5 zachowań, które zdradzają brak inteligencji emocjonalnej

inteligencja emocjonalna Jest to część umiejętności, które dana osoba może nabyć przez całe życie, a to może nie tylko pomóc nam co znaczy również być w stanie cieszyć się życiem innych.

oznaki wskazujące brak inteligencji emocjonalnej

Gdy istnieje niedobór inteligencji emocjonalnej, może być wiele komplikacji w życiu codziennym człowieka. Umiejętności, aby dostać rzeczy nawet wznieść się w grze lub odkrywać nowe zdolności intelektualne, nie zakładamy, że możemy cieszyć i docenić to, to brak inteligencji emocjonalnej Nie można mierzyć w ten sam sposób, że matematyka lub umysłowego, bo sukces nie jest nic warte, jeśli zalane smutku czy frustracji, która nie pozwala nam cieszyć się wszystko.

inteligencja emocjonalna nie oznacza to, by odnieść sukces nie zawsze to, co chcemy, nie jestem pewien, że będzie bardziej uroczy lub bardziej popularne. Zdolność inteligencji emocjonalnej ma więcej do czynienia z samokontroli i pewności siebie. Są to postawy, które są uprawiane wewnętrznie, ale odzwierciedlenie w naszym zachowaniu zewnętrznych i niosą ze sobą więcej asertywnych postaw.

Oznaki braku inteligencji emocjonalnej

Niektóre funkcje braku inteligencji emocjonalnej może być notorycznie codziennie. Widać to u ludzi, którzy najwidoczniej to, czego chcą lub są bardzo skuteczne, a nawet te nie są niczym sukces, jest to również możliwe.

1. drwiące inni

Istnieje duża różnica między kimś, śmiać się i śmiać się na kogoś. Ci, którzy mają rozwinięta inteligencja emocjonalna rozpoznawać tę różnicę. Ale nie tylko to, ale również udaje się czujesz, kiedy żart powoduje dyskomfort.

Jeśli inteligencja emocjonalna jest stosowany, ludzie w końcu obwiniać innych. Uważają, że jeśli inni nie mogą znieść żart, ponieważ są one „gorzki” lub „zbyt wrażliwy”. Oni nawet nie przyszło do głowy, że ich dowcipy nie może być tak zabawne, lub które mogą być obraźliwe. Albo po prostu, że inni mogą mieć odmienne od nich i nie muszą zaakceptować wszystkie jego żarty.

Nie należy przerywać czytanie: Jak zlikwidować użalania się nad sobą i zacząć wierzyć w siebie?

2. Stres, gdy ktoś nie rozumie co masz wyjaśniając

Niektórzy ludzie stają się bardzo napięta, gdy ktoś nie rozumie tego, co starają się powiedzieć. Najgorsze jest to, że kończy się obwinianie drugiej osoby dla niego. Oni używają zwrotów takich jak: „Czy to naprawdę tak trudno zrozumieć?” lub „Każdy może je zrozumieć.” W ten sposób okazuje się być intensywny sytuacja agresywny.

Funkcja ta pokazuje, że dana osoba jest bardzo sztywne i pewnie egoistyczny. Są to ci, którzy mają trudności ze zrozumieniem, że istnieją różne sposoby, aby przetwarzać i przyswajać informacje. Nie rozważają możliwość, że ich sposób wyjaśniając, co to może być uszkodzony. Kończą się powodując uszkodzenia na sytuację, która mogła zostać rozwiązana w ciągu zaledwie dwóch minut cierpliwości.

3. odmawia rozważyć różne opinie

inteligencja emocjonalna deficyt

Przez cały nasz rozwój wszyscy tworzą to, co nazywa się „system wierzeń”. Są to pomysły, które przychodzą z wykształcenia, jakie otrzymujemy, a także naszych doświadczeń i naszej własnej osobowości. Tworzymy koncepcję rzeczywistości, który służy jako punkt odniesienia dla nas.

Jednak w niektórych przypadkach, system ten wiara może stać się kapsułkę, która zapobiega nam bliższy rzeczywistości. W tym przypadku nasz pogląd na świat nie jest wynikiem rozwoju osobistego, ale raczej od nerwicy nierozwiązany. To dlaczego każdy pogląd, że różni się od naszego, jest postrzegane jako zagrożenie, nawet zanim analizowania, czy jest poprawny, czy nie.

4. Oni nienawidzą swojej pracy

Większość z nas spędza dużo czasu w naszym życiu pracy. Jest to rzeczywistość nie możemy uciec. Chociaż nie jest to jedyny aspekt naszego istnienia, jest to jeden z głównych aspektów, które bierze swój czas i energię.

Nie należy przerywać czytanie 10 myśli rozwiązania manię chcąc mieć wszystko pod kontrolą

Wszelkie prace, jednak prosty lub trudno przyczynia się do tworzenia go. Gdy zadanie nie znosimy, nie możemy wziąć więcej, nie ma powodu, aby dalej to robić: każdy powinien obiecują sobie, że będą szukać i znaleźć pracę, która pozwala im rozwijać się w jakiś sposób.

5. Nie ponosi odpowiedzialności za każdym awarii

vs inteligencji intelektualnej inteligencji emocjonalnej

Funkcję tę można podsumować parafrazując biblijne powiedzenie, że niektórzy mogą widzieć drzazgę w oku innej osoby, gdy nie widzą belki we własnym zakresie. Istnieją problemy, które są ściśle rękę, ale inni są wspólne z partnerem na komputerze lub w rodzinie. Czasami w tych miejscach są ludzie, którzy, gdy coś pójdzie nie tak, obwiniania innych.

Jest to cecha, która pozostaje z niepewności dziecięcej. Osoba uważa, po pierwsze, że błędem jest coś katastrofalne. A po drugie, że celem jest ustalenie, kto jest winny, a nie to, co jest złe. Dla tych, którzy mają lepszy rozwój emocjonalny, błąd jest postrzegana jako coś normalnego, że kiedy lepiej rozumieć, jest okazją do rozwoju osobistego. Zamiast szukać winnych, szukają przyczyn i rozwiązań.

Inteligencja emocjonalna jest czymś, co może być realizowana. Dla niektórych jest to łatwiejsze dla innych, nie tak dużo. Ale prawda jest taka, że ​​wszyscy ludzie mają prawo i obowiązek żyć lepsze życie. Dlatego jest to warte wysiłku, aby zwiększyć naszą inteligencję zakładowego, które mają zastosowanie do wszystkich naszych działań.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

23 + = 25