Co to jest fibromyalgia i jak leczyć

Ból w każdym mięśniu i głębokiego wyczerpania ma żadnych objawów, że ludzie mogą zobaczyć, ale są one realne i mogą być katastrofalne dla osoby z fibromyalgia. Choć niewidoczne charakter warunku zrobić dylematy wiarygodności u pacjentów, liczba badań dotyczących fibromialgii rosły wykładniczo w latach 1995 i 2004 tylko w E.U.

ból fibromialgii

Co to jest fibromyalgia

Zdajemy sobie sprawę, fibromyalgia i wiele warunków, które są znacznie bardziej wiarygodne. Na przykład, nadciśnienie lub wysokie ciśnienie krwi, co jest chorobą, wiarygodne, ale lekarze wciąż walczą o znalezienie skutecznych metod leczenia dla pacjentów.

W 2008 roku Narodowy Instytut Zdrowia (NIH) spodziewa się nagrody $ 393 mln studiować nadciśnienia w porównaniu do $ 9 mln planów badawczych do nagrody fibromialgii.

Mimo ostatnich postępów w zrozumieniu tej choroby, brak łatwego „metr” przewlekłego bólu, który jest podobny do zwykłego ciśnienia krwi mankiet sprawia, że ​​zrozumienie tego, jak fibromyalgia może powodować wiele objawów i skomplikowany które poważnie zagrażają wszystkich aspektów jakości życia.

Objawy fibromialgii

Fibromialgia różni się od pacjenta do pacjenta, lecz wielu objawów powodując często przeplatają. Na przykład, u pacjentów, którzy nie dobrze spać zwykle musiał walczyć ze zmęczenia w ciągu dnia, trudności z koncentracją, depresja i zwiększenie bólu. Jednak rozpoznanie opiera się wyłącznie na bolesnych aspektów choroby.

Pacjenci muszą mieć szerokie ból i tkliwość w czterech kwadrantach ciała (o rozpatrzenie punktów przetargowych), i chociaż nie ma badanie krwi lub biomarker dla fibromialgii, kryteria diagnostyczne są dokładne; ciężka rozpowszechnione ból nie jest normalny, a ich obecność powinna skłonić lekarza do przeprowadzenia przeglądu newralgicznych punktach. Obecne metody leczenia, są skierowane jedynie na łagodzeniu objawów, szczególnie ból i zaburzenia snu.

Badania obrazowe mózgu i wiele projektów badawczych w celu określenia, jak systemy przetwarzania ból nie działają poprawnie w tym stanie, z pewnością dostarczyły podstaw do wyjaśnienia, jak objawy mogą być ciężkie i trwałe, mimo dowolny oczywiste szkody lub nieprawidłowość strukturalna.

Wiemy dużo o fibromialgii. Niewątpliwie fibromialgii jest prawdziwe, a za pomocą darowizn i naukowcom dowiedzieć się więcej na temat przyczyn zaburzeń snu i jak do opracowania bardziej skutecznych metod leczenia dla osób z fibromialgii.

objawy

Fibromyalgia powoduje powszechne ból, zaburzenia snu i wyczerpania od stóp do głów. Fibromyalgia oznacza ból mięśni, więzadeł, ścięgien i tkanek miękkich włóknistych ciała. Chociaż ból mięśni wszędzie, nie są jedyną przyczyną bólu. Zamiast lI dyfundować objawy w organizmie znacznie powiększony przez zaburzeń układu nerwowego, w procesach bólu.

Regionalny bóle mięśni związane z zapaleniem stawów lub układu nerwowego występuje również w większości osób z fibromialgii. Pacjenci opisują go jako ciasne węzły mięśni brzucha, często powodując ograniczony ruch i promieniujący ból. Te guzki mięśni są mięśniowo-powięziowego punkty spustowe i niektórzy badacze podejrzewają, że te bolesne obszary pokrywają się z wrażliwych punktów używanych do diagnozowania fibromialgii.

Objawy fibromialgii są nieprzewidywalne, a większość pacjentów są sfrustrowani ich fizycznych ograniczeń i niemożności dokonania plany. Można poczuć się jak trzeba „wcisnąć się” do rzeczy.

Większość pacjentów fibromialgii często mówią, że ich mięśnie czują się jak już wyciągnął lub przepracowany, a czasami, że umowy lub skurcz. Nawet skóra może spalić sporadycznie. Aby pomóc rodzinie i znajomych, które odnoszą się do objawów fibromialgii, poproś, aby jeszcze raz po raz ostatni mieli złe grypę. Każdy mięsień w jego ciele krzyczał z bólu.

Ponieważ objawy mogą być podobne do wirusowych, grypy ekspertów w dziedzinie fibromialgię i zespół przewlekłego zmęczenia wierzą, że te dwie choroby może być jednym i tym samym. Syndrom wojny w Zatoce pokrywa się również z tych dwóch warunków.

Ból fibromialgii nie ma granic. Ludzie opisują ból mięśni jako jeden tak głęboki, pulsujący; strzały, stabbings, a nawet intensywne spalanie. Bardzo często ból i sztywność są gorsze w godzinach porannych, a grupy mięśni, które są wykorzystywane wielokrotnie może dalsze uszkodzenia.

Ponadto, nasilenie bólu miejscowego (w szczególności te, głowy, szyi, ramion i pleców) jest silnym wskaźnikiem bólu ogólnego człowieka. Ból mięśni w tych obszarach mogą czuć się mocno i wiązane. Kliknięcie na nich, region Wiązane boli i często powoduje ból innych mięśni, gdy punkty spustowe jest obecny.

Co to jest fibromyalgia

Następnie, szczegółowe wyjaśnienie ogólnych objawów fibromialgii. Nie powinno to powodować niepokój, który posłuży do określenia i lepiej zrozumieć tę chorobę; nawet jeśli nie wiedzą, że cierpią, to wyjaśnienie będzie otwierać drzwi, by w końcu zaczynają rozumieć, co się z tobą dzieje. To nie martwić, ponieważ ma rozwiązania, i bardzo skuteczne.

zmęczenie

Ten objaw może być jednym z najbardziej obezwładniające dla osób z fibromialgii. Pacjenci mogą czuć się tak, jakby ich ramiona i nogi są ważone bloczków betonowych, a ich ciała mogą być więc pozbawione energii, że każde zadanie wymaga wiele wysiłku.

Pamięć i koncentracja

Trudności z koncentracją i zachowaniem nowych informacji może poważnie przeszkadzać w codziennych czynnościach umysłowych. Objaw ten jest znany jako „mgły włóknisto” i może utrudniać możliwości zatrudnienia. W szczególności, pacjenci z fibromialgii mają poważne trudności ustalający nowe informacje, jeśli są one rozpraszać.

Zaburzenia snu

Pacjenci zgłaszają problemy ze snem, a co ważniejsze utrzymania snu, ale jakość snu nie jest to, co sprawia, że ​​znacznie gorzej niż zaburzenia bezsenność. Powtarzające przebudzeń zapobiec pacjentów przed osiągnięciem głęboki, regenerujący sen. W rezultacie, noc spędził w „prawie-snu”, a pacjenci obudzić uczucie, jak gdyby został przejechany przez ciężarówkę.

trudności ćwiczenia

Ćwiczenia o umiarkowanej intensywności aktywuje potężny system łagodzenia bólu u zdrowych ludzi, ale z drugiej strony sprawia ból fibromialgii gorszego. To jest powód, że rozpoczęcie programu ćwiczeń może make're obolały i zmęczony. Jednakże, jeśli nie ćwiczysz regularnie, wydajność zwykłych czynności życia codziennego zacznie spowodować więcej bólu.

Zamiast ulegając zwiększonej wrażliwości na ból związany z ćwiczeń, pacjenci powinni zrobić delikatne ćwiczenia w krótkich odstępach czasu (na przykład, pięć minut na raz), aby utrzymać mięśnie w kształcie natomiast nie nadmierne ćwiczenia go.

Badanie przeprowadzone w Szwecji wykazały, że połowa pacjentów fibromyalgia uważają, że jest to niemożliwe lub trudne do wspinać się po schodach, a większość pacjentów nie może uruchomić. stać tylko przez pięć minut było bardzo kosztowne dla jednej czwartej pacjentów.

Zespół jelita drażliwego

Zaparcia, biegunka, częste bóle brzucha i wzdęcia, gaz brzucha, nudności i stanowią objawy powszechnie występujące w przybliżeniu 40 do 70 procent chorych na fibromialgię. Może to być spowodowane różnymi równowagi w jelitach, takich jak zespół jelita drażliwego, zwiększenia przepuszczalności jelitowej i / lub perforowanego jelita.

Przewlekłe bóle głowy

Nawracające bóle głowy, migreny i napięcia występują u 50 do 70 procent pacjentów z fibromialgii. Większość bóle są klasyfikowane jako poważne, które występują co najmniej dwa razy w tygodniu, a często mają składową migreny.

O których mowa ból mięśniowo-powięziowych punktów spustowych w ramię, mięśnie szyi i głowy podejrzewać, że są odpowiedzialne za większość bólem głowy typu napięciowego, a także odgrywać rolę w migreny.

ból szczęki

Dysfunkcja stawu skroniowo-żuchwowego powoduje ból szczęki do powiązanej twarzy i głowy oraz wpływa ćwierć pacjentów z fibromyalgia. Ogólnie rzecz biorąc, problemy związane są z mięśni i więzadeł otaczających stawy szczęki i niekoniecznie takie same.

Inne częste objawy

non-sercowy ból w klatce piersiowej, kwaśne lub nieregularne bicie serca bicie serca, duszność, drętwienie i mrowienie kończyn, obrzęk, wrażliwości chemicznych, przekrwienie błony śluzowej nosa, zespołu napięcia przedmiesiączkowego i bolesne okresy, drażliwego pęcherza, śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego, ostre zapalenie pęcherza, wulwodynia (ból sromu), trudności skupiając oczy, suchość oczu i jamy ustnej, zawroty głowy lub uczucie pieczenia, zaburzenia równowagi, obfite pocenie się, mogą wystąpić łagodne osłabienie mięśni, pacjenci z fibromialgii często są wrażliwe na zapachy, głośne dźwięki, jasne światła, niektóre pokarmy, a często leki, które są wymagane.

Nie należy przerywać czytanie: przedsionka pochwy i przyczyn wulwodynia i naturalnych środków

czynniki obciążające

Zmiany pogody, środowiska zimne lub przewiewny, wahania hormonalne (stany napięcia przedmiesiączkowego i menopauzy), stres, depresja, silny lęk, a nadmierne ćwiczenia mogą przyczynić się do wybuchu objawów fibromialgii. Jest również ważnym czynnikiem karmienie.

Eating wyrafinowane pokarmy, takie jak mąka, cukier i inni jedzą nabiału i produktów, które drażnią i rozpalać, sprowokować kryzys. Stwierdzono również, że gluten jest związana dalszej intensyfikacji ból fibromialgii, ponieważ jest to białko zapalne, tak żeby coś zawierający gluten, i obejmuje dietę organiczną, większość oleje i naturalnej żywności, usuwanie żywności z glutenu.

Również bogaty w omega 3 pokarmy są niezbędne dla incorpores jeśli idziesz przez tę chorobę.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami:

7 meczy fibromialgię może lekarz nie wie

5 Zmiany w diecie, aby przezwyciężyć chroniczne zmęczenie Ten artykuł, chociaż mówi dela chroniczne zmęczenie, jest całkowicie związana z fibromialgii, które mogą być odwrócone z diety objawu.

Bóle stawów związane z bakterii w jelitach jest to element, który można otworzyć obraz dlaczego nabył tę chorobę.

Fakty fibromialgii

  • Ma to wpływ na 3 do 5 procent populacji
  • Występuje u osób w każdym wieku, w tym dzieci
  • Mężczyźni również rozwijać fibromyalgia, choć więcej kobiet zdiagnozowano u niego
  • Jest przewlekłą, ale może się zmieniać w ciągu dnia (i może być odwracalny)

Są to zabiegi tradycyjnej medycyny w leczeniu objawów, ale dla tego rodzaju stan wskazane jest, aby zobaczyć holistyczne lekarza lub funkcjonalny, ponieważ choroba ta powinna być postrzegana jako zespół chorób i stanów w jednym. Tak, są lekarze, którzy są obecnie zajmujące się tą chorobą w sposób funkcjonalny i nie zatkane z pigułek objawów.

Choroba ta powinna być widziana z przyczyn i starają się je wyciągnąć. Szukaj swoją lokalizację lub Internet więcej informacji. Choroba jest odwracalny, i próbuje wiele rzeczy równocześnie, takich jak żywność i przewlekłego stresu (główną przyczyną fibromialgii), można dostać się do odwrócenia objawów.

Zbadane i napisany przez urządzenia Lucid Życia
Obrazy shutterstock


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 5 = 4

map