Sędziowie Nauka paranormalnych.

nauka sędzia

W kwestii paranormal, konkretnie chodzi o duchach i nawiedzonych domach, nauka była wyczerpująca. zjawiska paranormalne Nie mogą być one poddane naukowej metody, które nie stały się one wiarygodne. Chociaż nie ma absolutnej konsensus w społeczności naukowej dotyczącej wykonalności paranormalnych, w stanach reguł, które są charakterystyczne zjawiska z przeszłości, ponieważ do tej pory nikt nie był w stanie udowodnić empirycznie każdym z tych przypadków.

Ta opinia jest fizyczne Germán Kremer, który obecnie wykłada na Uniwersytecie w Chile. Dla niego wiara w takie rzeczy „z powodu jakiejś psychicznej skłonności ludzi znaleźć jakieś wsparcie lub pracowników, aby pomóc im radzić sobie z prawdziwym życiu. Niewątpliwie ten tworzy spadek intelektualnej w ludzi. " Jeśli chodzi o typ zjawiska opisaliśmy w niniejszym raporcie, fizyczna ustanawia niemożliwość rygorystycznie studiowania, ponieważ „trudno jest ustalić, co mówi nam drugą lub trzecią osobę; nawet coś takiego może się zdarzyć, przeżywa kryzys wiary ". I choć przyznaje, że wiele pytań pozostaje zapytał i odpowiedział przez naukę, żaden z nich nie przechodzi zjawisk paranormalnych. „Przez większość czasu jest konkretna odpowiedź, jeśli chodzi o animizm, piroquinesis lub zaklęć. Kiedy znajdujemy prawdą jest, ponieważ zostało ukryte przed nami informacji albo dlatego, że pochodzi z niestabilnych psychicznie ludzi „, mówi Kremer.

Nie należy przerywać czytanie: Naukowcy ogłosić ważne stwierdzenie o "Bóg cząstek",

Podobne rozumowanie jest psychiatra Jorge Quiroz, dla których kwestia duchów i nawiedzonych domów - jako paranormalne zjawiska „są zbiorem faktów, że chociaż w chwili obecnej niektóre wydają się niewytłumaczalne, nauka wyjaśniona w przyszłości i pozostawić należą do fantastycznego terenu. Jednak dzisiaj to wydarzenia, które zbliżają się do sfery nieprawdopodobne”. W obliczu przypadków Quinta Normal, Nunoa, Santiago Centro i Vina del Mar, Quiroz powiedział, że ewentualne zaburzenia psychiczne nie może być globalny i mniej rygorystycznie skatalogowane, bo „nie jest możliwe, aby dokonać aktu analizie na faktach, ponieważ mogą one być spowodowane wieloma czynnikami. " Onirica dotyczące łączności pomiędzy ludźmi, którzy twierdzą, że mają kontakt ze zmarłą ukochaną osobą, profesjonalne wzrusza ramionami stwierdzając, że „po prostu spełnia marzenia, gdyż istnieje wiele. Mogą one być spowodowane wyciekiem lub nieświadome fantazje. Może występować zjawisko, ale nie może zweryfikować dokładność, ponieważ do tej pory fakty są poza zakresem metody naukowej. " Jak na razie piroquinesis mówi, że „z punktu widzenia nauk medycznych, istnieje wiele sposobów na kanał energii życiowej, są młodzieży, dzieci lub dorosłych, ale -definitivamente- psicopirosis nie część z nich.” I przed tymi wszystkimi ludźmi, którzy twierdzą widzieć duchy, słysząc głosy zza grobu i etażerka, Quiroz mówi, że w dziedzinie medycyny pracował dużo i mówi, że jest jasno określone, że sprawa zjawy zmarłych „, stało się zdjęciami żałobie które są bardziej skomplikowane i depresji psychotycznej epizodu depresyjnego, po których ludzie myślą, widzą i słyszą istot, którzy zginęli. " Jednak jest to możliwe, że najmniej zbadane regiony mózgu tego rodzaju zjawisk paranormalnych zdolnościach lub pochodzić?

Nie należy przerywać czytanie: 10 rzeczy, które nie wiedzieli, Stephen Hawking

Fizycznego Germán Kremer, to alternatywą wydaje się możliwe „, choć nie mam pewności co do niego. Na przykład, mówi się, że myśl porusza się szybciej niż z prędkością światła (300.000 km / s). Teraz, że jest jakaś komunikacja, która przekracza pisemnej lub słowo mówione, myślę, że jest to możliwe, choć nie ma naukowych podstaw do myślenia tak ". Jak widzimy, tradycyjna nauka nie akceptuje zjawiska paranormalne, ale nie wyklucza, że ​​w przyszłości te wydarzenia przypisane już do sił okultystycznych i znaleźć fizyczne wyjaśnienie, jak to miało miejsce z deszczem i innych zjawisk pogodowych, które jeden raz zostały przypisane do sił niebieskich.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

34 + = 37

map