Powoduje nieprzyjemny zapach stóp i jak uniknąć

Śmierdzący stóp może wynikać z wielu czynników, które nie są bezpośrednio związane z brakiem higieny, ale bakterie i złe nawyki w odniesieniu do obuwia i warunków, w jakich codziennie dotkniętych nasze stopy.

Najczęstsze przyczyny

Zapach stóp może być spowodowane nadmiernym poceniem się stóp i szybkiego wzrostu bakterii Ich pobytu w nich, co kończy się tworząc idealne środowisko do treningu.

Zapobieganie śmierdzące stopy

Aby zapobiec zapach stóp, Stosowanie środków zapobiegawczych. Użyj skarpetki bawełniane, jak będzie wchłaniać pot i pozwalają stopom oddychać lepiej niż przy użyciu syntetycznych skarpet. skórzane sandały lub otwarte () są lepsze niż te syntetyczne. Zmienić buty na co dzień, aby dać im szansę do wyschnięcia. Kupić szczoteczkę do zębów w aptece nogi i pocierać stopy, złuszczają obie nogi i reszta ciała jest okazały się bardzo korzystne dla zdrowia skóry i krążenie krwi.

środki folk

Szereg środki do domu można użyć w leczeniu tej choroby skutecznych rezultatów w krótkim okresie czasu. Należy również zmienić uważam pewne złe nawyki, które bardziej skutecznie dawać wyniki.

Nie należy przerywać czytanie: 6 problemy trawienne mogą być co ty tłusty

ałun

Kupić trochę ałunu w sekcji przyprawą supermarkecie. Mieszanie jedną łyżeczkę z jednego lub dwóch litrów wody w pojemniku i zanurzyć stopy przez 30 minut, następnie spłukać czystą wodą, należy powtórzyć po czterech dniach. Jeśli zrobisz to raz w miesiącu może wyeliminować nieprzyjemny zapach stóp.

Ocet jabłkowy

Aby kontrolować zapach stóp, moczyć nogi kilka razy w tygodniu w jednej trzeciej filiżanki octu jabłkowego w małym garnku z ciepłą wodą, okazuje się być naturalny środek powszechnie stosowany przez babcie do rozwiązania problemu stóp zapach.

Korzystanie sodę

Posypać sody na obuwie. wodorowęglan sodu w butach może pochłaniać wilgoć i nieprzyjemne zapachy.

mydło

Myj stopy codziennie z mydłem (antybakteryjne mydło jest lepsze). Pamiętaj, aby wysuszyć stopy i palce zbyt dokładnie, Zapobiegnie to powstawaniu grzyba nożnego. Cofa się martwy naskórek, gdzie mogą rozwijać się bakterie.

Użyj właściwości herbaty

Zagotuj litr wody i dodać 5 torebek herbaty. Po chłodzona jest zanurzony stopy przez 30 minut. Tanina w herbacie jest ściągające, które zapobiegają potliwości stóp.

Nie należy przerywać czytanie: wspaniałe właściwości herbaty chai i jak przygotować

Żywności cynkiem

Staraj się jeść pokarmy zawierające cynk. Cynk może sprawić, że najbardziej oporne bakterie skórne, które powodują nieprzyjemny zapach. Jeśli wziąć cynk w wielu Vitaminics bez nadzoru lekarza, wysoki poziom cynku może zaburzać wchłanianie miedzi.

tlenek cynku. Znajdź stóp dezodorant zawierający tlenek cynku i zioła.

Hiszpański badania i tłumaczenie: zespół Życie Lucida.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

34 − 28 =

map