10 znaki ostrzegawcze, że usta mówi o swoim zdrowiu

Nasze ciała są narażone na działanie toksyn codziennie. Jemy, farmaceutyki, które podejmujemy, a czasami nawet ubrania, które nosimy, może wpłacić szkodliwych substancji w naszych ciałach, które gromadzą się w czasie. Dlatego to jest zawsze ważne, zwracają uwagę na swoje ciało, kiedy to mówisz, że jest przeciążony toksynami i dokonać zmiany niezbędne, aby ją oczyścić. Jedną z części naszego ciała, które mogą wysyłać jasne sygnały, że coś jest nie w porządku, usta. Bądź na bieżąco i sprawdź, co te znaki są.

szczęki szczęki w ustach twarz

10 znaki ostrzegawcze, że usta mówi o swoim zdrowiu

O zdrowe usta są zwykle oznaką dobrego zdrowia w ogóle, kiedy pokazują pewne objawy, które są nietypowe, mówiąc, że mogą być pewne warunki medyczne mogą być obecne. Oto niektóre oznaki, że Twoje usta pokazuje, że nie jest to warunek, aby być traktowani.

1. Obrzęk migdałki

Zapalenie migdałków jest jednym z najbardziej widocznych objawów toksyny akumulacji. Migdałkach są częścią układu limfatycznego, sieć narządów i zbiorników, które pomagają usunąć resztki komórek, nadmiar płynu oraz patogenów, takich jak bakterie, wirusy i toksyn z organizmu. Zasadniczo one działać jak jeden z wielu ośrodków oczyszczania organizmu.

Gdy naczynia migdałków zatkania przez bakterie, wirusy lub toksyny, płyn zaczyna gromadzić się w nich, co powoduje obrzęk, z którym wielu ludzi zna. Może to spowodować toksyny budować jeszcze bardziej, co może prowadzić do różnych problemów, w tym zakażenia, jeśli nie jest leczone.

2. Szlifowanie zębów

Czy często obudzić się z bólem szczęki lub niewyjaśnione ból głowy? Mogą być piski zębów, a to znak, być może cierpi z powodu przewlekłego stresu, który ma bezpośrednio do jamy ustnej. Stres często sprawia nam nieświadomie zaciskając lub szlifowanie zębów podczas snu. Ponadto, ten zwyczaj może nosić w dół zęby, co czyni je podatne na złamania.

Użyj noc ochronną. Dentysta może dostosować go do swoich potrzeb. Zaoszczędzisz godzin w fotelu dentystycznym właśnie za pomocą tego ochraniacza szczęki. Tackle przyczyny stresu, przekazując więcej, nauka medytacji i zrobić głębokie przerw w oddychaniu podczas dnia.

3. Brudny Język

Mając brudny język może być oznaką kandydozy jamy ustnej, co oznacza wzrost grzyba Candida albicans w języku. To może być identyfikowane przez białe warstwy lub białych zmian, które często zaczynają się w środkowej części języka.

Ten trujący grzyb może rozprzestrzeniać się przez resztę twoich ustach, w tym wewnętrznej stronie policzków i tylnej części gardła. W ciężkich przypadkach może nawet rozciągać się poniżej gardła i przełyku, przez co trudno jest przełknąć jedzenia, czy to daje poczucie, że żywność utknąć w gardle.

Nie należy przerywać czytanie: Złe nawyki, które uszkadzają zęby

Zaleca się, aby traktować problem główny przede wszystkim konsultacji ze specjalistą, aby przepisać to, co jest konieczne do zwalczania kandydozy jamy ustnej, jeśli w tym tkwi problem. Z drugiej strony, można pomóc sobie wycierania lub skrobanie języka z szczoteczka każdym razem, gdy je umyć. Istnieją nawet urządzenia mające na celu zrobić wydajniej. O ile masz ten problem.

4. usta ból, że nie uleczy

Może to być oznaką raka jamy ustnej. Chociaż palacze i pijacy, którzy nagrali większość przypadków raka jamy ustnej, lekarze obserwujemy wzrost zachorowań wśród młodych i zdrowych pacjentów, którzy nie palą lub piją. Eksperci związanych z HPV (wirus może rozprzestrzeniać się przez oralny), który został wykryty w do 36 procent pacjentów z rakiem ustnej.

Rak jamy ustnej można zapobiec. regularnie badać swoje usta, by zobaczyć, że nic nie jest niczym niezwykłym. Zobacz wnętrza (szczególnie na dnie jamy ustnej i krawędziach języka) poszukujących plamy w kolorze białym, czerwonym lub cętkowane, bryłek, zmiany w fakturze lub obrzęk, a należy pamiętać, jeśli nagle jest trudne do gryzienia lub połykania.

Chociaż rak słowo jest przerażające, złapać go na początku i przy odpowiednim leczeniu, może zwiększyć szanse na przeżycie o 90 procent. Zaleca się, aby rzucić palenie (w postaci przebarwień zębów). Ograniczenie spożycia alkoholu i używać balsamów do ust z SPF, aby chronić raka wargi spowodowanych promieniami słonecznymi.

5. Twoje usta są zawsze suche

Jeśli twoje usta czuje się suche jak pustynia, może wskazywać na niedoczynność tarczycy lub cukrzycą, można również wskazać inne choroby autoimmunologiczne, takie jak zespół Sjögrena. Suchość w jamie ustnej może powodować próchnicę, ponieważ ślina nie jest dostępne, aby pomóc chronić szkliwo zębów i tkanki dziąseł.

Regularnie pić wodę lub sen z nawilżaczem w swoim pokoju. Jeśli usta są nadal suche lub są zawsze spragniony, poprosić lekarza o badanie krwi, aby wykluczyć problemy z hormonami, regulacji insuliny i / lub autoimmunologicznych problemów.

6. Twoje zęby są bardzo wrażliwe

wrażliwość zęba na zimno lub słodkie zawsze wskazuje szkliwa erozji lub degradacji wnęk. Przyczyny wrażliwości cieplnej są trudniejsze do wykrycia; Można wskazać odsłonięte nerwy i zapalenie dziąseł. Uwagi Jeśli przewlekle zapalenie dziąseł (mięso będzie bardziej widoczny czerwony, różowy mniej), gdyż stan zapalny w obszarze ciała często oznacza stan zapalny inny.

90 procent uszkodzenia (takie jak erozji szkliwa) przebywa 10 minut po spożyciu, tak i płukanie wodą w ustach po posiłkach, gumy do żucia bez cukru ksylitol zwalcza wnęk lub jedzenia jabłka seler, marchew lub (które są naturalnymi szczotki do zębów). Jeśli sumienny dentystycznego nie rozwiązuje problemu, należy skonsultować się ze stomatologiem.

Nie należy przerywać czytanie: Jak wybrać i zrobić kawę do świadczeń zdrowotnych.

Szczoteczka do zębów dziąsła krwi

7. Krwawienie dziąseł

Jeśli krwawienia z dziąseł często można być wskazaniem konkretnego problemu w dziąseł, takich jak zapalenie dziąseł, które jest tablica nagromadzenie w dziąsła, ale również mogą wskazywać na inne problemy zdrowotne.

Jeśli krwawienie dziąseł, może być mycie zębów zbyt trudne i jesteś lastimándolas. Jeśli nosisz protezy, można podkraść się z nimi powodując otarcia i krwawienia.

Jeśli krwawienie jest stała może to oznacza, że ​​jest coś poważnego należy się zająć. Warunki te mogą być następujące:

Niedobór witaminy C i K
Brak krzepnięcia (płytek)
Białaczki (rak krwi)
zapalenie ozębnej

8. Jesteś bardzo podatne na próchnicę

Ubytki są wskaźnik znak z niedoborów witamin i minerałów. Jeśli brak witaminy D, zęby mogą stać się miękkie i podatne na próchnicę. Ostatnio naukowcy japońskie połączone niski poziom witaminy C i E, z wyższym poziomem choroby dziąseł.

Ciesz żywności bogatej w składniki odżywcze, takie jak ryby, orzechy i owoce i warzywa o niskiej kwasowości. I unikać napojów bezalkoholowych jak erozji szkliwa.

9. Masz oddech smoka

sporadyczne napady nieświeżego oddechu są normalne (zwłaszcza po jedzeniu cebulę lub czosnek), ale stały nieświeży oddech, to nie jest. Chociaż przyczyna może być tak proste, jak nie jeść wystarczająco dużo węglowodanów złożonych (co powoduje, że organizm do uwolnienia cuchnących substancji chemicznych zwanych ketony).

Nieświeży oddech może być również objawem nieleczonej infekcji zatok lub płuc, a także zapalenie oskrzeli, cukrzyca, zaburzenie czynności wątroby i nerek, alergie, nietolerancje nazwy najczęstsze powody.

Pełnoziarniste może pomóc zneutralizować nieprzyjemny zapach, więc jeść brązowy ryż, makarony i produkty pełnoziarniste. Jeżeli korekty dieta nie pomoże, spójrz na swój język. Większość nieświeży oddech pochodzi z pozostałości na języku. Uważa, skrobanie po każdym posiłku. Przewlekłe nieświeży oddech może być także oznaką, że nie jesteś szczotkowanie zębów dobrze.

Być może nadszedł czas, aby przełączyć się do elektrycznej szczoteczki do zębów lub wzmacniać czyszczenie nicią dentystyczną. Płyny do płukania ust mogą również pomóc - po prostu upewnij się użyć jednego naturalnego, ponieważ firma często uszkodzić zęby.

10. obrzęk dziąseł

Mogą być produktem kilku objawów, które dzieją się w organizmie, a jednym z nich jest bakteria, która nie jest prawidłowo usunięte zęby. Ponadto, u kobiet w różnych cyklach tendencję do pęcznienia gumy, na przykład podczas cyklu menstruacyjnego.

Dokonaj nicią dentystyczną część rutynowych, można zrobić co drugi dzień. Jeśli jesteś w ciąży, wystrzegać nadmiernego krwawienia (również oznaka choroby dziąseł) ze względu na wahania poziomu hormonów.

Świadome życie pisanie
Obrazy shutterstock


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

66 − 63 =