okłady z lodu są sposobem, aby uzyskać natychmiastową ulgę, ale nerw kulszowy jest głęboko w ciele, tak, że pakiety nie mogą głębiej gdzie zapalenie jest.

W celu łagodzenia bólu rwa kulszowa, stosuje się ciepło, zaraz po zastosowaniu pakietu lód kompres - albo jeszcze lepiej, wziąć gorącą kąpiel. Temperatury przemian, może zwiększyć przepływ obiegu i limfy. Zmniejszy to głębsze stany zapalne i pomoc w procesie gojenia. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy dodać trochę soli Epsom lub zioła przeciwzapalne lub olejki do kąpieli.

Łagodne rozciąganie (joga)

Podczas walki z rwa kulszowa, poruszanie się jest prawdopodobnie ostatnią rzeczą, która przychodzi do głowy. Ale ważne jest, aby być aktywnym, bo inaczej ból może trwać dłużej. Wiele osób potwierdziło, że odcinki jogi lub miękki tył naprawdę poprawić swój proces gojenia.

intensywne zużycie wody

Prawidłowe nawodnienie jest niezbędne dla dobrego zdrowia. Pić duże ilości wody smaruje kości i stawów, dzięki czemu są mniej podatne na uszkodzenia. Ponadto, mięśnie i stawy stają się bardziej elastyczne i mobilność.

soli Epsom łazienką z ciepłą

Gorąca kąpiel soli Epsom jest doskonały relaks i leczenie w celu złagodzenia bólu. Lecznicze właściwości soli Epsom poprawi ogólny stan zdrowia, a ciepła woda będzie znacznie poprawić krążenie krwi i łagodzi ból mięśni.

masaż

Głęboki masaż lub punktu wyzwalania terapie wykazały ogromny sukces w leczeniu skurcze mięśni, ból i drętwienie w nogach i stopach. Infused eteryczne z ziół i olejków eterycznych również daje dobre rezultaty dla bólu rwa kulszowa.

Nie należy przerywać czytanie znaki ostrzegawcze 5 zdrowotnej, które wskazują na pachy

Zioła i oleje

Natura dostarcza wielu ziół, które mają korzystny wpływ, a wiele z nich może pomóc złagodzić ból i zmniejszyć stan zapalny. Można je znaleźć w kapsułkach, maści, mazidła i olejów leku. Można także zrobić herbatę ze świeżych lub suszonych ziół lub użyj eliksiry, nalewki i olejków eterycznych w celu łagodzenia bólu. Ale należy skonsultować się z lekarzem lub profesjonalnego zielarz, ponieważ niektóre zioła mogą zakłócać lekach.

Poniżej znajduje się lista niektórych ziół, które mogą być stosowane w leczeniu bólu, zapalenia nerwów i poprawy zdrowia nerwów i dlatego rwa kulszowa:

 • Diabelski pazur
 • Jamajka dereń
 • Kurkuma i kurkumina (w połączeniu z pieprzu czarnego, aby zwiększyć biodostępność)
 • Kratom
 • kupalnik
 • kora wierzby
 • jarmułka
 • Dziurawiec
 • dziewanny korzeń
 • Roman rumianek
 • szałwia
 • lawenda
 • kwiat lipy
 • płatki owsiane mleczny
 • lukrecja

śnić

Last but not least, spróbuj wyspać się zrelaksować mięśnie i łagodzą ból szybciej rwa kulszowa. Czyniąc tak, to podać swoje nerwy i czas na odpoczynek ciała, leczyć i równowagi. Dodatkowa sen i odpoczynek pomoże odbudować i wzmocnić swoje nerwy.

Chociaż te komplementarne i alternatywne środki nie zostały potwierdzone przez dowody naukowe, wiele osób, które doświadczyły znacznych ulepszeń i udało się kontrolować ból, skurcze, drętwienie i skurcze.

Jeśli objawy i ból trwający dłużej niż kilka tygodni, należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ istnieje możliwość, że masz wypadnięcie dysku, lub jakiś inny warunek, który powoduje ciśnienie lub ściągnięty nerwów. Jeśli to konieczne, operacja jest zawsze opcja.

Badania i pisanie Lucid Życia


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

74 − = 70

map