10 wspólne usprawiedliwienia dla nie wychodzić

10 wspólne usprawiedliwienia dla nie wychodzić

Spotkać typowe wymówki palaczy, którzy przypisują niektóre popularne zwroty w celu wspierania ich niechęć zamknąć, a często nie rozumieją, że nie jest to rzucić, ale chodzi o znalezienie zdrowia.

Zaburzenia i choroby, które mogą powodować nałóg i uzależnienie od palenia są znane na całym świecie, nawet w tej samej cajetas papierosa odnoszą się do niego, i przez prawo. Jednak nadal istnieje wiele dezinformacji i dużo marketingu, aby pokazać zwyczaju (szkodliwe) palenie tytoniu, jak gdyby był to dobry atrybut społecznego oraz atrakcyjny wygląd palących.

Można zobaczyć każdy szczegół wymówka masz prawdopodobnie słyszał or've powiedział, że jeśli jesteś palaczem.

1. „tabaka jest tylko wice mam”
Pomijając fakt, że pewnie jeszcze trochę, czy naprawdę sądzisz, że jest to ważny powód, aby kontynuować palenie? Imadle jest niepożądany, tendencja jest taka, że ​​chcemy je wszystkie wyeliminować, nie osiedlenie się lub dumni z posiadania jednego. Można sobie wyobrazić, mówiąc: „Opryszczka jest jedyną chorobą zakaźną, że mam, niech zachowują je”? Cóż, to idzie.

2. „Nie mogę wyjechać, kiedy chcesz, ale nie chcę”
Oko, prawdą jest, że wielu palaczy „see the light”, decydują się wyjść i zrobić to, ale jest o wiele bardziej skomplikowane niż to. Prawda jest taka, że ​​zazwyczaj uzależniony przekonać samego siebie, że jest wolny do wyjazdu, podczas gdy w rzeczywistości jest on więźniem swojego uzależnienia.

3. „Palenie jak”
Z pewnością pamiętacie intensywną przyjemność czujesz, gdy pierwszy test papierosów: zapach, wyśmienity smak ... Ach, prawda? prawdopodobnie składał się więcej w napadzie kaszlu i usta smak odrażające. Faktem jest, że palenie sprawia przyjemność, a kto już palić na jakiś czas, który już rozwiniętej pewnego uzależnienia i przyjemność w abstynencji palenia spokoju. Ktoś, kto, z drugiej strony, jak stracił przyjemności zapachu i smaku dobrego wina, a zapach i smak są zmieniane być palaczem.

Nie należy przerywać czytanie: Czy wiesz, że istnieje więcej bakterii na klawiaturze w toalecie?

4. „Palenie sprawia, że ​​wyglądają bardziej atrakcyjny”
Ok, zazwyczaj nie przyznają tego publicznie, ale myślę, że czujesz się Humphrey Bogart w „Casablance” przy każdym wydechu dym przesuwając filiżankę ... ale kto będzie ssać dym zapach wydaje się obrzydliwe. Prawdą jest, że przez dziesięciolecia przemysł tytoniowy pracował z Hollywood do palenia dowodzi atrakcyjny, ale w dzisiejszych czasach coraz więcej palaczy są postrzegane jako ludzi, którzy mają brzydki zwyczaj.

5. „rozrzedzi palenia”
Popularne przekonanie mówi to, a także zapewnia, że ​​rzucenie palenia sprawia, że ​​tłuszcz. Prawdą jest, że przez zmianę zmysł węchu i smaku oraz aktywację dopaminy i „spokój” niepokój, można dostać się do pomocy jesz mniej. Ale nie pomyłka, rzeczywistość pokazuje, że palacze są cieńsze, a co może uczynić nas przytyć, kiedy rzucić palenie jest lęk, nie brak nikotyny. Nic trochę ćwiczeń nie będzie naprawić.

6. „elektroniczny dym papierosowy, wolny od nikotyny”
specjalistyczna opieka Terra mówi psycholog Silvia Cury palenie. skutki substancji w elektronicznego papierosa nie wiadomo, co faktycznie miało swoją prohicición w coraz większej liczbie krajów. „Branża chce wygrać z powrotem elektroniczny co spadające sprzedaży tradycyjnego papierosa”, dodaje.

Nie należy przerywać czytanie: Poznanie korzyści z mleka warzyw

7. „Idę palić mniej”
Uzależnienie jest trudno kontrolować. Zazwyczaj to nie zdarza się często do samooszukiwania pójść pozostawiając „jutro” decyzję rzucenia palenia.

8. „życie palacza”
Tak, ale nie tyle przez nieodpartą moc nikotyny jako sposób osoba zajmuje się lęku. Uzależnienie jest do tabaki, aby jeść lub Internet, ma więcej wspólnego z lękiem i tolerancji frustracji samej substancji. „Palacz często mają niską samoocenę, trudności z użyciem sytuacje, lęk ... Te cechy są te, które mają pracować zamiast papierosa chwytając je maskować” Cury dodał.

9. „próbowałem odejść, ale nie może”
Nawrót jest częścią długiego procesu, wyjaśnia Cury, który ma 21-letnie doświadczenie w leczeniu osób uzależnionych od palenia i zatrzymała dwie dekady temu. Wiele osób rzucić 3, 5 lub 7 razy, zanim całkowicie rzucić palenie. Jest to część procesu, który wymaga uczenia się i działa z postrzegasz, że uzależnienie jest problemem, dopóki nie uda się utrzymać nieużyte. „Wychodzenie żądać przekonanie do zatrzymania, nie sama chęć lub konieczność”, mówi Bretas. „To jest wybór. Sukces jest pewne, bez względu na to, czy pogoda droga”.

źródło: www.terra.com


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 6 = 1