Wykazano, że stres powoduje pogorszenie stanu zdrowia jelit

chociaż stres rzadko została uznana za czynnik decydujący o wystąpieniu choroby, coraz więcej badań pokazuje, że jeśli przyczyną stresu.  Choroba może rozwijać się na wiele sposobów, pod wpływem stresu, a jednym ze sposobów jest poprzez redukcję jelita zdrowia.

podkreślił kobieta

Wykazano, że stres powoduje pogorszenie stanu zdrowia jelit

Gut zdrowie jest bardzo ważne dla umysłowego jasności, szczęście i poprawę ogólnego stanu zdrowia. System ten jest niezwykle wrażliwe organy życiowe zarówno przewlekły i ostry stres; wydzielanie soku żołądkowego, ruchliwość jelit i funkcja barierowa może niekorzystnie zmienione przez obecność naprężeń. Oddziaływanie można prowadzić w powodzi negatywnych skutków dla zdrowia, w tym zespół jelita drażliwego i chłodnicę z kwasem.

Naprężenie zmienia florę jelitową

Negatywne zmiany w jelicie nie zatrzymują się na funkcji fizjologicznych, jednak. Stres Wykazano również do zmiany składu flory bakteryjnej flory jelitowej - lub, które mogą mieć związek z zmian poziomów neurotransmiterów. Jelita odgrywają również bardzo ważne dla układu odpornościowego naszego organizmu papieru. Uszkodzenie jelita, przynosi bardzo niskie mechanizmy obronne organizmu. Niektóre badania wykazały, że stres może prowadzić do rozwoju złych bakterii w jelicie grubym. To otwiera bramę dla tej choroby.

Dotknięte chorobą układu pokarmowego

układ pokarmowy

Pod wpływem stresu, wątroba produkuje więcej cukru we krwi (Glukozy), uzyskując wzrost energii i cukru we krwi jest ponownie absorbowane przez organizm. Jeśli jesteś pod przewlekłego stresu, organizm nie może nadążyć z tej fali dodatkową glukozę, i może być w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na cukrzycę typu 2.

Zmiana hormonów, których autorem jest przyspieszony oddech i przyspieszone bicie serca może zmienić układ trawienny. W związku z tym będzie bardziej podatne na zgaga lub kwasu refluks. Wrzody stres nie powoduje bezpośrednio, ale bakteria o nazwie Helicobacter pylori robi, ale Stres może powodować owrzodzenia występują silniej.

mogą wystąpić nudności, wymioty lub bóle brzucha. Stres może wpływać na moc, która porusza się w organizmie, co prowadzi do biegunki lub zaparcia.

Stres i depresja

Ponieważ stres odgrywa ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu jelit zdrowia, to robi to samo niższy poziom szczęścia z wieloma kątami, z niedoborem zdrowia jelit na ryzyko depresji. Badania pokazują, że probiotyki występujące w jogurcie, może służyć jako naturalny sposób na depresję. Badania wykazały, że bakterie znajdujące się w jelitach, korelują bezpośrednio z mózgu.

Podczas gdy zły stan zdrowia w jelitach otwiera drogę do szeregu dolegliwości i chorób, stres odgrywa znacznie większą rolę w wielkim planie prawie wszystko. Życie z dnia na stres po dniu będzie bezczynny, nieproduktywne, nieszczęśliwy i niezadowolony i usunąć go, jeśli szukać proridad być szczęśliwy.

Życie pisanie Lucida
Obraz shutterstock


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 7 = 15

map