Self-masaż stóp może zmienić swój dzień

uczyć się prawidłowo wykonać samo-masaż na nogi Możesz mieć pewność, że dzień staje się bardziej zrelaksowany, a można również uzyskać pomoc rozluźnić napięcie i poprawić swoje samopoczucie.

kobieta robi self-masaż na nogi

Stopy są odzwierciedleniem naszego kręgosłupa i całego naszego ciała jako refleksologii. Spójrzmy na kilka praktycznych ćwiczeń, które można wykonać jako Self-masaż dla stóp.

Jeśli masz do oglądania, zobaczysz, że jest to rzadkie lub wręcz niemożliwe, aby znaleźć płaskostopie z dużymi zakrzywione kolce, jak również znaleźć stóp długości ARC płaskie grzbiety. To dlatego, że krzywe nogi są takie same jak te z naszej kolumny; Więc mieć siłę w łuku stopy, na przykład, ma mieć siłę naszego kręgosłupa.

Z drugiej strony, refleksologii, terapii stymulującej punktów na stopach, mówi, że duży palec u nogi byłaby odbiciem głowy, a stamtąd do pięty, cały nasz kręgosłup, pięta odzwierciedlając miednicy.

Zatem utrzymanie zdrowia i harmonii podeszwach stóp, będzie miało pozytywny wpływ na nasz kręgosłup.

Ćwiczenia self-masaż dla stóp

Chodzenie boso (lub najwyżej połowę) tak długo, jak to możliwe jest idealny do wytrzymałości stopy i rozwijać odpowiednią elastyczność. Ale również, że to dobrze, że można spędzić trochę czasu na relaks swoje podeszwy. Więc trzeba było rutynowe, które można zrobić na co dzień, nawet podczas oglądania telewizji.


Rozpoczynające się ogólny ugniatanie całą stopę, aby dostać się do ciepła. Podgrzewa nożnego powoduje krew i będzie nawadniać.

Nie należy przerywać czytanie: odpowiedniej diety w celu poprawy snu

Zacznij masować ręce od dużego palca do pięty, a następnie od pięty do palców na kilka minut.

wykonywać nogę trzymać tkaninę

Chwycić wstęgi pomiędzy palcami a podstawą ich chwytania i uwalniania około 8 razy.

masując stopę z korka

Weź korek i toczyć go po łuku stopy. Wywieranie presji pozostaje tam, gdzie jest napięcie, a następnie rozluźnia, poczujesz natychmiastową ulgę.

wyginając stopę przy użyciu piłki tenisowej

Przy pomocy piłki tenisowej, masować całe nacisku na podłodze, w ten sposób arquearás roślin stóp łagodzi napięcie i rozciągania.

otwarcia palce zmniejszenia napięć

Skorzystaj z okazji, aby „desperezar” Podczas gdy wszystkie palce, Desperézalos uwalniając napięcie.

Teraz, aby dostać się rozluźnić nogi. Stanąć na własnych dwóch zakładach i zobacz, jak najlepiej, musiałyby stanowić wsparcie statyw: punkt poniżej palucha, inny między pinkie i serdecznego palca, a drugi na pięcie.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 3

map