Zrób swój własny obrotową kompostownika.

Zrób swój własny obrotową kompostownika.

Oto, co trzeba dla własnego kompostownika:

beczka
Abs kołnierz WC 3 "
Rura z PCW 3 "
podłącz PVC 3 "
2 kawałki drewna poddanego obróbce ciśnieniowej 2 x 6 x 10
20 woodscrews leczone ciśnienie
2 zawiasy odpowiednich śrub
1 zatrzask dla okna z odpowiadającymi śrub i nakrętek.
ocynkowanej rury 1 1 „średnicy i około 4 stóp (ok. 1,20 cm).
8 wkręty 1-1 / 2 "

Są to narzędzia potrzebne do realizacji projektu (z zastrzeżeniem użyciu własnych narzędzi i umiejętności, aby zrobić, jeśli masz wszystkie te narzędzia):

oddział
Instrukcja drewna ostrze piły tarczowej
Wiertło 5/16 „Otwornica nieznacznie większy niż ocynkowanej rury / garderoba pręta
Papier ścierny drobnoziarnisty
tarczowa
Moskitiera okno
Nożyce do cięcia latać
Wkrętak i płaskiego
młotek

UWAGAJeśli można uniknąć zakupu i ponownego wykorzystania wszystkich lub większości z tych materiałów, jest o wiele lepiej, sens tej pracy spełnia większość oczekiwań.

Zacznijmy!

Określić, jaki jest najlepszy koniec swojej beczki i ty. Za pomocą piły do ​​cięcia ręcznego półokrąg kołpaka (połowa całego okręgu).

Tak będzie nakładka kiedy skończysz cięcia.

Otwory nawiercić do zawiasów i zamków. Podłączenie sprzętu, za pomocą śrub i nakrętek (śruby zewnętrzne nakrętki wewnątrz).

Umieść knota lub wiertła do wiertarki i mierzone w połowie drogi po obu stronach lufy, począwszy na każdej stronie pokrywy. Otwory wierci się tak, że rura przechodzi równolegle do pokrywy.

Otwory przechodzić rury. Włożyć rurę w celu zapewnienia, że ​​beczka może łatwo obracać. Jeśli nie, należy zwiększyć średnicę otworu nieznacznie.

W dolnej części cylindra, ślad 3 „otwierania kołnierza toaletowego. Wyciąć kółko z piła.

Włóż kołnierz toaletowy zewnątrz lufy i upewnić się, że pasuje.

Nie należy przerywać czytanie: Jak zrobić piękną ogrodową ścieżką w kształcie liścia

Cięcia wystarczająco netto pokrycie dna otworu w kołnierzu. Wywiercić otwory na śruby kołnierz na lufie i lecieć do kołnierza.

Wyjąć rurę bębna i umieszcza się rurę z PCW pionowo w lufie, osadzenia na kołnierzu toaletowego. Wyciąć pionowo pasuje do tulei, pozostawiając około 6 „odstęp między górną częścią rury i otworu composter. Korek 3 „w górnej części rury.
Znak na galvanizdo rurowej, która spotyka się z rury z PCV.

Za pomocą wiertła 5/16 „otwory nawiercone kilka kilku cali w rurze z PCV. Za pomocą piły otworu, wywiercić otwory w rurę z PCW, tak że rurka może przejść ocynkowane.

Przy użyciu tego samego wiertła 5/16 „otwory wiercone ustawione pionowo w beczce, około 2” niezależnie od siebie pionowo i 6 „w poziomie.

Wytnij dwa identyczne kompostownika za piłę tarczową i ciśnienie obróbce drewna „nogi”. To zaczyna pomiar od strony lufy w kierunku środka, dodając 1 pomiar stopy. Dla każdego „nogę” wynosi 2 „z dolnej części jednej strony, ostrość otwór do cięcia kółko rurkę do przejścia.

Wyciąć cztery identyczne długości, aby zapewnić drewniane nogi. Stała z drewna poddanego obróbce ciśnieniowej śrub, jak można zobaczyć tutaj.

Po dodaniu dystansowe pomiędzy ciśnieniem drewna poddanego obróbce i beczki do utrzymywania rury w miejscu. Byli niczym więcej niż kawałki rur PVC, które mieszczą się wokół rury, wyciąć 2 „długo.

Sprawdź okolice i zobaczyć, co zabawa zrobić własny kompost.
warzywa / owoce i części muszli, skorupek jaj, filtry do kawy i ogród, etc (bez mięsa, jaj i nabiału) i wyrzucić wszystko do beczki z suchych liści, trawy: gromadzenia odpadów ze swoich startów kuchennych i składowiska odpadów w stosunku 1 (odpady kuchenne) 2 (składowiska odpadów). Obracając lufę raz w tygodniu i zachować jak wilgotne jako wilgotną gąbką dodanie wody, ile potrzeba.

To będzie gotowy do użytku w ogrodzie, gdy kompost ziemię niebiańskie zapachy i jest w czarnym kolorze i kruchy. Twoje rośliny będą dziękuję bardzo za to pyszne mikstury.

źródło: potholesandpantyhose
Badania i oryginalne tłumaczenie hiszpańskie: zespół Vid Lucida.

Nie należy przerywać czytanie: 3 Przepisy Natural komary


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 2

map