Przyczyny otyłości i jak temu zapobiec z jedzeniem

otyłość Jest to choroba, która dzisiaj jest klasyfikowany jako epidemii na całym świecie, a miliony ludzi umiera każdego roku z powodu problemów zdrowotnych, to przyczyn. Kiedyś uważany za chorobę krajach o wysokich dochodach, ale obecnie, a także część z krajów o niskich i średnich dochodach. Meksyk jest krajem numer jeden w otyłości u dorosłych i dzieci, a nawet niemowląt.

otyłość

Etapy otyłości

We wczesnych stadiach, otyłość jest uważany za „normalne” objawy overfeeding lub manifestacji małym lub bez aktywności fizycznej.

W zaawansowanych stadiach, uznaje się za chorobę, z której inni pochodzący. Niektóre choroby związane z otyłością u dorosłych między 40 a 70 lat poza jego masę o 30% są problemy z sercem, nadciśnienie, trudności z oddychaniem, jak bezdech senny, cukrzyca, zakrzepica, choroby skóry, problemy z układu ruchowego, ryzyko zachorowania na raka, zaburzenia seksualne, problemy psychologiczne i inne. Poniżej przedstawiona jest Głównymi przyczynami, Poza główną Zabiegi na walce i zapobieganiu.

Według wskaźnik BMI (wskaźnik masy ciała), ludzkie ciało w warunkach normalnych zawiera procent pomiędzy 15% i 18% z tkanki tłuszczowej. Po wyznaczeniu BMI przeprowadzone i jest 120% wyższa niż normalna wartość procentową, to jest oczywiste, otyłość stanu.

Przyczyny otyłości

wśród Przyczyny otyłości jest nadmiar tkanki tłuszczowej, która zawiera z nieodpowiedniego stanu. ale rozwój otyłości, na przestrzeni lat w życiu człowieka jest związana z różnych przyczyn. Jednak w niektórych przypadkach możliwe jest określenie jednego przeważającą przyczyną, która uruchomiła nierównowagę energetyczną. Wśród najczęstszych źródeł jesteśmy:

siedzący tryb życia

Niewiele lub brak aktywności fizycznej jest uważany siedzący tryb życia. Fizjoterapii i odżywiania eksperci sugerują, że osoba w wieku od 13 do 45, należy wykonywać trzy razy w tygodniu. Ale to nie tylko aktywność fizyczna, to dieta, która może przyczyniać się niezbędnych składników odżywczych organizm ludzki, nazwać tych witamin, minerałów i błonnika. Ponadto sugeruje się, że codzienne ćwiczenia przeprowadza się nie mniej niż 30 minut, w tym procedur sercowo-naczyniowych.

genetyka

Rola dziedziczności w otyłości jest coraz ważniejsza. Predyspozycje do tego stan zdrowia może być spowodowane jeśli tata lub mama ponieśli z tego problemu lub poprzednich pokoleń. Wykazano, że składowany chromosomy informacja jest przekazywana do następnych pokoleń, to gdzie problem ten zaczyna działać. Konkretne badania krwi, że lekarz polecam wystarczająco, aby wykluczyć taką możliwość, czy nie.

Nie należy przerywać czytanie: 10 napojów, które pomogą Ci spalić tłuszcz

czynniki żywieniowe

Otyłość może również powstać z powodu overfeeding, Może to nastąpić w każdej chwili życia. Ponadto, jeśli w młodym wieku wpływ może stać się bardziej zaczyna. Z drugiej strony, Dieta bogata w tłuszcze i węglowodany otyłość może faworyzować jedną osobę. W związku z tym, zaleca się, że zrównoważona dieta, która pozwala cieszyć się bez osiągnięcia optymalnego zdrowia zakresy wskazujące nadwaga BMI.

czynniki neuronowe

Przyrost masy ciała wykracza poza kwestie bezczynności lub złego odżywiania, tam czynników neurologicznych wpływających na organizm ludzki. Najnowsze badania wskazują, że jedną z głównych przyczyn otyłości jest wynikiem zmienionego metabolizmu indukowanego przez serotoninę. To w połączeniu z leptyny, hormonu, który jest wydzielany przez adipocyty. Gdy nie jest zaburzeniem metabolicznym nieznanej przyczyny, leptyna znacznie wzrasta, a to z kolei wywołuje reakcję łańcuchową stymuluje serotoniny. Te instrukcje dotrzeć do podwzgórza i to, gdzie następuje ostateczne proces, który generuje otyłości.

Zapobieganie otyłości u dzieci i młodzieży

otyłości u dzieci

Młodzież i dzieci zwykle są otyłe, gdy dostają wystarczająco dużo ćwiczeń i mają złe nawyki żywieniowe. Odgrywają one również ważną rolę, styl życia i genetyki w niektórych przypadkach dziecko ma nadwagę.

Poniższe kroki mogą pomóc w zapobieganiu otyłości u tych etapach życia.

 1. Zamiast skupiać się na wadze, trzeba pracować powoli, ale do zmianę nawyków żywieniowych i poziom aktywności.
 2. Rodzice powinni być przykładem do naśladowania. Zacznij zdrowe odżywianie i robi aktywności fizycznej dla ich dzieci zwiększyć prawdopodobieństwo, że zrobi to samo.
 3. Popchnąć ich do aktywności fizycznej. Dzieci powinny mieć godzinę umiarkowanej aktywności fizycznej przez większość dni tygodnia. To wspomaga utratę wagi i pobyt później.
 4. Skrócić czas oglądania telewizji a komputer mniej niż dwie godziny dziennie.
 5. Zachęcić dzieci do jedzenia tylko wtedy, gdy głodny, i jeść powoli.
 6. Unikaj używania jedzenia jako nagrody lub wstrzymanie żywności jako karę.
 7. Przechowywać mleczka roślinne, takie jak lodówka owsa lub ryżu zamiast mleka i świeżych owoców i warzyw zamiast napojów i przekąsek bogatych w cukier i tłuszcz.
 8. Służy ona co najmniej pięć porcji owoców i warzyw dziennie.
 9. Zachęcenie dzieci do picia wody zamiast słodkich napojów, takie jak napoje bezalkoholowe, napoje sportowe oraz soków owocowych.

Nie należy przerywać czytanie: 6 herbatki odchudzające, które promują utratę wagi i tłuszczu

Zapobieganie otyłości u dorosłych i odpowiednie jedzenie

Jeśli zastosujemy strategie, aby schudnąć i utrzymać się, będzie to bardzo pomocne w celu zapobiegania otyłości. Zmienić sposób jedzenia i wykonywać więcej, jest to niezwykle ważne. Ma na celu:

 1. Nabierz zwyczaju spożywania pięciu do sześciu porcji warzyw i owoców dziennie. Jedna porcja owoców jest pół szklanki soku owocowego, na przykład; może to być również świeży kawałek z małych i średnich lub czwartą szklanki suszonych owoców owoców. Jedna porcja warzyw to jedna filiżanka surowych warzyw lub pół filiżanki gotowanych, także równe pół szklanki soku warzywnego.
 2. Idź do całej żywności lub całości jak pszenica lub innego cały brązowy ryż również wybrać zamiast białego.
 3. Unikaj tłuszczów nasyconych, przetworzonej żywności i cokolwiek zawierający cukru i rafinowanej białej mąki.
 4. dużo poruszać po wybraniu odpowiednich opcji w rozmiarze, Więc próbuje zmierzyć i zważyć, co jesz.
 5. Spożywanie większej ilości kalorii niż można nagrać na energię będzie przybierać na wadze.
 6. Eliminowanie pokarmy, które są bogate w kalorie z małą ilością pokarmu.
 7. Suda. Zrobić pół godziny umiarkowanej aktywności dziennej intensywności. Chodzić pół godziny, pracując w ogrodzie, wchodzenie po schodach, itp

Na szczęście jest to teraz możliwe, aby zapobiec otyłości. Dlatego ważne jest, aby przestrzegać zdrowego stylu życia opartego na zrównoważonej i zdrowej diety. Wśród zalet w następstwie Zrównoważona dieta dla otyłości, Uważamy, że można przejść przez długie okresy bez nich powoduje żadnego negatywnego wpływu na nasze zdrowie. W szczególności, jeśli dodamy te wskazówki do regularnego wykonywania rutynowych, to jest prawdopodobne, że przyrost masy ciała nie jest problemem zdrowotnym.

Badania Lucida i pisanie Życia
Obraz shutterstock


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

63 − 61 =