Nauka mówi, że rozmowa jest po prostu naprawdę geniusze

Czy kiedykolwiek znalazłeś się o rozmowę z samym sobą? Czy kiedykolwiek zrobiła się czerwona ze wstydu, aby pamiętać, że można zaobserwować wokół ciebie, patrzeć na ciebie i powiedzieć, że jesteś szalony? Okazuje się, że w rzeczywistości nie ma powodu się wstydzić mówić tylko, w ogóle. Prawdopodobnie po prostu geniuszem.

mówić tylko

Jak to możliwe? Pewnie myśli, nie tylko szalony sama rozmowa? Firma zbudowała tego negatywnego piętna wokół mówi do siebie, tak wielu czuje się zakłopotany, gdy są one złowione. Okazuje się, że zgodnie z nauką, jest w rzeczywistości oznaką geniuszu.

Nauka mówi, że rozmowa jest po prostu naprawdę geniusze

Psycholog-badacz Gary Lupyan przeprowadzili doświadczenie, w którym 20 ochotników pokazany obiektów w supermarkecie i poproszony o zapamiętane. Połowa z nich kazano wymienić obiekty przy poszukiwaniu, na przykład, „banan”, a druga połowa zadano milczeć. W końcu, wynik pokazał, że samo-skierował rozmowę na pomaganiu ludziom znaleźć przedmioty szybciej, pomiędzy 50 a 100 milisekund, w porównaniu do milczy.

„Bardzo często, gdy jestem mamrocząc coś w lodówce lub na półkach supermarketów” Lupyan powiedział. To osobiste doświadczenie rzeczywiście przeprowadzić ten eksperyment. Lupyan, wraz z innymi psycholog Daniel Swigley, przyszedł do wyników, które tych, którzy mówią same Są geniuszami. Są powody:

Nie należy przerywać czytanie: 5 rodzaje ludzi należy unikać

Mówiąc tylko pomaga zachować koncentrować

Kiedy mówisz do siebie, skupić się na swoim zadaniu i pomaga rozpoznać te rzeczy natychmiast. Oczywiście, to tylko pomaga, jeśli wiesz jak przedmiot szukasz wygląd. Na przykład, banan jest żółty, a wiesz, jak wygląda banan. Więc kiedy jesteś nazywania silniejszy, twój mózg natychmiast tworzy obrazy tego obrazu w umyśle. Ale jeśli nie wiesz, co pojawia się banan, wtedy nie ma efektu powiedzieć to głośno.

rozmawiać tylko pomaga skupić się lepiej

Mówiąc tylko stymuluje pamięć

Kiedy jesteś sam, twój mechanizm sensoryczny jest aktywna. Poprawia pamięć, ponieważ można wyobrazić sobie słowa, i może podjąć odpowiednie działania. Według badań opublikowanych w Quarterly Journal of Experimental Psychology, człowiek, który mówi do siebie, starając się znaleźć zagubiony przedmiot zlokalizować go szybciej, niż taka, która nie.

Wynika to z metodą opisaną powyżej, a także innych czynników. Kiedy zwerbalizować problemu, używamy więcej naszego mózgu, aby skupić się na nim. Jesteśmy też bardziej skłonni do zapamiętania rzeczy, które mówimy i robimy rzeczy, które po prostu myśleć. Kiedy mówimy do siebie, możemy zaangażować kilka części mózgu do przetwarzania istotnych informacji, a nie tylko jeden lub dwa.

Mówiąc ułatwia tylko być lepiej

Mów daje tylko możliwość zachęcić podświadomość z zewnątrz. Często świadomie chcemy osiągnąć pewne cele, ale spowolnienie lub zatrzymanie przez brak współpracy podświadomości. Kiedy mówimy do siebie, dajemy kierunek i motywację. Użyj pozytywne deklaracje. Wyznacza osobę, którą chcesz być.

Nie należy przerywać czytanie: Big 5 życiowe dylematy współczesnej kobiety

Następnie zwerbalizować swoje cele, aby były prawdziwe. Spójrz w lustro każdego ranka i ustawić swoje cele na dzień. Jest coś silne, aby zaspokoić własne oczy i powiedzieć: „Dzisiaj będę dzielny. Poproszę mojego szefa o podwyżkę / poprawić swój czas na kłus / invite mój sąsiad do kawiarni. " Mów tylko pozwala zobowiązać się w szczególny sposób, zamiast po prostu nadzieję na najlepsze.

mówić tylko czyni nas lepszymi

To pomaga wyjaśnić swoje przemyślenia

Każdy z nas ma tendencję do różnego rodzaju myśli. Większość sensu, podczas gdy inne nie. Załóżmy, że jesteś zły na kogoś i czujesz potrzebę boli, że osoby. W tym problem, że nie będzie działać, aby zobaczyć terapeuta, prawda? Nie, co możesz zrobić, to zamknij się w pokoju i murmurarte siebie.

Jesteś puszczania gniewu mówić do siebie o zaletach i wadach boli, że osoby, a ostatecznie uspokoić. To jest głupie myśli masz i nie są w stanie podzielić się nim z nikim innym. Psycholog Linda Sapadin mówi: „To pomaga wyjaśnić swoje myśli, skłania do tego, co jest ważne i potwierdza wszystkie decyzje są kontemplacji.”

Tak więc, jeśli kiedykolwiek powiedział, że jesteś szalony na rozmowy się, odwraca, uśmiechy i Winks, wiesz, że właściwie robisz geniusza.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =