5 powodów dlaczego kąpieli codziennie nie jest dobrym pomysłem

Jeśli ktoś, kto myśli kąpać codziennie Jest bardziej niż to konieczne, możesz mi replanteártelo po przeczytaniu tego artykułu. Kiedy byłeś dzieckiem, rodzice mogli przykro wpajane praktyki codziennej kąpieli, ale prawda jest taka, że ​​kąpiel każdego dnia, prawdopodobnie robią więcej szkody niż pożytku.

kąpać codziennie kobieta pod prysznicem

5 powodów dlaczego kąpieli codziennie nie jest dobrym pomysłem

Oczywiście, dla wielu z nas jest to sprzeczne z intuicją zrezygnować dobrą kąpieli, zwłaszcza czystości i higieny, ale w ten sposób, nie można estarle robi wielką przysługę swojego ciała. Chcesz wiedzieć dlaczego? Oto 5 powodów, dla których nie powinno się brać prysznic codziennie:

1. Ty wysuszenie skóry

Mydła i ciepłej wody pochłaniają wilgoć z dala od ciała. Dlatego też wszystkie te długie, relaksujące gorące prysznice i kąpiele w zimie, są faktycznie dodając do łuszcząca suchości skóry zimą. To z kolei tworzy kolejne pęknięcia w skórze, zwiększa ryzyko infekcji. Zdecydować się na krótsze prysznice i ciepłych temperaturach, a po wyjściu z prysznica, należy uzupełnić utraconą wilgoć z balsamu lub kremu zaufania.

2. Nie jesteś jak brudny, jak myślisz

Chyba, że ​​pocą dużo ćwiczeń lub pracy, nie trzeba codziennie kąpiel. Według dr Casey Carlos, asystent profesora medycyny w podziale dermatologii w Szkole Medycznej Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego, większość ludzi używa mydła, gdzie naprawdę nie potrzebują. Powiedział, że skóra naprawdę robi wielką pracę ocierając się, co oznacza, że ​​nie jest konieczne do mycia od stóp do głów. Sugeruje użycie mydła na pachy, pachwiny, stóp, narządów płciowych - w skrócie, miejsca, które mają większy potencjał do zapachu - i ostatecznie pominąć klatki piersiowej, pleców, nóg i ramion.

Nie należy przerywać czytanie: 12 naturalne antybiotyki bez recepty

3. Ty wysuszeniu włosy i paznokcie

Jak skóra, umyć włosy codziennie paskach go z naturalnych olejów, które zostawiają cię suche i łamliwe. Trichologists (tych, którzy studiują włosy), mówią, że nie powinno się myć włosy częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu. Prysznica i bardzo często można go zniszczyć paznokcie też. Ciepła woda sprawia, że ​​gwóźdź rozwijać, co może uczynić je kruszyć i łamać.

4. Bakterie Eliminuje

Choć może wydawać się kąpać codziennie dala zarazki nie są mile widziane, nie tak bardzo często, może rzeczywiście zagrozić naturalną mikrobiomu swojego ciała, która jest zbiorem mikrobów żyjących i na ciele człowieka. Bez nich, Twój układ odpornościowy, trawienie i serce przestanie działać. Uszkodzenia mikrobiomu, może to również prowadzić do pojawienia się trądziku.

5. Jesteś marnowania wody

W uzupełnieniu do marnowania czasu i wysiłku, prysznic codziennie, to sprawia, że ​​można stracić coś o wiele ważniejsze: Woda. Przeciętna czteroosobowa rodzina zużywa około 400 litrów wody dziennie. No prysznic codziennie pomoże zmniejszyć tę liczbę, a jako, że woda jest cennym zasobem, jest ważnym celem do rozważenia. Wanny z hydromasażem wykorzystujące prawie trzy razy więcej wody niż prysznice, tak często jak to możliwe, zdecydować się na prysznic. Tylko upewnij się, że używasz prysznica oszczędny i zachować długość od niej, otwarty na mniej niż dziesięć minut.

Nie należy przerywać czytanie: dysfunkcji tarczycy: niedoczynność i nadczynność tarczycy

Również zachować łazienka wyschnięcia na więcej dni, zapobiega powstawaniu grzyba, co sprawia, że ​​łazienka zawsze wygląda brudne i niezdrowe. Kąpiel która jest utrzymywana bez grzyba, zapobiega jego zanieczyszczeniu w organizmie i eliminuje konieczność mycia częściej.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 5 =